IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał czwarty mecz z rzędu. Koniec serii Jaguara Gdańsk

7 października 2023, godz. 14:15
Opinie (23)
aktualizacja: godz. 17:58 (7 października 2023)

Energa Bałtyk Gdynia

Energa Bałtyk Gdynia wygrał po raz czwarty z rzędu. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka pokonali Pogoń Lębork 1:0. Energa Bałtyk Gdynia wygrał po raz czwarty z rzędu. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka pokonali Pogoń Lębork 1:0.

Energa Bałtyk Gdynia pokonał Pogoń Lębork 1:0 (0:0) w 11. kolejce IV ligi grupy pomorskiej. Jaguar Gdańsk zremisował z Powiślem Dzierzgoń 1:1 (1:1). Skończyła się seria zwycięstw gdańskiego zespołu, a strata do lidera zwiększyła się do 3 "oczek". Z kolei Arka II Gdynia pokonała Suprę Kwidzyn 2:0 (0:0). Było to pierwsze zwycięstwo gdynian w tym sezonie. Drugą wygraną z rzędu odniosły za to rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk, które pokonały na wyjeździe MKS Władysławowo 2:0.

Aktualizacja, godz. 17:58

Pogoń Lębork - Energa Bałtyk Gdynia 0:1 (0:0)

Rychłowski 69

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Drozdowicz, Demiańczuk, Długołęcki, Skrzecz, Ossowski (58 Cunion), Rychłowski (90 Kośnik), Kaliszewski, Jankowski (73 Waszczuk), Bohm (81 Dziadkowiec)

Energa Bałtyk Gdynia po wygranej z liderem, udał się na pobliski wyjazd do Lęborka. Trener Robert Jędrzejczak nie zmienił zwycięskiego składu.

Pierwsze 45 minut było bezbramkowe i minęło bez większych emocji. Wprawdzie kilka groźniejszych akcji przeprowadził Bałtyk, ale ani strzał Oktawiana Skrzecza, ani Bartosza Ossowskiego nie znalazł drogi do siatki. Z kolei Pogoń miała tylko jedną okazję, ale dobrze zachował się Paweł Rabin.

Bałtyk swoją delikatną optyczną przewagę udokumentował w 69. minucie, gdy po dograniu Duncana Cuniona, który wszedł z ławki, bramkarza gospodarzy pokonał Szymon Rychłowski.

Choć gdynianie walczyli do samego końca o podwyższenie prowadzenia, ale mecz zakończył się wynikiem 0:1, co oznaczało czwartą wygraną z rzędu dla biało-niebieskich.

Powiśle Dzierzgoń - Jaguar Gdańsk 1:1 (1:1)

Hirsz 24 - Surdykowski 44

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Sulewski, Badaladze - Pietrowski, Płotka, Filas, Kryża - Czychowski, Surdykowski oraz Haase, Michalski, Kinder, Wiertczyński, Bladowski

Trener Piotr Formela na mecz w Dzierzgoniu zdecydował się przeprowadzić dwie zmiany w wyjściowej "11". Szansę debiutu otrzymał Azer Aslan Badalzade. Młody pomocnik, który grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów z Qarabagem, debiutował w tym meczu w IV lidze w barwach gdańskiego klubu.

Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze niższych lig? Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze niższych lig?

Jaguar chciał w tym meczu przedłużyć serię zwycięstw. Wynik otworzyli jednak miejscowi. Do siatki trafił lider Powiśla, Robert Hirsz, czyli były piłkarz Lechii Gdańsk.

Przed przerwą wyrównał za to doświadczony Janusz Surdykowski, który pod nieobecność kontuzjowanego Adama Dudy wziął na siebie ciężar zdobywania bramek.

W drugich 45 minutach więcej goli nie padło. Choć gdańszczanie zanotowali 7. mecz z rzędu bez porażki, ale skończyła się ich seria zwycięstw. Wobec wygranej Gryfa Słupsk, strata do lidera zwiększyła się do 3 punktów.

- Sami jesteśmy sobie winni. Prowadziliśmy grę, mieliśmy dużo sytuacji, a zabrakło skuteczności. Gospodarze zdobyli bramkę po stałym fragmencie, my wyrównaliśmy i szukaliśmy kolejnego gola, ale Powiśle czekało na nas na swojej połowie i szukało szans w kontrze. Jest rozczarowanie, bo mogliśmy podnieść 3 punkty z boiska, z takim też nastawieniem jechaliśmy na to spotkanie. Mamy 3 punkty straty do lidera i wciąż wszystko jest w naszych rękach. Już od jutra będziemy szykować się do środowego meczu Pucharu Polski i kolejnego ligowego z Chojniczanką - mówi nam Piotr Formela, trener Jaguara Gdańsk.

MKS Władysławowo - Gedania 1922 II Gdańsk 0:2

Bramki Gedanii:
Bunik, Karakiewicz

GEDANIA: Petza - Jeżowski, Bunik, Stalka, Podgórski, Adamik, Bławat, Chętnik, Witkowski, Witczak, Fijałkowski oraz Karakiewicz, Pachur, Dolański, Kowalszyn, Bellanavithanage

Za ciosem poszli podopieczni Pawła Szajrycha. Gedania po wygranej nad Suprą Kwidzyn, pokonali także MKS Władysławowo. Gdańszczanie pomimo uszczuplonego składu, wygrali na trudnym terenie we Władysławowie 2:0.

IV liga. Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki IV liga. Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki

Supra Kwidzyn - Arka II Gdynia 0:2 (0:0)

Zieliński 67, Kukuruza 78 (karny)

ARKA II: Krzepisz - Czarnecki, Abramowicz, Górecki, Pałuczak - Zieliński, Piotrowski, Zacharewicz - Stępień, Kukuruza, Maczkowski

Podopieczni Macieja Cieślika odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie IV ligi. Żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe beniaminka, Suprę Kwidzyn.

Zwycięstwo zapewniły dwa trafienia z drugiej połowy. Najpierw do siatki trafił Wojciech Zieliński, a z karnego poprawił Wadim Kukuruza. 3 punkty zdobyte w Kwidzynie pozwoliły Arce na odpuszczenie ostatniego miejsca w ligowej tabeli.