Kanonada przy Kołobrzeskiej

30 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Ostra kanonada miała miejsce w sobotę przy ul. Kołobrzeskiej. W ciągu 60 minut gry piłkarze ręczni SMS Gdańsk i MKS Końskie w meczu o mistrzostwo I ligi zdobyli aż 65 bramek!
Najważniejsze, że częściej piłka wpadła do siatki przyjezdnych. Zespół Jana Prześlakiewicza wygrał 35:30 (18:16).

SMS: Romatowski, Wróbel - Nyćkowiak 7, Jeżewski 6, Stankiewicz 2, Wysokiński, Jachlewski 7, Kuta 6, Szulc 2, Miać 3, Kuczyński 2, Kowalski, Zych, Rozporski.

Po kilku rozpoznawczych minutach, które przyniosły wynik 5:5, do zdecydowanego ataku ruszyli gospodarze. Głównie za sprawą skrzydłowych: Bartosza Jachlewskiego i Krystiana Kuty ich przewaga wzrosła do 12:6. Końskie, które w minionym sezonie grały jeszcze w ekstraklasie, po przerwie dwukrotnie doszły na remis (21:21, 27:27). Największa w tym zasługa rutyniarza Tomasza Bodasińskiego, który nie tylko kierował grą kolegów, ale sam rzucił aż siedem bramek.
Mecz rozstrzygnął się między 50 a 58 min. Na pięć gdańskich bramek przyjezdni nie potrafili odpowiedzieć żadną, co przyniosło wynik 32:27.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
AZS AWF Biała Podlaska - Miedź Legnica 22:19, Traveland Jurand Olsztyn - Kasztelan Sierpc 24:16, Gwardia Opole - AZS Politechnika Radom 27:22, MTS Chrzanów - Grunwald Poznan 17:22, Eltast Radom - Viret Huta Zawiercie 24:20, Wisła II Płock SSA - Wolsztyniak (zakończył się po zamknięciu gazety).

1. Grunwald 6:0 75-59
2. Gwardia 6:0 81-69
3. AZS AWF 6:0 80-69
4. Traveland 4:2 68-58
5. Eltast 4:2 70-66
6. SMS 3:3 82-82
7. Miedź 3:3 67-69
8. Chrzanów 3:3 65-69