IV Liga. Jaguar Gdańsk wysoko wygrywa derby z Bałtykiem i jest w grze o awans

15 czerwca 2024, godz. 17:00
Opinie (31)
aktualizacja: godz. 20:53 (15 czerwca 2024)
Jaguar Gdańsk wysoko pokonał Energę Bałtyk Gdynia i o awans do III ligi będzie walczyć w ostatniej kolejce. Gdańszczanie nie mają jednak wszystkiego w swoich rękach. Jaguar Gdańsk wysoko pokonał Energę Bałtyk Gdynia i o awans do III ligi będzie walczyć w ostatniej kolejce. Gdańszczanie nie mają jednak wszystkiego w swoich rękach.

W sobotę rozgrywane są mecze w ramach 33. kolejki rozgrywek piłkarskiej IV Ligi z udziałem trójmiejskich drużyn. Piłkarze Arki II Gdynia zremisowali z Pogonią Lębork 2:2 (1:0). Gdynianie uratowali punkt w tym starciu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wyjazdową porażkę zanotowali natomiast piłkarze Gedanii 1922 II Gdańsk, którzy przegrali z przedostatnim w tabeli GKS Kolbudy 1:2 (0:1). Natomiast w derbach Trójmiasta w IV Lidze Energa Bałtyk Gdynia przegrała z Jaguarem Gdańsk 0:4 (0:1). Gdańszczanie dzięki temu zwycięstwu przed ostatnią kolejką w następną sobotę wciąż są w grze o awans. Podopieczni Piotra Formeli będą musieli pokonać Start Miastko i liczyć na wyjazdową porażkę Gryfa Słupsk w Kwidzynie.

Aktualizacja, godz. 20:53

Energa Bałtyk Gdynia - Jaguar Gdańsk 0:4 (0:1)

Płotka 6, Czychowski 60, Surdykowski 73, Duda 90

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Demianchuk, Kośnik, Długołęcki, Skrzecz, Rychłowski, Kaliszewski, Janowski, Siekierski, Stępień

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Haase, Kryża, Bladowski, Czychowski, Filas, Płotka, Surdykowski

Bałtyk Gdynia wraz z nowym szkoleniowcem - Michałem Połomskim liczył na zwycięstwo w sobotnich derbach Trójmiasta z Jaguarem Gdańsk. Stawka tego spotkania była wysoka dla obu drużyn - Bałtyk w przypadku porażki straciłby miejsce na podium, a gracze Jaguara przy braku zwycięstwa straciliby wszelkie szanse na awans do 3. Ligi.

Bałtyk Gdynia na derby z Jaguarem z nowym trenerem. Dokąd na mecz w weekend? Bałtyk Gdynia na derby z Jaguarem z nowym trenerem. Dokąd na mecz w weekend?

Gdańszczanie objęli prowadzenie już w 6. minucie rywalizacji. Wówczas Przemysław Płotka wykorzystał błąd defensywy gości i niezdecydowanie w wyjściu do piłki z bramki Pawła Rabina i tym samym otworzył wynik rywalizacji.

W dalszych fragmentach pierwszej połowy spotkanie było wyrównane, a w jej ostatnich minutach dwie dogodne okazje na doprowadzenie do remisu mieli gospodarze. Piłkarze Bałtyku w sobotnim spotkaniu nie byli jednak skuteczni, przez co do przerwy schodzili do szatni przegrywając jedną bramką.

Po przerwie gospodarze mieli kapitalną okazję na doprowadzenie do wyrównania. W 49. minucie groźnie głową uderzył Maksym Demianchuk, ale jego uderzenie nad poprzeczkę przeniósł golkiper Jaguara, Michał Nowak. Kluczowym momentem spotkania była 60. minuta rywalizacji. Wówczas goście wykorzystując nieskuteczność rywali, podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą gola Pawła Czychowskiego.

