Gedania ze zmiennym szczęściem. Przełamanie pierwszej drużyny, porażka rezerw

27 kwietnia 2024, godz. 14:05
Opinie (6)
aktualizacja: godz. 19:15 (27 kwietnia 2024)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk przerwała passę czterech porażek z rzędu w rozgrywkach III ligi. Wynik w sobotnim spotkaniu z Cartusią otworzył Miłosz Manuszewski (na zdjęciu). Gedania 1922 Gdańsk przerwała passę czterech porażek z rzędu w rozgrywkach III ligi. Wynik w sobotnim spotkaniu z Cartusią otworzył Miłosz Manuszewski (na zdjęciu).

Gedania 1922 Gdańsk pokonała na wyjeździe Cartusię 2:1 (2:1) w meczu 27. kolejki III ligi. Podopieczni trenera Krystiana Ryczkowskiego tym samym przerwali passę czterech ligowych porażek z rzędu. Debiutanckiego gola strzelił wypożyczony zimą z Lechii Gdańsk, Bartosz Borkowski. Natomiast porażką zakończyło się spotkanie rezerw Gedanii, które przegrały w domowym meczu z Powiślem Dzierzgoń 0:3 (0:1) w spotkaniu 26. kolejki rozgrywek IV Ligi.

Przeczytaj relację z innych sobotnich spotkań w niższych ligach piłkarskich w Trójmieście:

IV liga. Jaguar Gdańsk tymczasowym liderem, Bałtyk Gdynia ograł Gryf Nicińskiego IV liga. Jaguar Gdańsk tymczasowym liderem, Bałtyk Gdynia ograł Gryf Nicińskiego

Cartusia - Gedania 1922 Gdańsk 1:2 (1:2)

Łysiak 30 (karny) - Manuszewski 15, Borkowski 36

Czerwona kartka: Dowgiałło 74 (za dwie żółte)

GEDANIA: Machola - Manuszewski, Bąk (35 Dowgiałło), Flis - Niewiadomski, Sumiński, Stawikowski, Waliszewski (85 Łazarski) - Zalewski (68 Żukowski), Borkowski (68 Adamik), Sosnowski (85 Gorwa)

Po środowym zwycięstwie w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski na Pomorzu na wyjeździe ze Stolem Gniewino (0:3), piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk powrócili do ligowej rywalizacji. Względem pucharowego starcia trener Krystian Ryczkowski zdecydował się na trzy zmiany w wyjściowym składzie. Mecz z Cartusią od pierwszej minuty rozpoczęli Marek Niewiadomski, Bartosz Borkowski oraz Bartosz Zalewski.

Gedania 1922 Gdańsk awansowała do 1/2 finału PP. Trener o Gedania 1922 Gdańsk awansowała do 1/2 finału PP. Trener o "dołku" formy

Goście już w pierwszym kwadransie mieli dogodne sytuacje bramkowe, aby objąć prowadzenie. W 13. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Zalewski, ale jego uderzenie trafiło jedynie w poprzeczkę, a dobitkę Filipa Sosnowskiego wybronił golkiper gospodarzy. Dwie minuty później zawodnicy Gedanii byli już jednak skuteczniejsi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Konrada Waliszewskiego piłkę głową do siatki skierował Miłosz Manuszewski.

Jednak pod koniec drugiego kwadransa rywalizacji gospodarze wywalczyli rzut karny. Jedenastkę na gola chwilę później zamienił pomocnik Cartusii, Piotr Łysiak. Mimo wszystko zawodnicy Gedanii dość szybo powrócili na prowadzenie. W 36. minucie meczu po dobrym podaniu Zalewskiego na liście strzelców zapisał się Borkowski, który strzałem głową zanotował debiutanckiego gola w barwach Gedanii.

W drugiej połowie rywalizacji wynik nie uległ zmianie, choć Gedania przez ostatni kwadrans spotkania musiała radzić sobie w osłabieniu. W 74. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Szymon Dowgiałło, który w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Krzysztofa Bąka. Ostatecznie jednak podopieczni trenera Ryczkowskiego zdobyli cenne trzy punkty, dzięki czemu przełamali passę czterech ligowych porażek z rzędu i awansowali na 12. pozycję w tabeli.

Gedania II Gdańsk - Powiśle Dzierzgoń 0:3 (0:1)

Kołodziej 43, Lewandowski 77, Lorkowski 87

GEDANIA: Tetyk - Jeżowski, Witkowski (70 Wróblewski), Bławat (53 Kotarski), Michalewski, Fijałkowski (57 Paliwoda), Bogdański, Panic, Pawlak, Łazarski, Burkhardt (53 Chętnik)

Natomiast porażką zakończyło się sobotnie spotkanie rezerw Gedanii, której rywalem było Powiśle Dzierżgoń. W pierwszej jedenastce względem ubiegłotygodniowych derbów Trójmiasta z rezerwami Arki Gdynia doszło do kilku zmian w składzie. Od pierwszej minuty mecz rozpoczęli m.in. bramkarz Jakub Tetyk, Jakub Fijałkowski czy Gustaw Panic.

W pierwszej połowie rywalizacji dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Zmieniło się to dopiero w 43. minucie spotkania. Wówczas zespół gości na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Kołodziej.

Natomiast w drugich czterdziestu pięciu minutach goście długo utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. Kluczowy okazał się jednak ostatni kwadrans spotkania. Wówczas trafienia Patryka Lewandowskiego oraz Daniela Lorkowskiego zagwarantowały komplet punktów zespołowi Powiśla.

Tym samym rezerwy Gedanii przedłużyły swoją passę bez ligowego zwycięstwa do pięciu spotkań. Zespół z Gdańska obecnie plasuje się na 15. pozycji w tabeli z 20 punktami na koncie. W następnej kolejce drużynę rezerw czeka wyjazdowe spotkanie z Suprą Kwidzyn (4 maja, godz. 11:00).

18 KP Starogard Gdański 27 2 7 18 33:76 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-04-30

Wyniki 27 kolejki

• Cartusia 1923 Kartuzy - GEDANIA 1922 GDAŃSK 1:2 (1:2)
  • Pogoń II Szczecin - Świt Skolwin 0:4 (0:3)
  • Unia Swarzędz - Noteć Czarnków 3:2
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Vineta Wolin 3:0
  • KP Starogard Gdański - Polonia Środa Wielkopolska 2:4
  • Unia Solec Kujawski - Elana Toruń 0:2
  • Błękitni Stargard - Sokół Kleczew 5:0
  • Flota Świnoujście - Wikęd Luzino 1:4
  • Stolem Gniewino - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
kac.

Opinie (6)

Wszystkie opinie

• Opinia wyróżniona

Brawo! (1)

Brawo prezesi Gedanii za cierpliwość i nie wyrzucanie trenera!

• 10 8

• Ale którego trenera? Szajrycha? Bąka? Syf jest w 4 lidze i makroregionie

• 4 2

• Cenne punkty (1)

Zobaczymy jak będzie w następnych meczach, bo z Kartuzami po sąsiedzku akurat mogli się dogadać

• 3 12

• dopóki piłka w grze a bramki są dwie to wszystko zdarzyć się może

• 2 0

to ostatni dzwonek dla Gedanii

wiadomo już kto awansuje,połowa ligi nie ma już już motywacji a więc w końcówce sezonu mogą padać dziwne wyniki a zmotywowany ogon tabeli może zainkasować nadspodziewanie dużo punktów.