IV liga - Bałtyk liderem

17 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku
Piłkarze Bałtyku Gdynia zdobyli pozycję lidera IV ligi. W meczu na szczycie 14. kolejki podopieczni Andrzeja Busslera pokonali na wyjeździe Start Mrzezino 2:1 (0:0). Oba gole zdobył Artur Rosiński. Natomiast w pojedynku Arki II Gdynia z Pomezanią Malbork snajperskimi umiejętnościami błysnął Dariusz Patalan. Przesunięty do rezerw napastnik zdobył trzy bramki, a żółto-niebiescy rozgromili u siebie Pomezanię Malbork 5:1 (0:1).

PO słabym występie przed tygodniem u siebie z Bytovią, piłkarze Bałtyku pokazali charakter w Mrzezinie. Pokonali dotychczasowego lidera na jego terenie i odebrali mu przodownictwo. Nieprzeciętne umiejętności po raz kolejny potwierdził Artur Rosiński, który ostatnio pauzował z powodu choroby. Po godzinie gry gdyński napastnik został sfaulowany w polu karnym i sam skutecznie wymierzył sprawiedliwość z karnego. Natomiast dziesięć minut później zaskoczył rywali indywidualną akcją.

Start kontaktowego gola zdobył na pięć minut przed końcem. Na listę strzelców wpisał się Ireneusz Drzeżdżon, a asystę zaliczył... Dariusz Grubb. Gdyński bramkarz, który grywał swego czasu w ataku, postanowił sobie przypomnić tamte lata i na własnym przedpolu próbował... przedryblować rywala. Stracił piłkę, a Bałtyk bramkę.

Warto jeszcze odnotować powrót do gdyńskiej drużyny Damiana Peka. Jako junior został przejęty przez Amikę, ale we Wronkach nie potrafił przebić się do I-ligowe składu i postanowił wrócić w rodzinne strony. Do gry w Bałtyku chce równiez wrócic Marek Penar, a wiosną drużynę powinien zasilić jeszcze Arkadiusz Kupcewicz.

BAŁTYK: Grubba - Politowski, Martyniuk, Grzesiuk, Sienkiewicz
- Styn, Dobrzyński, Budziwojski, Pek - Kugiel (71 Figura), Rosiński.

Wojciech Wąsikiewicz z niedzielnego meczu rezerw zwolnił tylko tych piłkarzy, którzy dzień wcześniej wyszli w podstawowym składzie w meczu z Amiką Wronki oraz kontuzjowanych. Ale i tak Arka II była na tyle silna kadrowo, aby nie mieć kłopotów z outsiderem tabeli. Tymczasem po kwadransie gola dla... Pomezanii zdobył Siergiej Jeroszewicz.

Gospodarze do odrabiania strat ruszyli dopiero po przerwie. Worek z bramkami rozpruł Dariusz Patalan. Popularny "Pati" trafił w 50. minucie z karnego, podwyższył na 2:0 cztery minuty później, a 87. minucie ustalił końcowy rezultat. Pozostałe bramki zdobyli: Benjamin Imeh (80) i Piotr Zawadzki (85).

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Jantar Ustka - Wierzyca Starogard Gdański 1:2, Bytovia Bytów - Orlęta Reda 2:1, Powiśle Dzierzgoń - Wisła Tczew 1:2, Olimpia Sztum - Rodło Kwidzyn 2:3, Wierzyca Pelplin - Gryf 95 Słupsk 7:2, Unia Tczew - Kaszuby Połchowo 2:1, Czarni Pruszcz Gdański - Orkan Rumia 1:3.