Juniorki na parkiecie

27 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarki ręczne UKS PTF Gdańsk z kompletem punktów sięgnęły po tytuł mistrzyń półmetka ligi wojewódzkiej juniorek młodszych. W ostatniej kolejce podopieczne Ireneusza Rudkowskiego wywiozły zwycięstwo z Kwidzyna nad MTS 34:24 (22:8). Jeszcze przed meczem gospodynie też miały szanse na pierwsze miejsce.

W rywalizacji o mistrzostwo półmetka do piątej kolejki liczyły się tylko dwa zespoły. Wprawdzie na drugiej pozycji był Luks-Pol Czersk, ale po wygranej z MTS 21:18 oraz przegranej z PTF 21:27 zespół Joanny Fidurskiej nie miał szans na prymat po pierwszej rundzie. Niepokonane gdańszczanki mogły znaleźć się za podopiecznymi Bożeny Biernat. Warunek był tylko jeden: kwidzynianki musiały wygrać różnicą pięciu bramek.

Zespół PTF wyszedł ze słusznego założenia, że najlepszą obroną jest atak. Mistrzynie Polski, młodziczek od razu ruszyły do ofensywy. Wprawdzie przegrywały 0:1 po rzucie Natalii Zaworskiej, ale siedem kolejnych celny rzutów było ich dziełem. Trzy minuty po przerwie przyjezdne prowadziły już 24:8! Siedem minut przed końcem miały jeszcze w zapasie 13 trafień (32:19).

MTS: Gmińska, Nałęcz - Janusiewicz 7, Zaworska 7, Szramka 2, Pawłowska 6, Zagórska, Łukaszewska 1, Ścieszko 1, Rolbiecka, Drozd, Leśkiewicz.
PTF: Brzezińska - Kulwińska 3, Szwed 6, Mielczewska 10, Kleister 2, Łyczko 5, Dudzińska 3, Szymańska 1, Jędrzejczyk 2, Hordjuk, Kassin 1, Bilska 2, Dołasińska 1.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
OSiR Chojnice - Luks-Pol 5:37 (3:17), Sambor Tczew - Agro-Kociewie Stargorad Gdański 14:28 (11:13).