II liga siatkarzy

4 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Siatkarze Alpatu Gdynia po dwóch porażkach w Legnicy ukończyli rozgrywki w grupie pierwszej II ligi na szóstym miejscu. Jak na absolutnego debiutanta na tym szczeblu rozgrywek, wynik jest zadowalający. W trzeciej grupie znacznie zmalały szanse Ambera Starogard na czwartą pozycję. Piwni zagrają rewanż na wyjeździe, a w pierwszym meczu przegrali 1:3 (25:20, 19:25, 17:25, 27:29).

AMBER: Głuszak, Sobolewski, Michna, Dusowski, Winiarski, Masiak oraz Jaworski (libero), Gulbicki, Parulski, Pepliński, Miotk.

- Pierwszego seta wygraliśmy spokojnie. Nie wróżył on nic złego. Potem zabrakło dobrego odbioru zagrywki. Słabiej też broniliśmy i nie potrafiliśmy powstrzymać rywali blokiem - ocenia Eugeniusz Witkowski, trener Ambera.

Drugą partię gospodarze rozpoczęli od 0:4 i już nie dogonili rywali. Podobnie w następnym secie Moderator szybko zdobył 4-5 punktów przewagi, co pozwoliło mu na kontrolowanie gry.

Aby zmienić obraz wydarzeń na parkiecie szkoleniowiec miejscowych zdecydował się na eksperymentalny skład. Dokonał m.in. zmiany na newralgicznej pozycji rozgrywającego. Pozwoliło to na doprowadzenie do gry na przewagi. Początkowo nawet pachniało sukcesem miejscowych. Prowadzili wszak 21:19, 24:23 i 26:25.

- Znów dał o sobie znać brak lidera. Piłki były adresowane do Sebastiana Winiarskiego, ale on ich nie kończył. Szkoda, że Sławek Parulski, zamiast posyłać piłkę do tego zawodnika wzdłuż całej siatki, nie wystawił do Wojtka Sobolewskiego - mówi starogardzki szkoleniowiec.

O obsadzie trzeciej pozycji decyduje wynik dwumeczu. Rewanż odbędzie się 15 marca w Hajnówce.
Na sportowe wakacje mogą udać się zawodnicy Alpatu. W rywalizacji o piątą pozycję gdynianie zrezygnowali z prawa organizacji meczu przed własną publicznością i dwukrotnie zagrali w Legnicy. Ikar nie zmarnował szansy wygrywając 3:1 (25:18, 28:26, 32:34, 25:18) i 3:0 (25:19, 25:18, 25:21). Na ostatni akord sezonu grający trenerzy Marek Patoła i Stanisław Bojewski zmobilizowali tylko sześciu zawodników.

ALPAT: Pacyński, Krzyżak, Kolan, Rydzewski, Boguszewski, Piaseczny oraz Patoła (tylko w sobotę).

- W hotelu, w którym mieszkaliśmy, do piątej rano było wesele. Trudno było o właściwy odpoczynek przed rewanżem. Mecz był bez historii. Natomiast bardzo mocno postawiliśmy się rywalom w drugim i trzecim secie pierwszego pojedynku. Najpierw wyciągnęliśmy z 22:24 na 25:24. Niestety, przy piłce setowej kiwka Pawła Krzyżaka była nieskuteczna. Natomiast w partii przez nas wygranej obie drużyny miały wiele sposobności do odniesienia zwycięstwa. Ostatecznie sprawiedliwość wzięła górę, gdyż biliśmy dziesięć piłek setowych, a rywale tylko sześć. Seta skończył Grzegorz Boguszewski - relacjonuje Stanisław Bojewski.

Opinie (35)

• Skąd Wy bierzecie wyniki setów ? W Starogardzie było 1:3 (21, -19, -16, -29) a w secie IV to Moderator prowadził 24:23.

• 0 0

• zadawalający wynik?????

szóste miejsce to zadawalający wynik - przeciez to śmiech na sali. O zadawalającym wyniku można było mówić po wynikach dziewczyn - pierwsze miejsce jako debiutantki to już coś, ale faceci.... lepiej by było rozwiązać tą sekcję i zaoszczędzić wstydu sobie i kibicom!!!!!

• 0 0

• Stoczniofiec!

No dobra, zapomnijmy juz o Alpacie ( sekcji meskiej tylko i wyacznie ) i zacisnijmy kciuki za mlody i ambitny zaspol ze Stoczniowca Gdansk, ktory niedlugo, o ile mi wiadomo w polowie marca wlaczyc bedzie o gre w II lidze, gdzie mam nadzieje trafi do grupy z Alpatem i skopie mu dupsko!

• 0 0

• Powodzenia chłopaki

trzeba było być ambitnym i skopać dupsko w sezonie w którym my weszliśmy, a wy.............bardzo wątpie żebyście weszli przez następne 10 lat , chociaż zagrałbym z wami mecz na szczeblu II ligi - miałby kto spaść :)
    Ps. ciekawe czy starczy wam ambicji

• 0 0

• yo pacyn!

Hehe cwaniaczki, jak nie w II to spotkamy sie w III bo w przyszlym sezonie juz nie bedzie w waszej grupie Progressu Wrzesnia :>

• 0 0

• qwe

Akurat Progress nic nie miał wspólnego z naszym utrzymaniem.
    Ps. a myślałem że jesteś tylko "kibicem" a tu taka miła niespodzianka :)

• 0 0

• :)

Ale ja gupi jestem i mam beznadziejne fryzury.

• 0 0

• qwe

troszeczke nie fair za mnie się podpisywać
    Ps. ale jak nie na boisku to na internecie

• 0 0

• qwe

podpisz się jak masz odwage i ambicje(qwe)
    Pokaż wszystkim swoją fotkę z przykładową fryzurą

• 0 0

• gregb

chociaż nie jestem stałym bywalcem na meczach Alpatu , zdaję sobie sprawę że ich gra przerasta czasem moje najśmielsze oczekiwania!!!!!! Uważam ponadto że są młodym i mocno interesującym klubem który stać na wiele więcej!!!!!!!!!