Juniorzy na parkiecie

27 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Powinęła się noga MTS Kwidzyn w lidze wojewódzkiej juniorów. Piłkarze ręczni Marka Woronowicza przegrali pierwsze spotkanie w tym sezonie. Zwycięska passa dobiegła końca w Kartuzach. Cartusia triumfowała 33:32 (19:17). W siódmej kolejce juniorek najwięcej emocji było w Skorzewie. Sprawujący obowiązki gospodarza UKS PCM Lis Kościerzyna uległ Łączpolowi Gdynia 20:21 (10:7).

CARTUSIA: Betliński, Konkol - Chrapkowski 10, Oss 8, Kur, Dymek 3, Hirsz 3, Kahlau 5, Czaja 4.
MTS: Kisielnicki, Jedowski - Hanis, Czyrson 4, Ścieszko 7, Sulej 11, Sztalmirski 2, Peret 2, Jaraszek 1, Jaszczyński 5.

- Liczyłem się z tym, że możemy tam przegrać, ale nie spodziewałem się, że to w tak kiepskim stylu. To prawda, że jesteśmy w trakcie ciężkiego treningu siłowego, ale nic nie tłumaczy 19-letniego zawodnika, który nie potrafi celnie rzucić z linii sześciu metrów. A takich sytuacji zmarnowaliśmy bez liku. W dodatku popełniliśmy wiele błędów technicznych - przyznaje trener Woronowicz.

Był to bardzo dziwny mecz. MTS rozpoczęło od prowadzenia 2:0, by po jedenastu minutach przegrywać 5:10. Tę przewagę drużyna Jarosława Frankowskiego utrzymywała do stanu 15:10. Potem znów mieliśmy do czynienia z dominacją kwidzynian. W 39 minucie goście osiągnęli przewagę 24:20. Jeszcze na dziesięc minut przed końcem prowadzili 30:28. Końcówka należała do Cartusii. Zwycięską bramkę zdobył Mariusz Hirsz. Miejscowi mogli wygrać jeszcze pewniej, ale w drugij połowie zmarnowali aż cztery rzuty karne (przy wynikach 31:30 i 32:31).

- Czekają nas dwa mecze u siebie z gdańskimi drużynami. Musimy wygrać jeden, by zapewnić sobie pierwsze miejsce. W przeciwnym wypadku do ćwierćfinałów mistrzostw Polski trzeba będzie przebijać się przez baraże, a potem będzie turniej w Warszawie, w który zapewne zbierze się grupa śmierci - ocenia szkoleniowiec MTS.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Sokół Gdańsk - SMS Gdańsk 19:32 (8:19), Conrad Gdańsk - Sambor Tczew 31:31 (16:15).

6. Sambor 3:11 156-218.

LIS: Potratz - Zarembska, Niemczyk 6, Dysarz 1, Templer 3, Wykariusz 4, Dolna 6.
ŁĄCZPOL: Skompska, Kurpyta, Orłoś - Serafin 4, Drawska 3, Waldowska 6, Piewcewicz 1, Techmańska, Gościńska 3, Katulska 4.

W Skorzewie zanosiło się na pierwsze punkty w tym sezonie dla zespołu Dariusza Męczykowskiego. Lis prowadził od 1 do 55 minuty. Łączpol, którego porażka definitywnie eliminowałaby z walki o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, jedyne prowadzenie objął na minutę przed końcem. Więcej bramek nie było.

Gospodynie czterokrotnie obejmowały pięciobramkowe prowadzenie (10:5, 17:12, 18:13, 19:14). Przewagi pilnowały Karolina Dolna i Aleksandra Niemczyk. Jednak okazało się, że nie można wygrać meczu bez żadnej zmiany. Ostatnie dwanaście minut Lis przegrał 1:7. Bramki tracił nawet wtedy, gdy grał z przewagą jednej zawodniczki.

Dwa punkty Łączpol zawdzięcza głównie skutecznym akcjom Marty Katulskiej i Elżbiety Gościńskiej, choć decydujące trafienie było sprawą Kamili Serafin, która wróciła do gry po odsiadce na ławce kar.

Pozostałe wyniki:
Słupia - Sambor Tczew 26:31 (10:14), MMTS Kwidzyn - AZS AWFiS Gdańsk 32:22 (15:13).