Sopocki Klub Tenisowy z kompletem medali

2 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Kadetki SKT złoto drużynowych mistrzostw Polski wywalczyły w Sopocie. Kadetki SKT złoto drużynowych mistrzostw Polski wywalczyły w Sopocie.

Trzy medale, po jednym w każdym kolorze zdobyli przedstawiciele SKT Sopot w drużynowych mistrzostwach Polski. Po złoto sięgnęły kadetki, prowadzone przez trenera Zdzisława Pluwaka.

W jeden weekend rozgrywano drużynowe mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Sopocki Klub Tenisowy swoich przedstawicieli wprowadził do decydującej rozgrywki w trzech konkurencjach, a w jednej z nich był gospodarzem.

Na kortach przy ul. Ceynowy rywalizowało pięć najlepszych zespołów kadetek. Sopocianki nie były faworytkami, przynajmniej rankingu, gdyż dostały trzeci numer rozstawienia. Jednak już w półfinałach gospodynie pokonały MKT Szczawno Zdrój (nr 1) 5:1, a w finale w identycznym stosunku ograły KS Sport Med Zabrze.

Złote medale zdobyły: Dorota Szczygielska, Paulina Jastrzębska, Katarzyna Kowalska, Aneta Goławska, Wiktoria Uzarczyk. Trenerem sopockiej drużyny jest Zdzisław Pluwak.

MKT Szczawno Zdrój - Fundacja Tenis Pruszków 5:1

Kadeci SKT zostali w Poznaniu drużynowymi wicemistrzami Polski. Kadeci SKT zostali w Poznaniu drużynowymi wicemistrzami Polski.
Aż siedem drużyn grało w finale kadetów, a bez gry poddał się Górnik Bytom. Zespół SKT w Poznaniu musiał rozegrać aż trzy spotkania. Sopocianie otrzymali drugi numer rozstawienia.

W pojedynku o prawo gry w półfinale podopieczni Jarosława Zielińskiego gładko pokonali UKS Tenis 24 Kraków 6:0, a w spotkaniu o finał okazali się lepsi od Warszawianki, wygrywając 4:2.

Ostatecznie Adrian Kowalski, Cezary Walkusz, Maksymilian Raupuk, Łukasz Zapała, Maciej Karczmarczyk zdobyli srebro, gdyż w pojedynku o pierwsze miejsce w kraju uznali wyższość miejscowego AZS Poznań. Najwyżej rozstawiona ekipa tych zawodów triumfowała 6:0.

Brąz zdobyli tenisiści AT Promasters Szczecin, którzy w małym finale pokonali Warszawiankę. Kolejne miejsca zajęli: 5. ŁKT Łódź, 6. Start Wisła Toruń, 7. UKS Tenis 24 Kraków.

Juniorzy SKT, czyli trzecia drużyna w tej kategorii w kraju. Juniorzy SKT, czyli trzecia drużyna w tej kategorii w kraju.
Juniorzy rywalizowali w Pobiedziskach. W tej kategorii na finały zaproszono sześć zespołów. Sopocianie otrzymali czwarty numer rozstawienia. Oznaczało to, że musieli stanąć do ćwierćfinału z najniżej notowanym w stawce zespołem gospodarzy - PKT Pobiedziska. Zespół Marcina Lewandowskiego wygrał 6:0.

Drogę do finału zespołowi SKT zamknęła porażka z najwyżej rozstawioną drużyną, Grunwaldem Poznań 4:2. Natomiast w pojedynku o brąz: Kamil Gajewski, Sebastian Chojnowski, Oliver Szabo, Kacper Drelich, Piotr Kowalski pokonali SKS Match Point Wrocław 4:2.

Złoto wywalczył Grunwald, który w finale nieznacznie pokonał Warszawiankę. Piąte miejsce przypadło PKT Pobiedziska po wygranej nad SKT Centrum Bydgoszcz 4:2.