KGHM Chrobry Głogów - Energa Wybrzeże Gdańsk 34:27. Dwa oblicza piłkarzy ręcznych

mip.
17 września 2023, godz. 16:45
Opinie (33)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk zanotowała drugą porażkę z rzędu. Energa Wybrzeże Gdańsk zanotowała drugą porażkę z rzędu.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z KGHM Chrobrym Głogów (20:12) w meczu 5. kolejki Orlen Superligi. Po dobrych kilku minutach, gdańszczanie kompletnie się pogubili. Przez długie momenty byli bezradni w ataku, jak i obronie. Lepiej zagrali w końcówce, goniąc wynik, kiedy to zniwelowali stratę z 12 na 7 bramek. Świetny mecz rozegrał bramkarz Chrobrego, Anton Derewiankin, broniąc 24 z 50 rzutów na swoją bramkę.

Chrobry: Derewiankin - Orpik 8, Grabowski 6, Tilte 6, Matuszak 3, Zieniewicz 3, Paterek 3, Hajnos 2, Skiba 1, Kosznik 1, Otrezow, Wrona, Jamioł, Dadej, Strycz

WYBRZEŻE: Poźniak, Zakrzewski, Witkowski - Będzikowski 6, Milicević 5, Jachlewski 5, Domagała 3, Papina 2, Niedzielenko 2, Zmavc 1, Pieczonka 1, Siekierka 1, Papaj 1, Powarzyński, Peret, Stępień

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk po domowej, bolesnej porażce z Zagłębiem Lubin, mierzyli się z kolejnym zespołem z Dolnego Śląska. Podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławsiego udali się do Głogowa na mecz z Chrobrym.

Początek meczu dobrze ułożył się dla gdańszczan, którzy prowadzili 4:2. Później jednak kilka nieudanych akcji sprawiło, że w 9. minucie na tablicy wyników było 6:4. Obie ekipy raz po raz wymieniały ciosy.

W pierwszym kwadransie naprawdę podobać się mogła gra w obronie Wybrzeża, które było bardzo nieustępliwe i agresywne. Później jednak duet trenerski gdańskiego zespołu zdecydował się przeprowadzić zmiany w zestawieniu i nie gra przestała się układać.

Kilka minut przestoju spowodowało, że w 20. minucie Chrobry prowadził 13:10 i o czas poprosili przyjezdni. Na niewiele się to zdało, bo gdańszczanie nie mieli zupełnie pomysłu na zaskoczenie defensywy głogowian i bramkarza Antona Derewiankina.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 27:27, karne 1:4. Roztrwoniona przewaga Energa Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 27:27, karne 1:4. Roztrwoniona przewaga

Wybrzeże rotowało składem, ale na niewiele się to zdawało. Do przerwy gospodarze prowadzili aż 20:12, a okrasą pierwszych 30 minut i niemocy gdańszczan było trafienie Jakuba Orpika, który już po upływie czasu, zaskoczył mur gości i Kornela Poźniaka, rzucając bramkę z rzutu wolnego.

Dodajmy, że od 18. do 30. minuty przyjezdni zdobyli zaledwie 2 bramki! Ponadto różnicę robiła postawa bramkarzy. Derewiankin obronił aż 11 rzutów, a Poźniak tylko 2.

Ukraiński golkiper bronił, jak w transie również w drugiej połowie. Wybrzeże biło głową w mur. Niemoc przyjezdnych przełamali dopiero skrzydłowi Mateusz JachlewskiPatryk Siekierka. Tyle, że na tablicy wyników było już wtedy 26:13.

Gdańszczanie próbowali jeszcze poprawić wynik. To udało im się o tyle, że znów zaczęli grać agresywniej w obronie, a z tym spory problem mieli gracze Chrobrego. Seria 5:0 Wybrzeża sprawiło, że przegrywali 24:30. Dobry impuls dał Adam Witkowski, który broniąc kilka rzutów z rzędu wlał nadzieje kolegom z zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:27, co było drugą porażką z rzędu dla Wybrzeża.

Bohaterem gospodarzy został Derewiankin, który obronił 24 z 50 rzutów na swoją bramkę, za co otrzymał nagrodę MVP tego spotkania.

17 września 2023, godz. 15:00