KP Sopot - Pomezania 0:5

Afti
3 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Do niespodzianki doszło w Sopocie. Przegrać z Pomezanią to nie wstyd, ale dać sobie wbić pięć bramek na własnym boisku - to już zakrawa na mały skandal. Podopieczni Kazimierza Iwańskiego po raz kolejny pokazali, że lepiej czują się na wyjazdach. Gospodarzy pogrążył rezerwowy Lauryn.

0:1 Cicherski (68-karny), 0:2 Lauryn (70), 0:3 Lauryn (72), 0:4 Lauryn (74), 0:5 M. Honory (83)

KP: Dargacz - Mazurkiewicz, Motyka, Pilch (60 Gasparian), Łukaszewski (82 Zabłotny) - Szczechowiak, Olszewski (80 Łepek), Berlik, Detlaff - Głos (60 Darul), Bławat. TRENER: Iwański.
POMEZANIA: Świderski - Burda, Cicherski, Krugły, Rzążewski (80 Woliński) - Kozubski, Rychlik (54 Lauryn), Krawczyk, Ł. Honory - M. Honory, Sokalski (78 Kozłowski). TRENER: Kazojć.

- Do przerwy mieliśmy dwie znakomite sytuacje. Najpierw Bławat trafił w poprzeczkę, później nie popisał się Głos - powiedział nam trener Kazimierz Iwański.

W drugiej połowie istniał już tylko zespół gości. - Postawiliśmy na atak. Graliśmy trójką napastników i cieszymy się, że wreszcie chłopcy zaczęli grać - dodał Waldemar Jastrzębski, kierownik ekipy z Malborka.

Pierwszy gol padł po ewidentnym faulu i rzucie karnym. Skutecznym egzekutorem był Cicherski. - Przy następnych dwóch bramkach błędy popełnił nasz młody bramkarz. Przy stanie 0:3 z moich zawodników uszło powietrze - relacjonuje opiekun sopocian.

Rewelacyjnie mecz ułożył się dla rezerwowego Lauryna, który trafiał do bramki gospodarzy z dokładnością szwajcarskiego zegarka (co dwie minuty - przyp. red.). W końcówce goście punktowali zdziwionych gospodarzy niczym słaniającego się na ringu boksera.

Przy stanie 0:4 doszło do zderzenia bramkarza gospodarzy z szarżującym Marcinem Honorym. Ucierpieli obaj. Dargacz miał zszywany łuk brwiowy, a napastnik gości z obolałą żuchwą trafił do szpitala.
Głos WybrzeżaAfti

Opinie (3)

• Iwan do dymisji

Koles nie ma pojecia o pilce.Ma zawodnikow na pierwsza trojke a Sopot gra w srodku.Nawet nie potrafi przyznac sie do wlasnych bledow.Jest zalosny i smieszny

• 0 0

• Dymisja Iwańskiego

Ma tylko dyplom a żadnego doświadczenia.Bolek wyj... Iwana i sam weź się za trenerkę.Iwański potrafi tylko dużo gadać że to go kręcą to złe ustawienia to trawa za wysoka.

• 0 0

• TRADYCYJNIE W POLSCE!!!!

Już tradycyjnie w Polsce , gdzie żyje ok 40 milionów trenerów znających się najlepiej na futbolu, trzeba wszystko i wszystkich zgnoić i zmieszać z błotem gdy przegrywa , a klepać go po plecach jak osiąga sukcesy , w myśl zasady że to jest oczywiście równiez mój sukces.