Bałtyk Gdynia pognębiony przez swoich byłych piłkarzy. Derby Gdańska dla Jaguara

mip.
9 września 2023, godz. 13:00
Opinie (106)
aktualizacja: godz. 13:28 (10 września 2023)
Energa Bałtyk Gdynia przegrał drugi mecz z rzędu. W spotkaniu z MKS Władysławowo pognębili go byli piłkarze. Energa Bałtyk Gdynia przegrał drugi mecz z rzędu. W spotkaniu z MKS Władysławowo pognębili go byli piłkarze.

Energa Bałtyk Gdynia przegrał z MKS Władysławowo 2:3 (2:1) w meczu 7. kolejki IV ligi pomorskiej. Biało-niebiescy dwukrotnie prowadzili, ale 3 punkty odebrali im byli piłkarze: Arkadiusz Proena i Dominik Klecha. W pozostałych meczach Arka II Gdynia przegrała z Gromem Nowy Staw 1:2 (1:1), a Jaguar wygrał z rezerwami Gedanii 1922 5:1 (2:0) w derbach Gdańska. Na listę strzelców m.in. dwukrotnie wpisał się Adam Duda i raz Marcin Pietrowski.

Aktualizacja, 10.09.23, godz. 13:28

Gedania 1922 Gdańsk - Jaguar Gdańsk 1:5 (0:2)

Bławat 78 - Duda 6, 42, Czychowski 64, 84, Pietrowski 81

GEDANIA 1922 II: Petza - Dowgiałło, Jeżowski, Adamik, Bellanavithanage, Michalewski, Gorwa, Bogdański, Łukasiewicz, Pawlak, Łazarski oraz Izdebski, Bunik, Hirsch, Stalka, Pofgórski, Zimnicki, Bławat, Witkowski, Apostołowicz

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Duraj, Sulewski, Duda, Kinder, Płotka, Surdykowski, Michalski oraz Sadowski, Haase, Bladowski, Czychowski, Filas, Wierczyński

Niższe ligi w Trójmieście. Boiska, na których grali niszczeją, a pomocy znikąd Niższe ligi w Trójmieście. Boiska, na których grali niszczeją, a pomocy znikąd

W derbach Gdańska obyło się bez niespodzianki i pewnie zwyciężył Jaguar Gdańsk, który przy al. Hallera wygrał z rezerwami III-ligowej Gedanii. Na listę strzelców m.in. dwukrotnie wpisał się Adam Duda i raz Marcin Pietrowski, byli piłkarze Lechii Gdańsk.

To już trzecie zwycięstwo z rzędu drużyny prowadzonej przez Piotra Formelę. Dzięki temu awansował na czwarte miejsce. Natomiast gedaniści wciąż pozostają jedynym zespołem bez punktów w lidze i zajmuje ostatnie miejsce, tuż pod rezerwami Arki II Gdynia.

MKS Władysławowo - Energa Bałtyk Gdynia 3:2 (1:2)

Proena 10, Klecha 66 (karny), Bizewski 89 - Rychłowski 6, Iwanowski 17

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Iwanowski, Długołęcki, Skrzecz, Dziadkowiec (67 Demiańczuk), Kaliszewski, Waszczuk (73 Cunion), Jankowski, Siekierski (67 Drozdowicz), Rychłowski (80 Bohm)

Po przegranej z beniaminkiem, Suprą Kwidzyn, Energa Bałtyk Gdynia udał się do Władysławowa. Do bramki powrócił Paweł Rabin, który pauzował za czerwoną kartkę. To nie był jednak koniec zmian. Po raz pierwszy w wyjściowej "11" na boisko wyszli Szymon RychłowskiJakub Siekierski. Natomiast po raz pierwszy mecz na ławce zaczął Maksym Demiańczuk.

IV liga. Energa Bałtyk Gdynia przegrał z beniaminkiem. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu IV liga. Energa Bałtyk Gdynia przegrał z beniaminkiem. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Co ciekawe, mecz w nadmorskim kurorcie sędziował ekstraklasowy arbiter z Wejherowa, Damian Kos. Rozjemca tego spotkania pozwalał piłkarzom na twardą grę, a jednocześnie był pewny swoich decyzji i nie pozwalał sobie na dyskusje.

Na boisku sporo działo się już od pierwszych minut. Na szybką bramkę Rychłowskiego odpowiedział Arkadusz Proena, czyli były piłkarz Bałtyku, wykorzystując błąd Rabina. Remis nie utrzymał się jednak długo, bo 7 minut później prowadzenie biało-niebieskich przywrócił Krzysztof Iwanowski.

Wynik do przerwy mógł być znacznie wyższy. Gdynianom brakowało jednak precyzji, a czasem szczęścia, bo gdy do siatki trafił Igor Jankowski to sędziowie odgwizdali spalonego.

Od początku drugiej połowy obie ekipy poszły na wymianę ciosów. Skorzystali na tym miejscowi, gdyż rzut karny wykorzystał Dominik Klecha, notabene były piłkarz Bałtyku. Trener Robert Jędrzejczak liczył, że zmiennicy odmienią wynik spotkania i 3 punkty jeszcze powędrują na konto przyjezdnych.

Poszło jednak zupełnie nie po jego myśli, bo w 89. minucie to MKS objął prowadzenie. Chwilę później jednak jeden z piłkarzy gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę. Bałtyk nie potrafił jednak w doliczonym czasie wyszarpać choćby punktu.

Arka II Gdynia - Grom Nowy Staw 1:2 (1:1)

Piotrowski 45 - Borowski 30, Zieliński 67

ARKA II: Krzepisz - Migowski, Abramowicz, Dobrotka, Jaroń - Maczkowski, Borecki, Piotrowski, Zieliński, Predenkiewicz - Wilczyński

Rezerwy Arki Gdynia w poszukiwaniu pierwszego zwycięstwa w tym sezonie podejmowały w sobotę Grom Nowy Staw. Trener Maciej Cieślik w tym spotkaniu mógł skorzystać z kilku piłkarzy z pierwszego zespołu. Wśród nich byli: Martin Dobrotka, Marcel PredenkiewiczJakub Wilczyński.

Wzmocnienia dały efekt, bo do przerwy było 1:1. Gdynianie potrafili odpowiedzieć na trafienie Mateusza Borowskiego z 30. minuty. Gola do szatni zdobył bowiem Jakub Piotrowski.

Sprawdź, jak wyglądał poprzedni mecz rezerw Arki Gdynia Sprawdź, jak wyglądał poprzedni mecz rezerw Arki Gdynia

Po przerwie obie ekipy miały swoje okazje, ale jedynego gola zdobył Robert Zieliński, zapewniając przyjezdnym 3 punkty.

- Trudne zawody dla nas. Pomimo wzmocnień z pierwszego zespołu, nie udało się wygrać. Grom postawił trudne warunki. Dużo było przeszkadzania na boisku. Popełnialiśmy dużo błędów, a te bramki padły właśnie po błędach. Drugi gol to było jednak kuriozum, bo sędzia zarządzić rzut sędziowski na 20. metrze, rzucił piłkę prosto pod nogi rywala, padł strzał, piłka odbiła się od nóg, dobitka i wpadła do siatki. Było to żenujące. Nie mieliśmy zbyt dużo sytuacji bramkowych, bo Grom dobrze bronił. Pomimo tych wzmocnień, zasłużona porażka - ocenił Maciej Cieślik, trener Arki II.