Juniorzy przy piłce

3 marca 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Dwa zespoły Conrada Gdańsk otwierają tabelę grupy A w rozgrywkach o mistrzostwo Pomorza w piłce ręcznej juniorów młodszych. Pierwsza drużyna zrzuciła z fotela lidera Sokołu Kościerzyna wygrywając z nim 24:22 (13:10). W grupie B niekwestionowanym hegemonem jest Cartusia. Podopieczni Jarosława Frankowskiego kolejną wygraną zainkasowali na własnym parkiecie, gromiąc MTS Kwidzyn 43:19 (21:8).

W meczu z kwidzynianami szkoleniowiec Cartusii zdecydował się na ryzykowny z pozoru wariant. Do składu wpisał tylko ośmiu zawodników. Nie było kontuzji, żaden z zawodników nie otrzymał też trzech kar, zatem nic nie stało na przeszkodzie, by powalczyć o wysoki wynik. Duch w MTS został złamany między 6 a 15 minutą, gdy gospodarze zdobyli 10 bramek, tracąc tylko jedną. Zrobiło się 13:3. Potem podkręcali tempo aż do 49 minuty, kiedy Cartusia prowadziła 41:17.

CARTUSIA: Konkol - Gołombek 6, Chrapkowski 8, Kamer 6, Oss 5, Kur 9, Dymek 2, Rumel-Czarnowski 7.

6. OSiR Chojnice 0:12 126-184.

W Gdańsku przy ul. Chałubińskiego stawką gry był fotel lidera grupy. Sokół, by utrzymać się na szczycie, nie mógł przegrać. Ale od pierwszego gwizdka zespół Janusza Kuźmy znalazł się w odwrocie. Na dzień dobry skarcony został trzema trafieniami, a po kwadransie przegrywał 2:9. Gości najbardziej gnębił Robert Orzechowski.

Mecz się wyrównał, gdy snajperską rywalizację z najlepszym strzelcem gdańszczan podjął Marek Piechowski. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy kościerska drużyna zbliżyła się na 10;11.

Po zmianie stron Orzechowski trafił kolejno trzy razy, co pozwoliło Conradowi skoczyć na 16:11. Nerwowo zrobiło się po trzybramkowej serii Piechowskiego. Na siedem minut przed końcem Sokół znów tracił tylko jedno "oczko" (20:21), a w 47 minucie 21:22 rzucił Aleksander Mania. Akcję na wagę zwycięstwa zespołu Tomasza Zygmunta przeprowadzili Orzechowski i Łukasz Artujanz.

CONRAD I: Gałęzowski, Szymura - Kruk 4, Artujanz 2, Błaszkowski 2, Czerwonik, Fabiszewski, Klonowski 1, Michalski, Orzechowski 14, Ptak 1.
SOKÓŁ: Bronk, Kulas, Trzciński - Czaja 2, Jereczek 3, Kleinszmidt 1, Mania 3, Piechowski 11, Sowa 1, Szala, Szulist 1.

• juniorzy mlodsi

stare inforamcje tutaj macie!!! juz sie skonczyla II runda. a na czele jest Sokół Kościerzyna potem conrad I gdansk. Więc na tronie siedzi Sokół. pozdro dal bibiego i gomeza !!!

• 0 0

• :)

..hihih..jaka bkk..buhahahaha...:D:D:D:...lollll69...joł joł joł..!! pozdroffka dla fffaajniutkich boyzz ...heheh...powodzonka w mecykach:D:D:D..kisss:*

• 0 0

• juniorzy mł.

już nie na tronie jest Sokół tylko Conrad Gdańsk I wlaśnie wygrał pierwszy mecz w ćwierćfinale z gospodarzem w Grudziądzu i prawie awansował do pólfinałów.Pierwsze miejsce Sokoła to był wyjątkowy fart bo ten zespół powinien być trzeci albo czwarty w swojej grupie.