Juniorzy pod siatką

2 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Siatkarze Stoczniowca Gdańsk zwyciężyli w rundzie zasadniczej rozgrywek o mistrzostwo województwa pomorskiego juniorów. O kolejności na miejscach 1-2 przesądził jeden set! W nagrodę podopieczni Edwarda Pawluna w najbliższą niedzielę będą gospodarzami turnieju finałowego. W zawodach wystartują trzy drużyny.

Rozgrywki na pierwszym etapie zakończył zaległy mecz SKS Starogard - Alpat Gdynia. Gościom wystarczyło stawić się w hali, by mogli opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Gospodarzom zwycięstwo dawało lepszą pozycję wyjściową do gier w finale województwa. Podopieczni Jacka Toczka wygrali 3:1, choć na początku pachniało niespodzianką.

- Chłopcy wygrali pierwszego seta i przestraszyli się szansy, która przed nimi się otworzyła - przyznaje Marek Patoła, prezes gdyńskiego klubu.

6. Stoczniowiec II 1-9 11 4:29

STOCZNIOWIEC I: Tomasz Waleriańczyk, Piotr Wrzosek, Piotr Graban, Mirosław Wiśniewski, Michał Pałubicki, Mateusz Sypniewski, Mariusz Wejer, Krysztof Kowalski, Dawid Kurasiak, Bartosz Michalski, Michał Mischker, Łukasz Gołombiewski, Michał Wielgosz, Michał Skoczek, Maciej Śmietanka, Karol Strzałkowski.

KORAB PUCK: Tomasz Nowak, Szymon Nadolny, Piotr Elwart, Paweł Kaczmarek, Michał Muża, Marcin Konkel, Maciej Kohnke, Dariusz Potrykus, Daniel Lenc, Artur Szmidtka, Artur Mikołejko, Adam Muża, Kazimierz Poppel.

W finale wojewódzkim siatkarze walczyć będą nie tylko o medale, ale także o dwa miejsca premiowane awansem do ćwiećfinałów mistrzostw Polski.