IV liga Pomorze

30 kwietnia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
W derbach Trójmiasta o punkty w IV lidze piłki nożnej Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe KP Sopot 1:0 (0:0). Złotą bramkę w 66 minucie strzelił Artur Rosiński.

Dzielnie z liderem poczynała sobie Gedania. Outsider tabeli stracił remis dopiero na cztery minuty przed końcem spotkania, a gdańszczan pokarał były piłkarz tego klubu, Szymon Hartman. Cartusia zwyciężyła 1:0 (0:0).

Niewiele brakowało, aby trzy punkty z Ustki przywiozły rezerwy Arki. Prowadzenie dla gdynian zdobył z rzutu karnego w 17 minucie Łukasz Wilamowski. Miejscowy Jantar wyrównał na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:1).

Pozostałe rezultaty 25. kolejki: Wisła Tczew - Orkan Rumia 0:1, Gryf 95 Słupsk - Chojniczanka 3:2, Powiśle Dzierzgoń - Pomezania Malbork 2:1, Kaszuby Połchowo - Gryf Wejherowo 1:1, Wierzyca Starogard Gdański - Rodło Kwidzyn 2:2, Orlęta Reda - Olimpia Sztum 0:0.

18. Gedania 24 8 16-64
Radunia Stężyca została wycofana z rozgrywek wskutek afery korupcyjnej. Zastąpiła ją Arka II Gdynia.

Opinie (1)

• Gedania

BĘDZIE CIEKAWY MECZ NA GEDANII Z WIERZYCĄ. CARTUSIA MIAŁA WIELE SZCZĘŚCIA W TYM MECZU Z GEDANIĄ.DO WTORKU NA GEDANII

• 0 0

Gedania 1922 Gdańsk

Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dowiedzą się Państwo o naszej ofercie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i firm. Działamy na nowym obiekcie przy ul.Hallera 201. Organizujemy imprezy sportowe, urodzinowe i półkolonie.

18 KP Starogard Gdański 28 2 7 19 34:79 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.