Jabłoński bliżej Srebrnego Kasku

9 czerwca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Mirosław Jabłoński awansował do turnieju finałowego Srebrnego Kasku, który odbędzie się w Tarnowie. W półfinałowej rozgrywce w Lublinie żużlowiec Lotosu Gdańsk zajął czwarte miejsce.

Młodszy z braci Jabłońskich zgromadził 12 punktów. Po dwóch pierwszych biegach, które pały jego łupem, wydawąło się, że gdańszczanin może nawet zwyciężyć. W bezposredniej rywalizacji pokonał bowiem tej klasy zawodników co: Janusz Kołodziej, Marcin Jaguś i Robert Kasprzak. Niestety, dwa następne starty - drugie i trzecie miejsce - sprawiły, że nasz zawodnik wypadł ze ścisłego czuba.

Nawet sukces w ostatniej gonitwie nie pozwolił mu wjechać na podium. Te obsadzili: Dawid Stachyra oraz Kołodziej i Karol Ząbik. Niespodziewany triumfator zgromadził 14 punktów, a dwaj następni w klasyfikacji byli od niego o punkt słabsi. Kolejne miejsca, premiowane awansem do finałowych zawodów obsadzili w Lublinie: Wojciech Druchniak, Patryk Pawlaszczyk, Krzysztof Buczkowski i Zbigniew Suchecki.

Drugi półfinał Srebrnego Kasku odbył się w Rawiczu. Tam zwyciężył Krystian Klecha przed Pawłem Hlibem (po 12 punktów) oraz Mateuszem Szczepaniakiem i Krzysztofem Kasprzakiem (po 11).