Wiadomości

stat

Izu Ugonoh kończy z boksem. Poszedł za radą Dariusza Michalczewskiego

Izu Ugonoh kończy karierę zawodowego pięściarza z bilansem 18 wygranych, w tym 15 przez nokaut i 2 porażek.
Izu Ugonoh kończy karierę zawodowego pięściarza z bilansem 18 wygranych, w tym 15 przez nokaut i 2 porażek. fot. Karol Słomka/400mm.pl

Izu Ugonoh zakończył karierę w zawodowym boksie. Po przegranej walce z Łukaszem Różańskim zrobił to, do czego wzywał go Dariusz Michalczewski. O swojej decyzji pięściarz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Zawiodłem oczekiwania i nadzieję wiązane z moją osobą. Jest mi przykro, ale czuję, że to początek nowych wielkich rzeczy - napisał 32-latek."Drodzy kibice.Przegrałem ostatnią walkę i jest mi bardzo przykro, z dwóch powodów. Po pierwsze zawiodłem mnóstwo ludzi. Promotorów, trenerów Was kibiców i siebie. Po drugie nie wykazałem woli walki, a tym bardziej woli zwycięstwa. Bez tego nie ma co wychodzić do ringu. Niestety dopiero podczas walki dowiadujemy się co w nas drzemie. Odpowiedź która uzyskałem to: nie chce już nic więcej udowadniać. Wygrałem mnóstwo pojedynków w przeszłości a przegrałem tylko parę. Gratuluję Łukaszowi Różanskiemu i jego teamowi. Powodzenia na przyszłość. Wiem ze zawiodłem oczekiwania i nadzieję wiązane z moją osobą. Na szczęście to tylko sport. Jest mi przykro, ale czuje, że jest to początek nowych wielkich rzeczy. Pozdrowienia - napisał na swoim koncie na Instagramie Izu Ugonoh."

Izu Ugonoh znokautowany. Dariusz Michalczewski: Niech kończy karieręCzy Izu Ugonoh słusznie zakończył karierę pięściarza w wieku 32 lat?

tak, było widać, że już nie osiągnie wielkich sukcesów 34%
trudno powiedzieć, zrobił jak uważał 35%
nie, za szybko się poddał 31%
zakończona Łącznie głosów: 770
Gdański pięściarz decyzję podjął tydzień po przegranej w 4. rundzie walce z Łukaszem Różańskim na gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie. Przypomnijmy, że po niej słów krytyki pod adresem byłego już podopiecznego nie szczędził Dariusz Michalczewski.

- Mówiłem mu, że jeżeli nie będzie mnie słuchał, nie będzie zwyciężał. Jak ja nie jestem dla Izu autorytetem, to w takim razie kto? Uważam, że Izu powinien zakończyć karierę. On nie ma głowy, a tutaj ona jest najważniejsza - grzmiał :Tiger".
Ugonoh nie odniósł się bezpośrednio do słów byłego mistrza świata w kategorii półciężkiej oraz w kategorii junior ciężkiej, ale zrobił tak, jak ten apelował.

Przypomnijmy, że Izu Ugonoh 2 listopada skończy 33 lata. Mierzy 191 cm, waży ponad 100 kg. Wychował się na gdańskiej Żabiance. Jest absolwentem AWFiS Gdańsk. Trenował kick-boxing w klubie Corpus. W 2009 roku został mistrzem świata w formule K-1, a w kolejnym sezonie zdobył też tytuł mistrza Europy.

16 października 2010 roku zadebiutował w boksie zawodowym, wygrywając w Legionowie przez nokaut w pierwszej rundzie z Igorisem Papunią z Litwy. Do 23 lutego 2013 roku na krajowych ringach stoczył 9 walk, z których 7 wygrał przed czasem.

Walczył m.in. w Gdynia Arena. 20 listopada 2011 roku pokonał Turka Fatiha Ceyhana, a pojedynek przerwano w 3., przedostatniej rundzie. Z polską publicznością pożegnał się w Ergo Arenie zwycięstwem na punkty w 6-rundowej walce nad Łukaszem Rusowiczem podczas gali Polsat Boxing Night. Po nim do ringu wyszli Andrzej GołotaPrzemysław Saleta.

Izu Ugonoh w "Tańcu z gwiazdami". Przypomnij sobie, dlaczego się na to zdecydowałNastępnie Ugonoh związał się z promotorem Kevinem Barrym. W latach 2014-16 stoczył 8 zwycięskich walk w Australii, z których aż 7 zakończył przed czasem. W odniesieniu do ostatniej wygranej na tamtejszych ringach nie przeszkodziło mu nawet to, że 3 miesiące przed walką uczestniczył jeszcze w telewizyjnym show "Taniec z gwiazdami". W parze z Hanną Żudziewicz zajął w nim 5. miejsce.

Zresztą nie był to jego pierwszy kontakt z telewizją. Już jako dziecko brał udział w programie "Od przedszkola do Opola". Wówczas śpiewał. Wykonał piosenkę Skaldów "Wiosna".

W show biznesie z powodzeniem radzi sobie jego siostra. Osi Ugonoh w 2014 roku wygrała 4. edycję programu Top Model.

Osi Ugonoh wygrała Top Model. Zobacz zdjęcia25 lutego 2017 bokser doczekał się wreszcie walki w USA, która miała mu otworzyć na dobre drogę na światowy top. Jego rywalem był były pretendentem do tytułu - Dominic Breazeale. Polak zaczął świetnie. W czwartej rundzie posłał rywala na deski, ale nie zdołał zadać nokautującego ciosu.

W kolejnej rundzie rolę się odwróciły. To Amerykanin wyprowadził dwa ciosy, które rzuciły naszego boksera na deski, a w konsekwencji zakończyły walkę przed czasem.

W Rzeszowie przeciwko Różańskiemu przyszła druga przegrana. Bilans Izu Ugonoha na zawodowych ringach to: 18 wygranych, w tym 15 przez nokaut i 2 porażki.

Opinie (67) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane