Juniorki na parkiecie

21 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarkom ręcznym MMTS Kwidzyn nie zaszkodziła rywalizacja na dwóch frontach. W seniorskich rozgrywkach podopieczne Edyty Majdzińskiej uplasowały się w środku I-ligowej tabeli, a wśród juniorek starszych na Pomorzu wygrały wszystkie mecze. W ostatniej kolejce zwyciężyły na własnym parkiecie w spotkaniu na szczycie z Samborem Tczew 29:26 (13:11).

MMTS: Aleksandra Wojdaszko, Karolina Latkowska - Marta Kwiatek 7, Karolina Wlazło 4, Maja Wieczorkowska 12, Anna Knitter, Magdalena Jamrozik 3, Aleksandra Jaszkowska 3, Monika Rutkowska.
SAMBOR: Katarzyna Nowak, Alicja Rostankowska - Karolina Sulżycka 1, Jaśmina Wołowiec 9, Anna Portjanko 4, Karolina Kasprzak 3, Beata Woźniak 1, Monika Midura 8.

Trudy sezonu sprawiły, że obie drużyny nie mogły wystawić wszystkich najlepszych, a ławki rezerwowych świeciły pustkami. Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych Eugeniusza Kwiatkowskiego. Po bramkach Midury tczewianki prowadziły 4:2. Karta odwróciła się w drugim kwadransie pierwszej połowy. Gospodynie z wyniku 6:7 wyszły na 10:7 i już do końca meczu nie oddały przewagi. W 39 minucie MMTS prowadziło nawet 20:13! Przyjezdne próbowały wrócić do gry, ale pięciokrotnie udało im się zbliżyć jedynie na trzy trafiena.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
Słupia - PCM Lis Kościerzyna 29:24 (15:10), AZS AWFiS Gdańsk - Łączpol Gdynia 25:24 (13:11).

10. Karolina Kula (Sambor) 23.

Druga runda zaplanowana jest od 16 stycznia do 13 lutego. Dwie najlepsze drużyny zdobędą prawo gry w ćwierćfinałach mistrzostw Polski do lat 19.