MH Automatyka rozbita w Toruniu

31 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Gdańscy hokeiści ostatnie wygrali dwa ostatnie mecze z Nestą w hali "Olivia". W Toruniu byli jednak bez szans. Na zdjęciu Kacper Różycki. Gdańscy hokeiści ostatnie wygrali dwa ostatnie mecze z Nestą w hali "Olivia". W Toruniu byli jednak bez szans. Na zdjęciu Kacper Różycki.

Hokeiści MH Automatyki przegrali na wyjeździe z Nestą Mires Toruń 1:7 (0:2, 0:2, 1:3) i definitywnie stracili szansę na wyprzedzenie tego rywala przed fazą play-out. Co gorsza, gdańszczanie do końca sezonu grać będą bez kapitana Jana Stebera, który już w poprzednim meczu doznał uszkodzenia łąkotki i musi poddać się operacji. W czwartek o godz. 18:30 MH AUtomatyka podejmie w hali "Olivia" SMS Sosnowiec. Bilety w cenie 15 i 10 zł.

7:1 Skólmowski as. Fraszko - Minge 51:29

NESTA: Studziński - Żyliński, Jaworski; Trachanow, Skólmowski; Kourakh, Podsiadło; Heyka - Fraszko, Kukuszkin, Minge; Kalinowski, Michaiłow, Dołęga; Wiśniewski, Ćwilła, Mogila; Naparło, Winiarski, Husak

MH AUTOMATYKA: Kieler - Josepher, Kantor; Wachowski, Falk; Dolny Lehmann; Nowak, Szczerbakow - Marzec, Polodna, Skutchan; Nasca, Kastel-Dahl, Gościński; Strużyk, Rompkowski, Pesta; Rózycki, Wrycza

Przed wyjazdem na mecz do Torunia na gdański zespół spadły fatalnie wieści. Kontuzja, której w meczu z Tauronem GKS Katowice doznał Jan Steber okazała się poważna. Kapitan MH Automatyki nabawił się uszkodzenia łąkotki w kolanie i będzie musiał przejść operację. To wyklucza go z gry już do końca sezonu, w którym gdańszczanom pozostała walka o utrzymanie.

GDAŃSCY HOKEIŚCI PRZEGRALI JEDNĄ BRAMKĄ Z GKS

Na mecz z Nestą, który był przygrywką przed fazą play-out, nie pojechał także Tomasz Witkowski. Bramkarz opuścił już drugi mecz ze względu na naciągnięcie więzadeł w kolanie. Jest jednak szansa, że "Witek" wróci do gry na ostatnie mecze sezonu zasadniczego.

Do zespołu dołączył za to nowy obrońca Hampus Falk. Razem z nim w składzie gdańszczan znalazło się aż siedmiu obcokrajowców. Regulaminowy limit wynosi sześciu, ale na zasadach krajowego zawodnika występować może Czech Adam Skutchan, który jeszcze jako junior wypełnił warunek pięciu lat gry w rozgrywkach PZHL. Miało to miejsce w latach 2004-11, gdy w Gdańsku przebywał ze swoim ojcem Romanem Skutchanem, legendarnym hokeistą GKS Stoczniowca.

HAMPUS FALK NOWYM HOKEISTĄ MH AUTOMATYKI

To wsparcie nie pomogło jednak MH Automatyce. Już w jednej z pierwszych akcji spotkania gdańszczanie stracili bramkę. Łukasz Podsiadło strzałem po długim słupku pokonał Michała Kielera. Torunianie byli bardzo zdeterminowani, by pokonać gdańszczan i trudno im się dziwić. Po ostatnim, przegranym 1:8 meczu w hali "Olivia" trener Leszek Minge nie szczędził swoim podopiecznym gorzkich słów. Jednocześnie obiecał, że taki mecz w ich wykonaniu się nie powtórzy.

