IV liga - Bałtyk przegrał na szczycie

3 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
W meczu na szczycie IV ligi Rodło Kwidzyn pokonało Bałtyk Gdynia 2:1 (1:0). Honorową bramkę dla biało-niebieskich zdobył na siedem minut przed końcem gry Robert Kugiel. Tym samym podopieczni Andrzeja Busslera spadli z drugiej na szóstą pozycję w tabeli. W siódmej kolejce nie powiodło się też Arce II. Gdynianie przegrali w Pelplinie z Wierzycą 0:1 (0:0).

Przed tym pojedynkiem obie drużyny otwierały tabelę z jednakowym dorobkiem punktowym i różnicą goli. Prowadziło Rodło, gdyż zdobyło o jedną bramkę więcej.

Bałtyk właściwie przez większą część gry był stroną atakującą. Najgroźniej pod bramką Rafała Wasiewskiego było po stałych fragmentach gry. Paweł Budziwojski dośrodkowaniami otwierał kolegom drogę do siatki, ale ci zawodzili. Tuż przed przerwą po kolejnym kornerze Przemysław Wiszniewski nie trafił do celu nawet z pięciu metrów. Natomiast zaraz po zmianie stron Robert Kugiel wpadł w pole karne Rodła i się przewrócił. Zamiast jedenastki była żółta kartka dla gdynianina za symulowanie faulu.

Rodło wygrało ten mecz po strzałach z dystansu. W 37 minucie przymierzył Łukasz Jaworski. W 65 minucie szczęście uśmiechnęło się do ostrzelującego także wcześniej bramkę Bałtyku Przemysława Suleja.

BAŁTYK: Grubba - Szwół, Komorowski, Grzesiuk, Knioch - Wiszniewski (87 Dobrzyński), Martyniuk, Budziwojski, Styn (46 Politowski) - Kugiel, Figura (58 Głos).

Arka II nie dała rady beniaminkowi IV ligi. Żółto-niebiescy przegrali w Pelplinie po golu w 53 minucie Piotra Wicka.

Pozostałe wyniki siódmej kolejki: Olimpia Sztum - Jantar Ustka 1:3, Unia Tczew - Powiśle Dzierzgoń 1:4, Kaszuby Połchowo - Wierzyca Starogard Gdański 0:0, Pomezania Malbork - Wisła Tczew 1:3, Gryf 95 Słupsk - Orlęta Reda 1:2, Czarni Pruszcz Gdański - Start Mrzezino 3:2, Orkan Rumia - Bytovia 2:0.

• No i po co...

Bałtyczku tak się napinasz, a jak przyjdzie co do czego to wpier...

• IV liga to dziady!

Wy jestescie wszyscy dziady! Precz z IV liga Klocek!!!

• 0 0

• Trzeba mieć dużo wyobraźni aby zrozumieć co autor artykułu miał na myśli i co chciał przekazać. Jak kogoś interesuje opis tego meczu to niech zajrzy na stronę Bałtyku