18 listopada 2023, godz. 20:50
Opinie (32)
aktualizacja: godz. 14:41 (19 listopada 2023)

Fudeko GAS Gdańsk

Fudeko GAS Gdańsk wyjazd do Małopolski zakończyli z połowicznym sukcesem. Wygrali z Cracovią, ale przegrali z Sabres Oświęcim. Fudeko GAS Gdańsk wyjazd do Małopolski zakończyli z połowicznym sukcesem. Wygrali z Cracovią, ale przegrali z Sabres Oświęcim.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk wyjazd do Małopolski zakończyli z połowicznym sukcesem. Podopieczni Josefa Vitka wygrali z Cracovią 5:3 (3:1, 1:1, 1:1), ale dzień później przegrali z Sabers Oświęcim 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Kolejne mecze w weekend 25-26 listopada gdańszczanie rozegrają także na wyjeździe.

Aktualizacja, 19.11.23, godz. 14:41

Sabers Oświęcim - Fudeko GAS Gdańsk 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Demian Tyczenko (13:36)
2:0 Roman Szoferowski as. Danyło Bajda, Wojciech Zając (45:55)

Sabers: Kaczkowski - Procenko, Szoferowski; I. Bajda, D. Bajda, Zając - Szamardin, Romanienko; Pankrat, Nikołajewicz, Tyczenko - Udotow; Makaj, Mielnik, Nowak

Fudeko GAS: Petrzlika - Wala, A. Tuszkowski; Stańczyk, Laskowski, Bondrenko - Lehmann, Pulwer; Misiuk, Vitek, Plastinin - Żurawski, Guczek; Furman, Fruczek, M. Tuszkowski - Szuła, Sochacki; Piwowarski, Chałaściński, Krawcow

Z Małopolski do Gdańska hokeiści Fudeko GAS Gdańsk wrócą z połowicznym sukcesem. Po wygranej w Krakowie, gdańszczanie przegrali z Sabers Oświęcim 0:2.

Podopieczni Josefa Vitka mieli wiele okazji na zmianę wyniku, ale ostatecznie nie zdołali ani razu pokonać Gabriela Kaczkowskiego. Nie pomogło także wycofanie bramkarza w samej końcówce.

Kolejne mecze hokeiści Fudeko rozegrają w weekend 25-26 listopada. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z Niedźwiadkami MOSiR Sanok oraz Podhalem Nowy Targ.

Wyniki 21 kolejki

• Sabers Oświęcim - FUDEKO GAS GDAŃSK 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
  • SMS Toruń - SMS PZHL Katowice 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
  • Cracovia - Sokoły Toruń 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
  • Fabrykanci Łódzkie - Zagłębie Sosnowiec 2:3 pk. (0:1, 0:1, 2:0, k. 2:3)
  • MOSM Tychy - BS Polonia Bytom 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
  • Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie II 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
  • Niedźwiadki MOSiR Sanok - SMS Bytom (przełożony)

Cracovia - Fudeko GAS Gdańsk 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
0:1 Aleksiej Furman as. Kacper Fruczek (01:58)
0:2 Denis Plastinin as. Mychajło Misiuk, Jakub Vitek (02:54)
0:3 Adam Laskowski as. Marceli Stańczyk, Stanisław Krawcow (07:50)
1:3 Damian Kapa (16:57)
1:4 Stanisław Guczek as. Mychajło Misiuk, Denis Plastinin (26:33, 5 na 3)
2:4 Kirił Jastrabow as. Nikita Szatiłow, Gleb Sapiechin (36:11)
3:4 Iwan Lebiedow as. Antoni Dziurdzia, Iwan Chrysa (44:42)
3:5 Adam Laskowski as. Dmitrij Bondarenko, Marceli Stańczyk (48:23)

Cracovia: Il. Chyrsa, Tynka; Jastrabow, Szatiłow, Sapiechin - Kapa, Sarniak; Dziurdzia, Lebiedow, Bryzgałow - Mętel, Najder; Ślusarek, Malinowski, Janeczek - Kowalenko, Siuty; Adamczyk, Hajda, Pabis

Po serii domowych meczów, dla hokeistów Fudeko GAS Gdańsk przyszedł czas na wyjazdowe batalie. W ramach 20. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi zmierzyli się oni z Cracovią. Odnotowali bardzo ważne zwycięstwo, które dało im awans w tabeli awans na 8. miejsce w tabeli.

Początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Josefa Vitka był piorunujący. Po niecałych trzech minutach gdańszczanie prowadzili już 2:0, a kolejnego gola dołożyli w 8. minucie. Krakowianie byli niczym bokser posłany na deski po nokaucie.

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk bezradni w hokejowych derbach Pomorza Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk bezradni w hokejowych derbach Pomorza

Miejscowi zdołali się jednak podnieść. Wprawdzie na trafienie Damiana Kapy podczas podwójnej przewagi odpowiedział Stanisław Guczek, ale Cracovia potrafiła złapać kontakt i w 45. minucie było już tylko 3:4.

Kilka minut później dwubramkowe prowadzenie gościom przywrócił Adam Laskowski, który w sobotni wieczór ustrzelił dublet. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:5, a trzy "oczka" zdobyte w grodzie Kraka znacznie polepszyły sytuację gdańszczan w tabeli.

Kolejny mecz podopieczni trenera Vitka zagrają w niedzielę, 20 listopada, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Sabers Oświęcim.