Bałtyk zremisował na inaugurację wiosny

11 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Wojciech Zyska (na zdjęciu) wykorzystał w Świeciu dwa rzuty karne, które były dyktowane po faulach na Krzysztofie Rzepie. Wojciech Zyska (na zdjęciu) wykorzystał w Świeciu dwa rzuty karne, które były dyktowane po faulach na Krzysztofie Rzepie.

Piłkarze Bałtyku Gdynia zagrali mecz oficjalny w Świeciu po blisko 26-letniej przerwie. I znów było ostre strzelanie, ale tylko do przerwy. W 1991 roku biało-niebiescy wygrali 3:2. Natomiast w sobotę, na inaugurację rundy wiosennej w III lidze w pojedynku z tamtejszą Wdą padł remis 2:2 (2:2). Strata do lidera znów wzrosła, gdyż to już trzeci z rzędu podział punktów ekipy Marcina Martyniuka.

Retlewski 9, Kiełpiński 35 - Zyska 20 (karny), 31 (karny)

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Wypij, Karasiński, Poręba - Młynarczyk (46 Sosnowski), Zyska (88 Kuzimski), Atanacković, Pogranicznyj (64 Krysiński) - Rzepa (57 Ruszkul), Bejuk

Zimą Bałtyk rozegrał aż 11 sparingów, a do zespołu pozyskano 6 nowych piłkarzy. "11", która zaczęła wiosnę w Świecie w porównaniu, która żegnała rok w bezbramkowym spotkaniu z Elaną Toruń, różniła się na czterech pozycjach, a piąty piłkarz otrzymał nową pozycję. Największe zmiany zaszły w ofensywie. W drugiej linii debiutowali nowi gdyńscy stranieri: Serb Aleksandar Atanacković i Ukrainiec Timur Pogranichnyj.

Aby pomieścić 36-latka na środku drugiej linii, a jednocześnie dochować regulaminu i wystawić w składzie dwóch młodzieżowców, Marcin Martyniuk znalazł nową pozycję nie tylko dla Marcina Poręby, który już w sparingach został przekwalifikowany na lewego obrońcę, ale także Mateusza Młynarczyka przesunął z centrum na prawą stronę rozegrania. Jednak ten drugi wariant został sprawdzony tylko do przerwy. Potem wrócił do gry rekonwalescent Filip Sosnowski.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BAŁTYK - ELANA. SPRAWDŹ, W JAKIM WÓWCZAS SKŁADZIE ZAGRALI BIAŁO-NIEBIESCY

Zobacz jak pożegnali rok piłkarze i kibice Bałtyku Gdynia ubiegły rok w III lidze

TUTAJ BILANS ORAZ RELACJE ZE WSZYSTKICH ZIMOWYCH SPARINGÓW BAŁTYKU

Kronikarze Bałtyku skrupulatnie przewertowali archiwa i doliczyli się, że biało-niebiescy nie grali oficjalnego meczu w Świeciu od 23 marca 1991 roku. Wówczas wygrali 3:2 również na szczeblu III ligi. Obecni piłkarze nie chcieli być gorsi. Także szybko pokazali, że sztuka zdobywania goli nie jest im obca. Już do przerwy mieliśmy 4 bramki, wszystkie po stałych fragmentach gry.

Mimo że defensywa Bałtyku praktycznie nie uległa zmianie w stosunku do ostatniego meczu jesieni, dała się wymanewrować w statycznych ustawieniach, po rogach gospodarzy. Już w 9. minucie głową wynik otworzył Dawid Retlewski, a niespełna pół godziny później nikt nie upilnował Patryka Kiełpińskiego.

Pomiędzy tymi sytuacjami dwa gole zdobył Wojciech Zyska. A pomocnik mógł nawet ustrzelić klasycznego hat-tricka. Nim bowiem zaczął podchodzić do karnych, z gry posłał piłkę w poprzeczkę.

23-letni pomocnik 6. i 7. bramkę w tym sezonie zdobył po jedenastkach, które były dyktowane po faulach na Krzysztofie Rzepie. To właśnie czwarty zawodnik, obok dwóch pozyskanych zimą oraz Młynarczyka, który wywalczył miejsce w "11" w porównaniu z ostatnim meczem jesieni. Szkoda, że w 37. minucie otrzymał on żółtą kartkę, gdyż eliminuje go ona z występu w następnej kolejce.

KRZYSZTOF RZEPA CHCIAŁ BARDZO STRZELIĆ GOLA WDZIE, BY UCZCIĆ NIETYPOWĄ ROCZNICĘ. TUTAJ SZCZEGÓŁY

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. I był to sukces Bałtyku, gdyż inicjatywę posiadali gospodarze. Marcin Matysiak dwukrotnie bronił m.in. w sytuacjach sam na sam, a i w innych interwencjach prezentował dobrą formę.

