Hokej. Najwyższa porażka Fudeko GAS Gdańsk. Druga wygrana FuelUp OHT Gdańsk

mip
25 listopada 2023, godz. 20:30
Opinie (22)
aktualizacja: godz. 16:10 (26 listopada 2023)
Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk mają powody do zadowolenia, bo w trzeciej tercji odwrócili losy meczu z Niedźwiadkami MOSiR Sanok. Przegrywali 0:2, by wygrać 4:2. Dzień później do śmiechu jednak nie było, bo zanotowali najwyższą porażkę w tym sezonie. Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk mają powody do zadowolenia, bo w trzeciej tercji odwrócili losy meczu z Niedźwiadkami MOSiR Sanok. Przegrywali 0:2, by wygrać 4:2. Dzień później do śmiechu jednak nie było, bo zanotowali najwyższą porażkę w tym sezonie.

Fudeko GAS Gdańsk przegrało na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 2:7 (1:3, 0:4, 1:0) w meczu 23. kolejki MHL. Była to najwyższa porażka zespołu Josefa Vitka w tym sezonie. Tym samym na 8 meczów przed końcem sezonu zasadniczego wypadł on miejsca dającego play-off, mimo że dzień wcześniej wygrał z Niedźwiadkami MOSiR Sanok 4:2 (0:0, 0:2, 4:0) po koncertowej grze w trzeciej tercji. Natomiast w 2. lidze drugie zwycięstwo odnieśli hokeiści FuelUp OHT Gdańsk, którzy w "Olivii" pokonali BKS Bydgoszcz 7:4 (4:2, 1:1, 2:1) i utrzymali miano niepokonanych.

Aktualizacja, 26.11.23, godz. 16:10

1. liga/MHL: Podhale Nowy Targ - Fudeko GAS Gdańsk 7:2 (3:1, 4:0, 0:1)

1:0 Jakub Malasiński as. Oliver Valtonen (10:55)
1:1 Aleksiej Furman as. Kacper Fruczek (13:32)
2:1 Jakub Malasiński as. Oliver Valtonen (14:08)
3:1 Wiktor Bochnak as. Krzysztof Jarczyk, Kacper Malasiński (14:30)
4:1 Krzysztof Jarczyk as. Dominik Szlembarski (20:46)
5:1 Krzysztof Jarczyk as. Jakub Michalski, Kacper Malasiński (24:07)
6:1 Hubert Guzy as. Oliver Valtonen (28:04)
7:1 Jakub Michalski (29:06)
7:2 Stanisław Krawcow as. Adam Laskowski (44:18)

Podhale: Zając - Bryniarski, Michalski; Jarczyk, K. Malasiński, Długopolski - Nykaza, Wikar; J. Malasiński, Kapica, Valtonen - Pudzisz, Szlembarski; Żółtek, Serhienko, Hrebeniuk oraz Bochnak, Guzy

FUDEKO: Petrzlika (od 28:05 Soima) - Wala, M. Tuszkowski; Plastinin, Laskowski, Bondarenko - Lehmann, Pulwer; Misiuk, Vitek, Krawcow - Żurawski, Leśniak; Furman, Fruczek, A. Tuszkowski - Szuła, Sochacki, Piwowarski, Chałaściński

Kilkanaście godzin po wygranej nad Niedźwiadkami Sanok, podopieczni Josefa Vitka zmierzyli się z Podhalem Nowy Targ, które miało tyle samo punktów, co gdańszczanie. Stawką tego spotkania było miejsce w "8", dające awans do play-off.

O ile na trafienie Jakuba Malasińskiego odpowiedział Aleksiej Furman, to później 6 goli z rzędu strzelili gospodarze. W trzeciej tercji wynik skorygował tylko Stanisław Krawcow, co i tak nie uchroniło od najwyższej porażki w tym sezonie.

Do końca sezonu zasadniczego gdańszczanom pozostało 8 meczów, a obecnie zajmują 9. miejsce w tabeli. Strata do miejsca dającego play-off nie jest jednak duża.

Najbliższe mecze gdańszczanie rozegrają w dniach 2-3 grudnia, kiedy to w Hali Olivia podejmą Niedźwiadki Sanok i Podhale Nowy Targ. Okazja do rewanżu nadejdzie zatem błyskawicznie. Dla hokeistów Fudeko będą to zarazem ostatnie domowe sezonu zasadniczego.

15 SMS Bytom 20 1 0 0 17 21:240 3
W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra 28 meczów. Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze 8 drużyn awansuje do fazy play-off. Liga jest zamknięta. Nie ma awansów ani spadków.
Tabela wprowadzona: 2023-12-09

Wyniki 23 kolejki

• Podhale Nowy Targ - FUDEKO GAS GDAŃSK 7:2 (3:1, 4:0, 0:1)
  • SMS Toruń - Naprzód Janów 2:16 (1:5, 1:6, 0:5)
  • Niedźwiadki MOSiR Sanok - Sokoły Toruń 1:9 (0:2, 1:2, 0:5)
  • SMS PZHL Katowice - SMS Bytom 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
  • JKH GKS Jastrzębie II - Sabers Oświęcim 6:5 pk. (3:2, 2:2, 0:1, k. 2:0)
  • Polonia Bytom - Cracovia 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
  • Fabrykanci Łódzkie - MOSM Tychy 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
  • Zaległe mecze z 7. kolejki
  • FUDEKO GAS GDAŃSK - Niedźwiadki MOSiR Sanok 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
  • Sokoły Toruń - Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
  • Zaległe mecze z 8. kolejki
  • FUDEKO GAS GDAŃSK - Podhale Nowy Targ 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
  • Sokoły Toruń - Niedźwiadki MOSiR Sanok 7:2 (4:0, 2:2, 1:0)

