II liga piłkarzy ręcznych

9 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarze ręczni AZS Politechniki Gdańskiej są jedyną drużyną bez straty punktu w II lidze, ale wciąż nie mogą zasiąść w fotelu lidera. Hetman Gniew, który rozegrał o jeden mecz więcej od akademików, także skrzetnie zaczął pilnować kolejnych zwycięstw.

Gdańszczanie napotkali niespodziewanie duży opór we własnej hali. Apitech Brodnica pokonali zaledwie 35:34. Do przerwy przegrywali nawet 17:19. - Na pewno po części taki przebieg gry wynikał z faktu zlekceważenia rywala. Ale nie możemy zapominać także o naszych słabościach. Mamy w składzie tylko jednego bramkarza, a zdarzają się nawet takie treningi, kiedy nie mamy nikogo w bramce. To odbija się na jakości gry w obronie. A gdy nie ma należytej defensywy, to i trudniej o kontrę. W ostatnim meczu grało nam się tym trudniej, że słabiej spisywali się nasi podstawowi rozgrywający: Szymon Kościński, Piotr Bogdanowicz i Krzysztof Młynarek. Całe szczęście, że wyręczyli ich Tomasz Wiśniewski, Łukasz Hołowacz, a przede wszystkim Marcin Siodelski - mówi Edward Wierzbowski, trener AZS PG.

Siodelski na pięć sekund przed końcem zdobył z rzutu karnego bramkę na wagę zwycięstwa. Wcześniej miejscowi grali dość niefrasobliwie. Z łatwością zdobywali bramki, ale także seryjnie je tracili. W pierwszej połowie na przykład z 6:2 zrobiło się 6:6, a od stanu 17:14 do przerwy celnie rzucali tylko goście. Małym usprawiedliwieniem akademików jest to, że przyszło im grać w osłabieniu.

Po zmianie stron miejscowi dogonili rywala dopiero w 42 minucie (26:26). Później odskoczyli na 30:27, by kończyć spotkanie w nerwowych okolicznościach.

AZS PG: Pietrucin - Młynarek 6, Bogdanowicz 3, Licznerski 4, Hołowacz 3, Wiśniewski 5, Siodelski 10, Legan 2, Krzyżak 2, Dobosz, Radzymiński, Kulik, Markiewicz, Kościński.

Lider tabeli nie miał w szóstej kolejce najmniejszych kłopotów. Hetman rozgromił we własnej hali BKPR Cigna Stu Bydgoszcz 39:20 (23:11).

HETMAN: Kądziela, Truszczyński - Ortmann 6, Graczyk, Kaczyński 2, Lesiński 2, Jastrzębski, Godzina 6, Bujnowski 10, Gogola 3, Gigielewicz 2, Karnowski 5, Kościelny 3, Czarnecki.

W derbach województwa pomorskiego SMS II Gdańsk bywała lepsza od Borowiaka Czersk 26:17 (14:11).