Na swoim lodowisku Nesta zagrała znacznie lepiej. Po 8 minutach gry było już 2:0, a pod koniec pierwszej tercji gospodarze mieli okazję, aby podwyższyć prowadzenie. Zrobili to jednak po rozpoczęciu drugiej partii, gdy kolejne trafienie zapisał na swoim koncie Sergiej Kukuszkin. Na 4:0 podwyższył Jarosław Dołęga wykorzystując osłabienie przyjezdnych po karze za nadmierna liczbę graczy na tafli. Niewiele brakowało a tuż przed końcem drugiej tercji, gdańszczanie straciliby kolejną bramkę na skutek błędu bramkarza Michała Kielera.

Błyskawicznie po rozpoczęciu ostatniej tercji, honorową bramkę dla gości zdobył Zachary Josepher. Nie była to jednak zapowiedź zrywu, a "ostatnie tchnienie" gdańszczan w tym meczu. Później trafiali już tylko miejscowi, którzy potrzebowali nieco ponad 4 minut, aby zdobyć 3 kolejne bramki. W międzyczasie gdańszczanie zmarnowali jeszcze rzut karny. Zwycięstwo Nesty przypieczętował Bartosz Skólmowski na niespełna 10 minut przed końcem spotkania.

Wygrana ostatecznie przypieczętowała 9. miejsce torunian w tabeli sezonu zasadniczego. Do jego końca zostały jeszcze trzy mecze, ale torunianie mogą już być pewni, że rozpoczną rywalizację w play-out do czterech zwycięstw z przewagą własnej tafli.

11 SMS Sosnowiec 33 0 33 48:259 1
Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.
Tabela wprowadzona: 2017-01-31

Wyniki 38 kolejki

• Dolna piątka
  • Nesta Mires Toruń - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
  • SMS Sosnowiec - Tauron GKS Katowice 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)
  • pauza: Unia Oświęcim
  • Górna szóstka
  • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)
  • Tempish Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)
  • PGE Orlik Opole - GKS Tychy 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Opinie (86) 2 zablokowane

• A ja tam wyruszam zaraz na SMS. (1)

Ostatni grad bramek w tym dziesięcioleciu.

• 0 0

• może grad a może tyle co kot napłacze ??

• 0 0

• (2)

Jeżeli ten artykuł dobije 100 komentarzy Toruń utrzyma sie w lidze

• 0 4

• nie dzieli się skóry na żywym niedźwiedziu.... ilość komentarzy nie ma tu nic do rzeczy, liczą się strzelone bramki

• 2 2

• Jeżeli pod tym komentarzem bedzie więcej minusów, niż plusów Stocznia spadnie do I ligi.

• 2 2

• Tak przy okazji mała uwaga do tzw. młynka: (1)

Warto było po ostatnim meczu Torunia u nas się tak wywyższać? Po co te teksty z piaskownicy typu "jedźcie do domu..." itp.? Elementem prawdziwego sportu jest też szacunek dla rywala

• 9 0

• ale ja nie slyszałem żeby koś krzyczał "jedźcie do domu" ;-)

• 1 1

• a w playoutach

wszystko zdarzyć się może, szanse Torunia i Gdańska trzeba oszacować na fifty-fifty.... w każdym razie będzie bardzo ciekawie

• 5 0

• Szkoda pisać. Wynik playoutu zweryfikuje kto miał racje wierzący czy malkontenci realiści.

• 3 0

• tak jest trochę pokory

nadmiar buty jeszcze nie wyszedł nikomu na dobre.... tym bardziej, że jak widać raczej żadnymi majstrami hokeja nie jesteśmy

• 6 0

• (6)

Do tego strona i facebook bez komentarza jak wygrali z sms 10:0 to szybciutko byl komentarz i wybranie najlepszego zawodnika a teraz amba wcielo wszystkich. O Wachowskim i Wsole i wyniku cisza bo sie boja ze z mimi pojada i te kielera 77% trzeba bedzie pokazac...

• 6 6

• (3)

Nie zauważyłeś, że statystyki i najlepszy zawodnik są z meczów domowych. ale z IQ 77 to nic dziwnego.