• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Hokeistka Stoczniowca Gdańsk spełniła marzenie. Zagra w Kanadzie. Pogrom na początek

Mikołaj Pachniewski
10 września 2023, godz. 06:00 
Opinie (6)
aktualizacja: godz. 16:30 (10 września 2023)
Magdalena Łąpieś przez 4 lata grała w Stoczniowcu Gdańsk. Teraz jednak zamieniła Gdańsk na Kanadę. Magdalena Łąpieś przez 4 lata grała w Stoczniowcu Gdańsk. Teraz jednak zamieniła Gdańsk na Kanadę.

Hokeistka Stoczniowca Gdańsk, Magdalena Łąpieś po 4 latach gry w Gdańsku przenosi się do Kanady. Reprezentantka Polski zdradziła nam niecodzienne kulisy tego transferu, a także oceniła pobyt w gdańskim zespole. Natoiast hokeistki Stoczniowca już bez swojej najskuteczniejszej hokeistki rozpoczynają sezon Tauron Hokej Ligi Kobiet. Podopieczne Rafała Cychowskiego sezon rozpoczęły od zwycięstwa 9:0 (4:0, 1:0, 4:0) nad Unią Oświęcim.Aktualizacja, godz. 16:30

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)
1:0 - Alicja Siejka as. Katarzyna Kasprzycka (02:24)
2:0 - Katarzyna Kasprzycka as. Alicja Siejka, Monika Goniszewska (06:23)
3:0 - Julia Łapińska as. Iga Schramm, Dominika Korkuz (12:21)
4:0 - Joanna Krawczyk as. Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka (16:01)
5:0 - Natalia Kamińska (39:54)
6:0 - Dominika Korkuz as. Julia Łapińska (52:05)
7:0 - Julia Łapińska as. Natalia Kamińska (53:36)
8:0 - Julia Łapińska as. Iga Schramm (54:29)
9:0 - Iga Schramm as. Joanna Krawczyk, Natalia Kamińska (57:09)

STOCZNIOWIEC: Kwiatkowska - Korkuz, Kamińska; Siejka, Kasprzycka, Goniszewska - Tokarska, Krawczyk; Łapińska, Schramm, Czachowska

Mikołaj Pachniewski: Zostałaś zawodniczką kanadyjskiego Ontario Hockey Academy. Skąd decyzja o wyjeździe do Kanady? Jak do tego doszło? Czy to klub wypatrzył ciebie czy Ty postanowiłaś się zgłosić i poszukać swojej szansy?

Magdalena Łąpieś: Napisał do mnie trener z Ontario, że szukają napastnika i czy jestem zainteresowana. Po wymianie kilku maili oferta wydawała się coraz bardziej ciekawa. Postanowiłam spróbować swoich sił. Jestem szczęśliwa, bo udało mi się spełnić marzenie i przenieść się za ocean. Zawsze marzyłam, by grać w hokeja za granicą.

Magdalena Łąpieś była bohaterką cyklu Sport Talent. Przeczytaj rozmowę z reprezentantką Polski Magdalena Łąpieś była bohaterką cyklu Sport Talent. Przeczytaj rozmowę z reprezentantką Polski

Trafiłaś do klubu, w którym łączyć będziesz grę w hokeja i naukę. Jak to będzie funkcjonować?

Klub w którym teraz jestem jest równocześnie szkołą, więc obowiązkiem każdego zawodnika tutaj jest nauka. Plan lekcji jest ułożony tak, aby każdy codziennie miał trening na sucho i na lodzie. Jednak szkoła jest tutaj równie ważna, a nawet ważniejsza niż hokej.

Było zawahanie czy zostać w Gdańsku czy wyjechać do Kanady czy raczej była to łatwa decyzja?

Od początku była to dla mnie ciężka decyzja. Wyjazd tak daleko, od domu, od rodziny, nie jest łatwy. Kanada jednak słynie z hokeja i czułam, że jest to dla mnie duża szansa na rozwój, nie tylko hokejowo, ale również życiowo. Dlatego zdecydował się na ten wyjazd.Jak ocenisz te 4 lata, które spędziłaś w Gdańsku? Dużo się nauczyłaś?

Uważam, że te 4 lata spędzone w Gdańsku bardzo dużo mnie nauczyły. Zarówno hokejowo, jak i życiowo.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk wygrali pierwszy mecz. Znamy budżet i cele Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk wygrali pierwszy mecz. Znamy budżet i cele

Czy jest żal, że nie udało się ani razu zdobyć mistrzostwa Polski ze Stoczniowcem i wszystkie 4 sezony zakończyły się ze srebrnym medalem?

Pozostaje niesmak po tych przegranych finałach. Liczę jednak, że w tym roku dziewczynom w końcu uda się zdobyć mistrzostwo Polski. Ucieszyłoby mnie to chyba prawie tak samo jakbym tam grała. Sercem dalej zostaję w Gdańsku.

Stoczniowiec Gdańsk. Skład na sezon 2023/24 w PHLK:
Bramkarki: Natalia Kwiatkowska, Paulina Lelusz
Obrończynie: Dominika Korkuz, Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Julia Grzelak, Joanna Detmer-Falacińska
Napastniczki: Katarzyna Kasprzycka, Julia Łapińska, Maja Brzezińska, Alicja Siejka, Joanna Rykaczewska, Marta Goniszewska, Olga Jaskulska, Aleksandra Berecka, Joanna Krawczyk
Trener: Rafał Cychowski

Tauron Hokej Liga Kobiet - terminarz, wyniki i statystykiCzego brakuje Stoczniowcowi by walczyć o złoto z Polonią Bytom?

Myślę, że w Stoczniowcu brakuje przede wszystkim większej liczby chętnych dziewczyn do gry. Mecze z Bytomiem są naprawdę wyrównane i pokazują, że poziom jest podobny. Ograniczeniem jest wąski skład.

Jak duża jest przepaść jeśli chodzi o kobiecy hokej w Polsce a Kanadą?

Zasadniczą różnicą miedzy hokejem w Kanadzie a w Polsce jest zdecydowanie liczba dziewczyn chętnych do gry. Tylko u mnie w klubie jest ponad 60 zawodniczek, z których stworzone są 3 drużyny i wszystkie są juniorskie.

Kluby sportowe

Opinie (6)

Wszystkie opinie

 • To tak jak liga koebiet w piłce noznej popularnosc na poziomie 0,1% a hokeja 0,00000001% gratulacje

  • 16 18

 • Opinia wyróżniona

  Powodzenia!

  • 26 3

 • Opinia wyróżniona

  Super wiadomość !

  • 10 5

 • ...zagra ale w pzedszkolu ! kto byl w kanadzie to wie o czem mowie !

  • 10 9

 • Opinia wyróżniona

  Fajna informacja ze można tak awansować, to inspiracja dla innych dziewczyn, nowe doświadczenie, można potem zostać trenerka hokeja po powrocie , fajnie . Powodzenia

  • 6 2

 • Gdzie zagra

  W Kanadzie czy Canada bo to dwa różne kraje są i tu i tu jest pięknie

  • 4 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane