Kamila Stormowska zdobyła dwa medale w Pucharze Świata. Życiowy sukces łyżwiarki

mip.
11 lutego 2024, godz. 10:00
Opinie (8)
aktualizacja: godz. 18:05 (11 lutego 2024)
Kamila Stormowska podczas zawodów Pucharu Świata w Dreźnie wywalczyła brązowy medal na dystansie 1000 m. Dla zawodniczki Stoczniowca Gdańsk to życiowy sukces. Kamila Stormowska podczas zawodów Pucharu Świata w Dreźnie wywalczyła brązowy medal na dystansie 1000 m. Dla zawodniczki Stoczniowca Gdańsk to życiowy sukces.

Kamila Stormowska, reprezentantka Stoczniowca Gdańsk wywalczyła brązowe medale na dystansie 500 i 1000 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku rozgrywanych w Dreźnie. To życiowy sukces gdańszczanki, dla której były to drugi i trzeci medal zawodów indywidualnych w karierze. Za tydzień Polkę oraz światową czołówkę będzie można podziwiać w Gdańsku podczas zakończenia sezonu.

Aktualizacja, godz. 18:05

Łyżwiarka Stoczniowca Gdańsk dokonała wielkiej rzeczy. Kamila Stormowska do brązu na dystansie 1000 m, dołożyła jeszcze jeden, tym razem na krótszym, 500 m. Polka udowodniła wysoką formę i zdobyła swój trzeci medal w konkurencji indywidualnej w Pucharze Świata. Lepsza była tylko Holenderka Xandra Velzeboer oraz Chinka Wang Ye.

Podium zmagań kobiet na dystansie 500 m. Podium zmagań kobiet na dystansie 500 m.

To nie koniec doskonałych informacji z polskiego obozu, bo również brąz, na 500 m wywalczył Łukasz Kuczyński. Choć tu potrzebna była weryfikacja sędziowska, bo początkowo metę minął jako 4.

Łyżwiarka Stoczniowca Gdańsk, Kamila Stormowska wywalczyła brązowy medal podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanego w Dreźnie. Zawodniczka gdańskiego klubu dokonała tego na dystansie 1000 metrów.

Dla Polki to życiowy sukces, gdyż jest to jej pierwszy medal wywalczony na dystansie 1000 metrów. Wcześniej Stormowska zajęła 3. miejsce w Pucharze Świata w Dordrechcie w 2020 roku, ale był to krótszy wyścig na 500 m. Jest to zatem jej drugie podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata w karierze.

Mistrzostwa Europy w short tracku w Mistrzostwa Europy w short tracku w "Olivii". Wielki sukces łyżwiarzy Stoczniowca

Gdańszczanka od początku pojechała znakomicie, gdyż jako jedyna z Polek awansowała z wyścigów eliminacyjnych do dalszych etapów. Stormowska szła jak burza i była bliska zdobycia nawet srebra, ale ostatecznie zabrakło jej 0,8 sekundy. Wygrała Koreanka Gilli Kim, a druga była Holenderka Xandra Velzeboer.

• Podium zawodów na dystansie 1000 m.
  • Dla Stormowskiej było to drugie podium Pucharu Świata w zawodach indywidualnych.

Był to jak do tej pory jedyny medal Polaków podczas zawodów w Dreźnie. W rywalizacji na 500 m nie poszczęściło się Diane Sellierowi. Zawodnik Stoczniowca zanotował upadek w eliminacjach. Z kolei Nikola Mazur nie poradziła sobie z dystansem 1000 m.

Stoczniowiec Gdańsk: złoto w łyżwiarstwie figurowym i brąz w short tracku Stoczniowiec Gdańsk: złoto w łyżwiarstwie figurowym i brąz w short tracku

Blisko podium był Michał Niewiński, ale finiszował na 4. miejscu na dystansie 1000 m. Przed biało-czerwonymi jeszcze kilka okazji na medale. Do finału awansowała sztafeta męska, a Kamila Stormowska jest przed szansą na walkę o "krążki" na dystansie 500 m.

Szansa, by zobaczyć Polaków, ale i światową czołówkę w akcji będzie w dniach 16-18 lutego. Wtedy bowiem w gdańskiej hali Olivia odbędą się finałowe zawody Pucharu Świata. Ostatnia impreza w tym sezonie rozstrzygnie o końcowej klasyfikacji. Będzie to pierwszy w historii finał tych zawodów w Gdańsku.