• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy trener rugbistów Lechii. Jurij Buchało wraca do Gdańska

ras.
11 grudnia 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 

Lechia Rugby

Jurij Buchajło jako zawodnik dwukrotnie świętował z Lechią mistrzostwo Polski. Jak mu pójdzie w roli szkoleniowca? Jurij Buchajło jako zawodnik dwukrotnie świętował z Lechią mistrzostwo Polski. Jak mu pójdzie w roli szkoleniowca?

Jurij Buchało został nowym trenerem rugbistów Lechii Gdańsk. Jako zawodnik sięgnął z biało-zielonymi dwa mistrzostwa Polski oraz srebrny i brązowy medal. 37-latek jest Ukraińcem, ale jako naturalizowany reprezentant grał dla kadry Polski. W Gdańsku na ławce trenerskiej zajął miejsce po Pawle Lipkowskim.



PAWEŁ LIPKOWSKI ZREZYGNOWAŁ Z PROWADZENIE LECHII

Rugbiści Lechii Gdańsk byli bez trenera przez blisko tydzień. Nowym szkoleniowcem po rezygnacji Pawła Lipkowskiego został Jurij Buchało. Urodzony w Charkowie 37-latek w latach 2009-2013 był zawodnikiem biało-zielonych.

Występujący na pozycji łącznika ataku rugbista dwukrotnie świętował z gdańskim klubem zdobycie mistrzostwa Polski (2012, 2013). Zdobył z nim także srebrny (2010) i brązowy (2011) medal, a także Puchar Polski (2013).

Uchodził za jednego z najlepiej kopiących zawodników w naszej lidze, w której wcześniej występował w Posnanii i AZS AWFiS Gdańsk. Jako naturalizowany reprezentant Polski zagrał w naszej kadrze 12 oficjalnych meczów międzypaństwowych, w których zdobył 87 punktów.

Po zakończeniu kariery w 2015 roku pełnił funkcję trenera Czarnych Pruszcz Gdański, a jeszcze jako zawodnik Posnanii był grającym drugim trenerem zespołu. Ostatnie 2 lata spędził w Danii, gdzie prowadził RC Hundested.

- Zdecydowaliśmy się na "Jurę", gdyż grał w przeszłości w Lechii. Jako zawodnik prezentował skuteczne i efektowne rugby. Liczymy, że tak też będzie grała jego drużyna. Ponadto posiada wykształcenie trenerskie, podobnie jak jego ojciec. Porozumienie osiągnęliśmy w sobotę. Kontrakt nie precyzuje długości pracy, nie ma w nim konkretnych zadań, ale spodziewamy się lepszego wyniku niż w poprzednim sezonie. Obowiązkiem Lechii jest bowiem gra o medale - mówi nam Piotr Płoszaj, wiceprezes gdańskiego klubu i prezes pomorskiego okręgu oraz członek zarządu Polskiego Związku Rugby
W sztabie szkoleniowym Lechii Buchało będzie pracował z Grzegorzem Kacałą, który zajmie się formacją młyna. Za przygotowanie motoryczne będzie związany z Lechią od kilku lat Marek Fostiak.

Tym samym nie potwierdziły się informacje kolportowane na niektórych portalach społecznościowych, że Lechia poprowadzi Andrzej Kozak.

- Nie rozmawiałem z nikim z Gdańska w tej sprawie. Obecnie biorę udział w konkursie na selekcjonera reprezentacji Polski rugby siedem. Jeśli zostanę wygrany, to raczej nie będę miał czasu na pracę z drużyną klubową - mówi nam ten szkoleniowiec.

Zawodnik

Jurij Buchało

Jurij Buchało

ur.
1980-12-03
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu
ras.

Opinie (40) 4 zablokowane

  • (1)

    Sympatyczna postać, ale jako trener... No zobaczymy.

    • 13 0

    • Podobno nie płącą przez kilka miesięcy więc nie ma sie co dziwić że ludzie odchodzą!

      Ciekawe czy nowy trener za darmochę będzie pracował?!

      • 4 2

  • Jurek

    Powodzenia na linii trener zarząd.

