Jeden nie wystarczył. Anna Kiełbasińska z kolejnym rekordem życiowym

dak.
19 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Kiełbasińska ma kolejny powód do radości. Pobiła swój rekord życiowy w biegu na 400 m o 0,1 s. Anna Kiełbasińska ma kolejny powód do radości. Pobiła swój rekord życiowy w biegu na 400 m o 0,1 s.

Anna Kiełbasińska pobiła znów rekord życiowy w biegu na 400 metrów. Nowy wynosi 50.28 i został ustanowiony podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Dwie inne lekkoatletyki SKLA Sopot stanęły na podium mistrzostw Polski w siedmioboju. Paulina Ligarska zdobyła srebro, a Edyta Bielska brąz.

Przypomnij sobie, jak Anna Kiełbasińska wyrównywała "życiówkę" w Ostrawie

Anna Kiełbasińska z kolejnym rekordem życiowym

Anna Kiełbasińska nie przestaje zaskakiwać przed mistrzostwami świata, które 15 lipca rozpoczną się w Eugene. Niedawno pisaliśmy o wyrównaniu "życiówki" w biegu na 400 m. Natomiast właśnie podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu, zawodniczka SKLA Sopot pobiła ją o 0,1. Nowa to 50,28 s.

- Mój debiut na Diamentowej Lidze uznaje za udany. Nie chcę zbytnio przywiązywać się do tego wyniku. Mam jeszcze dwa starty przed mistrzostwami świata i chcę je dobrze wykorzystać - przekazała Ania za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Co ciekawe, taki wynik naszej reprezentantce dał dopiero trzecie miejsce. Najlepsza była mistrzyni olimpijska Shaunae Miller-Uibo z czasem 50,10 s. Druga była Natalia Kaczmarek, a jej, która uzyskała wynik 50,24 s. Szóste miejsce w tym biegu zajęła z kolei Justyna Święty-Ersetic - 51,05 s.

Kosmiczne biegi przez płotki. 6 medali dla Trójmiasta w mistrzostwach Polski. Przeczytaj relację

Paulina Ligarska ze srebrem mistrzostw Polski w siedmioboju

W Warszawie zakończyły się mistrzostwa Polski w wielobojach. Z dobrej strony w siedmioboju kobiet zaprezentowała się szczególnie Paulina Ligarska.

Zawodniczka SKLA Sopot ukończyła rywalizację na drugim miejscu z 6241 pkt za Adrianną Sułek z Brdy Bydgoszcz (6423 pkt). Warto zaznaczyć, że sopocianka również zaliczyła rekord życiowy. W biegu na 100 m odnotowała wynik 13.93.

Trzecie miejsce zajęła z kolei inna zawodniczka sopockiego klubu - Edyta Bielska (5945 pkt), która jednocześnie była najlepszą młodzieżową wieloboistką (do lat 23). Siódma była Patrycja Gajewska (5078). Natomiast 12. lokatę zajęła Anastazja Kania z AZS AWFiS Gdańsk (3815).
dak.

Opinie (4)

Wszystkie opinie

• Super

To jest poświęcenie i talent, a nie jak juniorki fastfoody żrą i wyniki w skali światowej zerowe