2. liga: FuelUp OHT Gdańsk - BKS Bydgoszcz 7:4 (4:2, 1:1, 2:1)

1:0 Jakub Bielecki as. Tomasz Ziółkowski, Michał Michałkiewicz (00:55, 4 na 5)
1:1 Marek Gockowiak (01:32, 5 na 3)
2:1 Aleksandr Zacharenko as. Dmytro Szczerbakow, Michał Sochacki (04:20)
3:1 Tomasz Ziółkowski as. Johnatan Kaczmarek (11:13, 4/5)
3:2 Bartosz Pieniak as. Szymon Kiliński (14:36)
4:2 Michał Sochacki (19:21)
5:2 Michał Sochacki as. Dmytro Szczerbakow, Aleksandr Zacharenko (20:50)
5:3 Marek Gockowiak as. Bartosz Pieniak (32:10)
5:4 Marek Gockowiak as. Bartosz Pieniak (46:41)
6:4 Tomasz Ziólkowski as. Michał Michałkiewicz (55:50)
7:4 Johnatan Kaczmarek as. Szymon Wróbel (58:46)

OHT: Tomczyk - Aleniewski, Liśkiewicz; Sochacki, Zacharenko, Szczerbakow - Bielecki, Paruszewski; Michałkiewicz, Ziółkowski, Kaczmarek - Drzewucki, Iwanow; Szot, Kuzniecow, Murawski oraz Grajewski, Wróbel

BKS: Karamuz - Urbański, Kańczewski; Gockowiak, Kiliński, Pieniak - Gołaszewski, Konieczka; Kozłowski, Woźniak, Szpucha oraz Gościński

Drugą wygraną w rozgrywkach 2. ligi północnej odnieśli hokeiści FuelUp Oliwa Hockey Team Gdańsk. Gdańszczanie, nie bez komplikacji, pokonali BKS Bydgoszcz 7:4. Po dwie bramki i asystę na swoim koncie zapisali Michał SochackiTomasz Ziółkowski. Z kolei postrach wśród gospodarzy siał Marek Gockowiak, który skompletował hat-tricka.

Przeczytaj przedsezonowy artykuł o FuelUp OHT Gdańsk Przeczytaj przedsezonowy artykuł o FuelUp OHT Gdańsk

Hokeiści OHT pozostali zatem niepokonani i utrzymali 1. miejsce w tabeli. Kolejny mecz czeka ich w sobotę, 2 grudnia, kiedy to w Hali Olivia podejmą Warsaw Capitals.

1. liga /MHL: Niedźwiadki MOSiR Sanok - Fudeko GAS Gdańsk 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

1:0 Louis Miccoli as. Szymon Fus, Filip Sienkiewicz (34:25)
2:0 Szymon Fus as. Marcel Karnas, Jakub Najsarek (38:33, 5 na 4)
2:1 Jakub Vitek as. Oskar Lehmann, Jakub Wala (48:56, 5 na 3)
2:2 Kacper Fruczek as. Aleksiej Furman, Dienis Plastinin (50:55)
2:3 Dmitrij Bondarenko as. Adam Laskowski, Stanisław Krawcow (58:14)
2:4 Aleksiej Furman as. Jakub Wala (59:30, do pustej bramki)

Niedźwiadki: Wiszyński - Niemczyk, Najsarek; Miccoli, Fus, Sienkiewicz - Wojnar, Miszczyszyn; Radwański, Czopor, Łańko - M. Koczera, B. Koczera; Burczyk, Karnas, Stabryła - Wolanin, Sobolewski; Klimczak, Surdyka, Jurek

FUDEKO: Petrzlika - Wala, M. Tuszkowski; Plastinin, Laskowski, Bondarenko - Lehmann, Pulwer; Misiuk, Vitek, Krawcow - Żurawski, Leśniak; Furman, Fruczek, A. Tuszkowski - Szuła, Sochacki, Piwowarski, Chałaściński

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk udali się na kolejny daleki wyjazd na południe Polski, by walczyć o ważne punkty w Młodzieżowej Hokej Lidze. Trener Josef Vitek zdecydował się nieco pozmieniać formacje, co miało dać wygraną z niżej notowanym rywalem. Swój debiut w Fudeko zaliczył Gilbert Leśniak, który grał w Stoczniowcu czy PKH.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk zdobyli gród Kraka. Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk zdobyli gród Kraka. "Szable" za mocne

Gdańszczanie jednak do od samego początku mieli problemy z faulami i co rusz musieli radzić sobie w osłabieniu. Udawało im się to przetrwać bez szwanku w pierwszej tercji. Wprawdzie Niedźwiadki wynik otworzyły w równowadze, ale trafienie Szymona Fusa na 2:0 było właśnie podczas gry w przewadze.

Wydawało się, że gospodarze podążą do zwycięstwa, ale w ciągu zaledwie 119 sekund podopieczni trenera Vitka dwukrotnie pokonali Filipa Wiszyńskiego. Wydawało się, że o losach zwycięstwa będzie musiała zdecydować dogrywka, ale w 59. minucie zwycięskiego gola zdobył Dmytro Bondarenko, a chwilę później, gdy sanoczanie wycofali bramkarza, krążek do pustej siakti posłał Aleksiej Furman.

Dla gdańszczan to bardzo ważne zwycięstwo, które przybliża ich do upragnionego celu, jakim jest awans do fazy play-off. Dodajmy, że do 3. miejsca tracą w tej chwili tylko 5 punktów. Kolejny mecz rozegrają w niedzielę, 26 listopada o godzinie 14 na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.