    • 19 0

  • mysle (2)

    ze tonacy brzytwy sie trzyma...Jestem ciekaw jak ta decyzja odbije sie na relacjach z zawodnikami,czy skloni to do powrotu Rokiego i Janka...a moze to pierwszy krok do rewolucji i odejscia zarzadu?

    • 5 3

    • *brzytwy sie chwyta

      • 2 1

    • Z tym zarządem?? Nie żartuj..w siedlcach pełna profeska..i kasa na czas..

      • 4 4

  • pamiętam jak kopał :) dzik!

    • 7 3

  • SUPER INFO (2)

    pora posprzatac balagan po p.Lipkowskim obecnie Lechia grala totalna padake ale wierze mocno ze nowy trener zrobi z Lechi mistrza i jak kiedys nie bedzie na nia mocnych w Polsce, cudem bylo nie zdobyc medalu w tym roku takim skladem ale ja widac mozna.Lechia 2019 mistrzem z p.Buchajło

    • 4 12

    • A Ty dalej nie byłeś u lekarza?

      • 7 1

    • Lechia mistrzem w pilke nozna

      • 4 4

  • Panie Płoszaj (2)

    Skoro obowiązkiem Lechii jest gra o medale to trzeba stworzyć do tego warunki. Najlepiej podaj się do dymisji razem z B J i R W to klub będzie miał lepszy sezon. Gra zespołu była konsekwencją zaniedbań Zarządu Lechii. Janeczko i Rokicki odeszli przez Zarząd właśnie. dlaczego nic Pan nie wspomina zaległościach finansowych wobec drużyny? spodziewa się Pan lepszego sezonu? Na jakiej podstawie? Nikt Was w tym klubie nie chce....Naprawdę.

    • 16 3

    • Janeczko i Rokicki odeszli bo kasy chcieli więcej...

      • 7 4

    • Jakie zaległości? przecież zarząd regularnie pensję dostaje?

      • 4 3

  • brawo, Jurek!

    powodzenie!

    • 6 1

  • O co chodzi z tym dopingiem??

    • 1 6

  • Wałek

    Czyli Kacała z zapleców Jurija będzie faktycznie chciałtrenować Lechię . I w p**** .....

    • 5 6

  • rugby

    jura zakonczył karierę bo nie wykryto u nie go doping

    • 4 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Awenta Pogoń Siedlce
2 kwietnia 2023, godz. 12:00
7% Awenta Pogoń Siedlce
1% REMIS
92% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Lech Zaremba 10 32 100%
2. Sławek Surkont 10 29 100%
3. Wojtek Wybrzeże 10 28 100%
4. Izabela Dymkowska 10 28 100%
5. Barbara Werner 10 28 100%

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 11 9 1 1 469:140 47
2 OGNIWO SOPOT 11 9 0 2 407:152 44
3 Edach Budowlani Lublin 11 8 1 2 295:167 41
4 Orkan Sochaczew 11 7 0 4 535:209 35
5 LECHIA GDAŃSK 10 5 0 5 332:291 26
6 Juvenia Kraków 11 3 0 8 249:344 17
7 ARKA GDYNIA 10 2 0 9 174:464 10
8 Awenta Pogoń Siedlce  10 2 0 8 110:438 9
9 Up Fitness Skra Warszawa 10 6 0 4 367:159 8
10 Posnania Poznań 11 1 0 10 151:751 5
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.

Wyniki 11 kolejki

  • LECHIA GDAŃSK – Juvenia Kraków 33:14 (16:8)
  • OGNIWO SOPOT – Orkan Sochaczew 19:10 (13:3)
  • Edach Budowlani Lublin – ARKA GDYNIA 40:7 (21:0)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki – Posnania Poznań 95:5 (40:5)
  • Up Fitness Skra Warszawa - Awenta Pogoń Siedlce - nie odbędzie się

Ostatnie wyniki Lechii

98% LECHIA Gdańsk
0% REMIS
2% Juvenia Kraków
Master Pharm Łódź
19 listopada 2022, godz. 12:00
78% Master Pharm Łódź
0% REMIS
22% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane