Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 0:2. Już tylko 4 punkty od bezpiecznego miejsca

mip.
13 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (68)

Energa Bałtyk Gdynia

Oskar Bohm w Jarocinie strzelił gola już w 3. minucie. Oskar Bohm w Jarocinie strzelił gola już w 3. minucie.

Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z Jarotą Jarocin 2:0 (1:0) w meczu 16. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Włodzimierza Pasieki prowadzenie objęli już w 3. minucie po golu Oskara Bohma. W drugiej połowie wynik ustalił Karol Fietz. Drugie zwycięstwo z rzędu biało-niebieskich sprawia, że do bezpiecznej pozycji, którą zajmuje Jarota, tracą już tylko 4 punkty.

Gedania 1922 Gdańsk - Polonia Środa Wlkp. 1:3. Przeczytaj relację z sobotniego meczu

Bohm 3, Fietz 68

BAŁTYK: Rabin - Drozdowicz, Długołęcki, Kaźmierczak - Bach, Klimek, Gołuński, Wołowski, Bożym, Bohm, Fietz - Skrzecz

Piłkarze w przedostatnim meczu rundy jesiennej zagrali w Jarocinie. Trener Włodzimierz Pasieka nie mógł skorzystać z trzech piłkarzy, pauzujących za żółte kartki. Zabrakło: Fabiana Lengiewicza, Arkadiusza KorpalskiegoMarcela Slugi. Kontuzjowany jest z kolei napastnik Igor Jankowski.

"Match-fixing" w III lidze. Przeczytaj, jaki związek z tym ma Bałtyk Gdynia?

Choć w poprzednich trzech wyjazdowych meczach z Jarotą gdynianie wywalczyli tylko dwa punkty, to do Jarocina jechał z myślą wywalczenia drugiego zwycięstwa w tym sezonie i zmniejszenia straty do bezpiecznej pozycji. Spotkanie wyśmienicie ułożyło się dla biało-niebieskich, bowiem już w 3. minucie bramkę zdobył Oskar Bohm. Taki też stan utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie biało-niebiescy kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych, a w 68. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Konkretniej uczynił to Karol Fietz. Uspokojeni dwubramkową zaliczką gdynianie, spokojnie utrzymali je do końcowego gwizdka, a czyste konto zachował Paweł Rabin.

Bałtyk Gdynia - Vineta Wolin 3:2. Przeczytaj relację z pierwszego zwycięstwa

Już 19 listopada, o godz. 11 gdynian czeka ostatni mecz rundy jesiennej. Na Narodowym Stadionie Rugby podejmą oni Pogoń Nowe Skalmierzyce.

18 Bałtyk Gdynia 16 2 3 11 16:34 9
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-11-13