I liga szczypiornistek

9 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarki ręczne Łączpolu Gdynia wygrały drugi z kolei mecz w I lidze walkowerem! Przed tygodniem z wyprawy nad morze zrezygnował outsider ze Środy Śląskiej, a gdy zespół Piotra Rembowicza stawił się we Wrocławiu, nie mógł tam zagrać, bo zabrakło... lekarza. MMTS Kwidzyn zmarnowała szanse na zrównanie sie punktami z liderem, przegrywając na wyjeździe z TPR Lublin 26:32 (10:17).

MMTS: Wojdaszko, Latkowska, Górecka - Wieczorkowska 7, Jadach 6, Jaszkowska, Knitter 2, Czekaj 2, Tuz 5, Guziewicz 4, Jezierska, Gładecka, Jamrozik, Wlazło, Jaszkowska.

- Z różnych względów musiałyśmy sobie radzić bez trzech podstawowych zawodniczek. Eksperymentalny skład sprawił, że nie było szans na walkę o lepszy wynik - przyznaje Edyta Majdzińska, trenerka kwidzyńskiego beniaminka.

Po raz ostatni remis był w Lublinie w 10 minucie (5:5). Ale przyjezdne w miarę korzystny wynik utrzymywały przez kolejny kwadrans. Gdyby nie trzy bramki stracone tuż przed przerwą, mogłyby po zmianie stron mocniej powalczyć.

- W drugiej połowie zbliżałyśmy się, potem znów one odskakiwały. W dużej mierze wynik zależał od składu, jakim grałam. Uznałam, że trzeba dać szansę wszystkim zawodniczkom - dodaje trenerka MMTS.

W 53 minucie TPR prowadził już 31:21. Ale w ostatniej minucie przyjezdne zmniejszyły te straty o połowę (26:31).
Łączpol Gdynia wygrał we Wrocławiu walkowerem, bo AZS AWF nie zadbał o lekarza. Co ciekawe, cztery lata temu podobna historia zdarzyła się w... Gdyni. Ówczesny AKS z tego samego powodu przegrał z Kolporterem Kielce.

- Przepis jest jednoznaczny. Jeśli kwadrans po wyznaczonej godzinie nie można rozpocząć meczu, sędziowie muszą odgwizdać walkower. Gospodarze przyznali sie, że najwcześniej mogą ściągnąć lekarza ze szpitala za... godzinę - mówi Piotr Rembowicz, trener Łączpolu.

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 przy ul. Mickiewicza dojdzie do pomorskich derbów szczypiornistek. MMTS ugości Łączpol. Obie drużyny zapewne nie zagrają w najsilniejszych składach. - Najbliższe dni pokażą, czy dojdzie któraś z zawodniczek, których nie było w Lublinie - mówi Majdzińska. - W dalszym ciągu nie będzie mogła grać Karolina Wasyluk - przyznaje Rembowicz.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Ruch Chorzów - Beskid Nowy Sącz 24:30, AZS AWF Katowice - SMS Gliwice 24:19, Vive Kielce - MKS Zgierz 29:19, UKS Środa Śl. - Słupia 29:37.

Opinie (3)

• Łączpol zagra tak świetnie,ze nikt się nie będzie tego spodziewał!!!!!Będe trzymać kciuki i to bardzo mocno!!!Wierzę w te dziewczyny,bo są zaje......

• 0 0

• Laskirozwalicie ten jakis tam Kwidzyn i będziecie najlepsze...jak to jest możliwe,ze takie dziewczyny przegrają z taką padliną....DACIE RADĘ!!!