II liga piłkarzy ręcznych

15 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarze ręczni SMS II Gdańsk stracili szansę awansu na zapleczu ekstraklasy, przegrywając drugi mecz z rzędu. Aspiracje do promocji potwierdziły zespoły Hetmana Gniew i AZS PG Gdańsk.

Przy ul. Kołobrzeskiej stanęli naprzeciw siebie szczypiorniści SMS II i Hetmana. Scenariusz obu połów był bardzo podobny. Goście szybko obejmowali wysokie prowadzenie, a potem pozwalali licealistom odrabiać straty. Przed przerwą miejscowi doszli na 11:11, a na pięć minut przed końcem zbliżyli się na 29:31. Na więcej nie pozwolili im ograni na zdecydowanie wyższym poziomie ligowym Damian Godzina i Tomasz Gigielewicz. Hetman wygrał 34:21 (19:15).

- Nie było Marcina Janasa, który w poprzedniej rundzie przyczynił się do tego, że roznieśliśmy Hetmana na wyjeździe. Absencji było tak wiele, że do składu musiałem wpisać aż pięciu zawodników z pierwszej klasy - wyjaśnia Jan Prześlakiewicz, trener SMS II.

SMS II: Pawlak, Zapora, Boniecki - Karlin, Dutkiewicz 2, Ringwelski 4, Perwenis 5, Krawczyk 6, Garbacewicz 3, Seroka 5, Chrapusta 2, Bednarek 4, Oczarek.
HETMAN: Kądziela, Truszczyński - Ortmann 8, Kaczyński 2, Lesiński, Jastrzębski, Godzina 3, Bujnowski 4, Raciborski 1, Gogola 2, Gigielewicz 9, Karnowski 4, Kościelny 1.

AZS PG, który przed tygodniem pauzował, drugą rundę rozgrywek zainaugurował w Grudziądzu. Przez dwie trzecie meczu tamtejszy MKS był równorzędnym rywalem dla akademików. O końcowym wyniku przesądził okres między 40 a 50 minutą. Kiedy goście zdobyli siedem bramek, nie tracąc żadnej. Ostatecznie zespół Edwarda Wierzbowskiego zwyciężył 33:24 (16:15).

AZS PG: Pietrucin, Lewicki - Bogdanowicz 5, Licznerski 2, Dobosz, Siodelski 4, Hołowacz, P. Zuzański 6, Wiśniewski 2, M. Zuzański 1, Markiewicz 5, Krzyżak 2, Kościński 6.

Pozostałe wyniki:
Borowiak Czersk - Cuiavia Inowrocław 19:34 (9:18). Pauzują: BKPR Bydgoszcz i Apitech MKS Brodnica.

• :)

panie Prześlakiewicz tak tak nagle sie okaze ze wogole nikt z Hetmanem nie gral :)

• 0 0

• Jeżeli brak jednego zawodnika przyczynił się do przegranej to gratukacje!I nie rozgromił tylko wygrał 10 bramkami w zeszłej rundzie. Rozgromił to Hetman MKS Grudziądz 52 do 21!!!

• 0 0

• SMS-Hetman

Nawet gdyby był Marcin Janas,nic by nie pomógł.W pierszwej rundzie Hetman mnmiał tzw. wypadek przy pracy. Mecz na pewno wyglądał inaczej gdyby nie to skandalicze sędziowanie.Sędziowie nabierali się na sztuczki skrzdłowych i nie tylko.