W ostatnich trzydziestu minutach rywalizacji goście postawili kropkę nad "i" w kwestii zwycięstwa. Trafienia Janusza Surdykowskiego i rezerwowego Adama Dudy przypieczętowały wysokie, derbowe zwycięstwo Jaguara 4:0. Tym samym gdańszczanie wciąż są wiceliderem i mają przed ostatnią kolejką dwupunktową stratę do liderującego Gryfa Słupsk. Jeśli Jaguar chce awansować do 3. Ligi, to w następną sobotę musi pokonać u siebie ostatni w tabeli Start Miastko i jednocześnie liczyć na wyjazdową porażkę słupszczan w starciu z Suprą Kwidzyn.

Energa Bałtyk Gdynia - Jaguar Gdańsk 0:4. Skrót meczu

Pogoń Lębork - Arka II Gdynia 2:2 (0:1)

Leszkiewicz 73, Błażejczyk 78 - Kukuruza 33, Piotrowski 90+3

ARKA II: Semmerling - Branicki, Bełz (70 Piotrowski), Laszczyk, Kukuruza, Gozdecki (60 Jaroń), Tuliszka, Kowalski (65 Szwajcer), Sikora, Ozimek, Zacharewicz

Piłkarze Arki II Gdynia w swoim przedostatnim meczu w tym sezonie zmierzyli się na wyjeździe z Pogonią Lębork. Gdynianie w pierwszej połowie rywalizacji spisywali się z dobrej strony, gdyż do przerwy byli na jednobramkowym prowadzeniu, które objęli w 33. minucie spotkania. Wówczas kapitan drużyny - Vadym Kukuruza pokonał w sytuacji sam na sam golkipera rywali - Macieja Gołojucha.

W drugiej połowie goście utrzymywali swoje prowadzenie do 73. minuty spotkania. Wówczas gospodarze za sprawą gola Jakuba Leszkiewicza doprowadzili do wyrównania. Natomiast dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ukarany został gracz gospodarzy - Michał Kowalkowski.

IV liga. Jaguar Gdańsk goni lidera. Arka II Gdynia spadła do IV liga. Jaguar Gdańsk goni lidera. Arka II Gdynia spadła do "okręgówki"

Przewaga jednego zawodnika nie wpłynęła jednak dobrze na piłkarzy Arki, którzy chwilę później stracili drugiego gola. W 78. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kordian Błażejczyk. Gdynianie ostatecznie się nie poddali i doprowadzili do wyrównania w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Cenny punkt gdynianom dał Jakub Piotrowski, który pojawił się na boisku w 70. minucie rywalizacji. Za tydzień na zakończenie sezonu podopieczni trenera Macieja Cieślika zmierzą się na wyjeździe z GKS Kolbudy.

GKS Kolbudy - Gedania 1922 II Gdańsk 2:1 (1:0)

Kugiel 10, 52 - Giliga 70

GEDANIA II: Wawrowski - Jeżowski, Paliwoda (65 Karakiewicz) (82 Kruszyński), Witczak, Witkowski, Giliga, Klepaczewski, Fijałkowski (55 Wróblewski), Bogdański, Panic (77 Kovalyshyn), Harrington (86 Bladoszewski)

W sobotnie popołudnie porażkę na swoim koncie zanotowali piłkarze rezerw Gedanii 1922 Gdańsk. Podopieczni Pawła Szajrycha przegrali na wyjeździe z GKS Kolbudy 1:2 (0:1).

Pierwszoplanową postacią tego spotkania był zawodnik gospodarzy - Damian Kugiel. To za jego sprawą zespół Kolbud w 10. minucie rywalizacji objął prowadzenie, które dowiózł do przerwy. Natomiast w drugiej połowie Kugiel skompletował dublet, pokonując w 52. minucie spotkania golkipera rezerw Gedanii - Szymona Wawrowskiego.

Goście do samego końca spotkania starali się powalczyć o wywalczenie chociażby remisu. Jednak piłkarzom drużyny z Gdańska udało się jedynie strzelić gola kontakowego, którego autorem był Damian Giliga w 70. minucie spotkania. Tym samym Gedania II przegrała 1:2 i jest już pewna tego, że zakończy sezon na 16. pozycji. Za tydzień gdańszczanie zakończą obecne rozgrywki domowym meczem z Radunią II Stężyca.