Gdynianie w tej odsłonie śmielej zaczęli poczynać sobie dopiero w ostatnich minutach. Najpierw po indywidualnej akcji celnie strzelał Atanacković, a potem w dogodnej sytuacji był Sosnowski. Łukasz Zapała nie dał się pokonać. Dla Bałtyku to trzeci remis z rzędu i kolejna strata do lidera stała się faktem.

• Wda Świecie - BAŁTYK GDYNIA 2:2 (2:2)
  • Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)
  • GKS Przodkowo – Chemik Bydgoszcz 3:2 (1:0)
  • Gwardia Koszalin – Elana Toruń 3:2 (2:0)
  • KS Chwaszczyno – Vineta Wolin 3:1 (2:1)
  • Sokół Kleczew - Górnik Konin 0:1 (0:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Pogoń Lębork 0:1 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (1:0)
  • Leśnik Manowo - Świt Skolwin 0:2 (0:1)

Opinie (53) ponad 20 zablokowanych

• Biała mewo leć daleko leć.....do tych 20-35 kadłubów zawistników ARKI GDYNIA

• 2 1

• Bałtyk Gdynia (4)

Dobrze się nabijać z klubu który mimo tylko kłopotów i mniej promowany przez miasto był będzie jest ! Szydzą i drwią młodzi ludzie którzy nie maja zielonego pojęcia o latach gdy Bałtyk był na równi z Arka i Lechia.
    Nie znacie tradycji histori klubów trójmiejskich a grać anonimowych napinatorów tutaj to sprawa honoru dla was. Spytaj Taty wujka dziadka jak to się działo kibicowsko w latach 80- 90.
    Gdyby nie upadek stoczni to by połowa kibiców dalej była na Balryku nie Arce.
    Nabijać się z ilości kibiców to nie sztuka. Nie liczy się ilość ale jakość.
    Ilu by było kibiców jakby Arka była w IV lidze ?

• 24 7

• Nie wariuj :)na równi z Arką ,piłkarsko,sportowo (3)

to i lepsi byliście kupę lat.Kibicowsko pasowaliście i jeszcze o Lechii piszesz haha o 80 latach, przecież pod budką na starym stadionie parunastu może, dzieciaków siedziało.

• 4 9

• Niejednokrotnie był komplet i nadkomplet na meczach ekstraklasy 12.000-18.000 (2)

• 4 5

• (1)

Tylko 18000 ?! Nie żałuj kitu i pomnóż to razy dwa.

• 6 4

• Tak był taki mecz gdzie publika osiagnęła 18.000

zapraszam na profil fb, niedługa "kartka z kalendarza" tego wydarzenia i było to przed awansem do ekstraklasy

• 7 3

• Kłamiesz, "kurnik" nigdy nie widział tak licznej widowni. Zgodzę się, że po awansie w 1980 na mecze sks-u przychodziło po ok. 10000 ludzi. Było, minęło i nie wróci ! Klątwa trwa !!!

• 6 10

• NA pohybel przybłędom z ejsmonda ... ZAWSZE BAŁTYK GDYNIA !!! (2)

• 18 16

• nie pij już, na Obłużu Bałtyk już nie istnieje :)

• 6 7

• bałtyk w Gdyni to morze .... nam ....

• 6 7

• Brawo kibice BAltyku!!!

• 14 9

• (2)

Bedzie dobrze. Slyszalem, ze do Poznania mamy 800 biletow i jedziemy specjalnym pociagiem.
    Forza SKS

• 6 13

• sory ok 80 !

• 7 0

• Czemu tak skromnie, tylko 800 ? Szkoda czasu na wyjazd "spcjalem"! Będzie "odlot" flotą wyczarterowanych samokotów. Dorzuć z dwa tysiące - na trojmiasto.pl można napisać każdą bzdurę.

• 11 2

• Kategoria C już oficjalnie wróciła na Bałtyk?

• 6 5

• coraz wiecej kibicow przychodzi na Baltyk. Glownie odchodza od Arki. (4)

Baltyk znowu bedzie klubem nr 1 w Gdyni. Do boju bialo niebieski Orle.

• 23 30

• (2)

Marzenie sciętej głowy...

• 13 3

• spojrz na aktualny mlyn o bojowke Baltyku. jest kilku bylych arkowcow. (1)

• 3 15

• Chba ci kadłub na głowę spadł

• 11 1

• Odstaw lub zmień leki, te które bierzesz ci szkodzą !!

• 23 4

• Awans

Wiara umiera ostatnia !!
    Awans to rzecz do uzyskania przez Bałtyk tylko trzeba walczyć do końca !