II liga siatkarek

3 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Miłą niespodziankę sprawiły w Koszalinie siatkarki Olimpijczyka Gdańsk. Podopieczne Jacka Łapińskiego zrewanżowały się Przylesiu za inauguracyjną porażkę na własnym parkiecie. W 8. kolejce to one były górą, wygrywając 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 26:24). Zgodnie z planem po kolejne zwycięstwo sięgnął Alpat Gdynia. Zespół Wiesława Dziury pokonał u siebie AZS Słupsk 3:0 (25:20, 25:22, 25:13).

OLIMPIJCZYK: Hohn, Kolasa, Kołodziejczyk, W. Skłucka, Kowalczyk, Toszek oraz Lorkowska (libero), Brzostowska.

- Zrównoważyliśmy bilans. W Koszlinie odrobiliśmy to, co straciliśmy w Sulechowie. O naszym sukcesie zadecydowały silniejsze nerwy, gdyż w każdym secie wszystko rozstrzygało się w końcówce. Z dobrej strony zaprezentowały się zwłaszcza środkowe bloku: Izabela Hohn i Marzena Toszek - podkreśla trener Jacek Łapiński.

Gdańszczankom nie udało się wygrać tylko pierwszego seta.

Wynik 22:20 rywalki poprawiły na 24:21. W czwartej partii koszaliniankom na niewiele się zdała nawet piłka setowa przy 24:23. Obroniła ją Tamara Kołodziejczyk, a potem miejscowe biły po autach. Na decydujące piłki na parkiet wróciła Katarzyna Kowalczyk, ale począwszy od drugiej partii z powodzeniem na rozegraniu zastępowała ją Katarzyna Brzostowska.

ALPAT: Lademan, Bakiera, Chodorowska, Zygmuntowicz, Słodnik, Podgórniak oraz Grela (libero), Twardowska, Kudyba.

- Myślami jesteśmy już przy play off. Pod tym kątem trenujemy. Nie oznacza to, że nie zależy nam na zajęciu pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, ale za wszelką cenę wojować z Nowym Domem nie będziemy - zapewnia trener Wiesław Dziura. Gdynianki są gotowe odrobić 21 grudnia zaległości ligowe w Bydgoszczy, a dzień wcześniej zagrać... awansem z Olimpijczykiem.
Zespół Pałacu II także w rewanżu nie powinien zagrozić gdyniankom. W sobotę co prawda podjął walkę w dwóch pierwszych setach, ale tylko dlatego, że miejscowy szkoleniowiec zdecydował się na eksperymenty. M.in. przez pół spotkania jako rozgrywająca występowała Agata Twardowska. Dla Alpatu nie miało też znaczenie to, że w trybie awaryjnym przeniósł się z Dąbrowy na Chwarzno.
Dobrych nawyków ze "starej" hali przy Jowisza, w której grały w minionym sezonie, jak widać zawodniczki nie zapomniały.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Zawisza Sulechów - AZS Słupsk 3:0, Powiat Kołobrzeg - Nowy Dom Chodzież 1:3.

Opinie (8)

• Nie AZS Słupsk ale Pałac II Bydgoszcz!

Z AZS Słupsk panie Alpatu grały trzy albo cztery tygodnie temu. 30.11. grały (bardzo ładnie zresztą) z Pałacem II Bydgoszcz (pierwszy akapit!!!). Poza tym wszystko się zgadza

• 0 0

• MECZ POKAZOWY !!!

W piątek 6.12 na hali Akademi Morkiej odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy ALPATEM (drugoligowcem) a AKADEMIĄ MORSKĄ(3 drużyną akademickich mistrzostw polski). Poczętek godzina 18.00

• 0 0

• odpowiedz

Dziekuję Kozia za zaproszenie, przybędę...

• 0 0

• Ja też przyjadę!!!

• 0 0

• Moze tez przyjde zeby zobaczyc jak Alpat zloi wam skore :-)

• 0 0

• niestety

ALPAT GDYNIA wygral (ledwo) z AM, mecz byl trzy setowy i ALPAT wygral go w stosunku 2:1, w 1 secie AM wygrala 25:20, w 2 przegrala do 23 i w 3 ulegla do 22, ale nastepnym razem Am bardziej sie postara