II liga szczypiornistów

31 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni AZS PG Gdańsk, mimo absencji trzech podstawowych zawodników, pojechali zagrać awansem w II lidze z Techtransem Darad Elbląg. Podopieczni Edwarda Wierzbowskiego na niespodziankę mogli liczyć tylko do przerwy. Ostatecznie lider tabeli zwyciężył 34:29 (16:16). W rywalizacji na tym szczeblu rozgrywek wśród pań odbył się także tylko jeden mecz, ale bez udziału pomorskich drużyn.

TECHTRANS: Korzeniowski, Szczepanik - Minkiewicz 7, Roszkowski, Sadowski, Laskowski, Stypułkowski 8, Babicki 9, Rydel, Janowicz 5, Lenarczyk 2, Dąbrowski 3, Grabowski.
AZS PG: Lewicki, Ustaszewski - Młynarek 1, Siodelski 7, Licznerski 8, M. Zuzański, P. Zuzański 5, Markiewicz, Gryń 2, Wiśniewski 3, Hetchen 3, Krzyżak.

Do kontuzjowanych dołączył Michał Kardynał, który za czerwoną kartkę z ostatniej kolejki został zawieszony na jedno spotkanie. Co gorsza, po urazie do dawnej skuteczności nie może wrócić Krzysztof Młynarek.

- Mimo tych kłopotów podjęliśmy wyzwanie na usilną prośbę rywali. Twierdzili, że we wcześniej wyznaczonym terminie nie dysponują halą. Wcale nie musieliśmy przegrać. Pierwsza połowa była wyrównana, ale z lekkim wskazaniem na nas. W końcówce spotkania, przy większej dozie zimnej krwi mogliśmy jeszcze odrobić straty - twierdzi trener Wierzbowski.

Przed przerwą gospodarze uratowali remis - w ostatnich sekundach trafił Mariusz Babicki. Od wyniku 17:17 gospodarze zdobyli pięć kolejnych bramek. Gdańszczanie zbliżyli się na 29:32. Mieli karnego, ale Artur Licznerski rzutu z siedmiu metrów nie zamienił na bramkę.

12. Brodnica 7:29 507-659

W II lidze kobiet grano tylko w Białymstoku. Tamtejszy Słoneczny Stok pokonał UKPR Giżycko 24:20 (11:6).