Kapitalny debiut Tatarek

18 lipca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Bardzo dobrze spisały się siatkarki TPS Rumia w inauguracyjnych zawodach Simplus Cup 2005 w Kołobrzegu. Dorota Wrzochol zajęła drugie miejsce, a Agnieszka Kucypera i Justyna Lademan stanęły na najniższym stopniu podium. Ten cykl stanowi eliminacje do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Następny turniej odbędzie się w Łebie (21-23 lipca).

Na plaży podopieczne Wiesława Dziury, które na co dzień grają w serii B I ligi, reprezentują barwy Tatarka Wrocław. W tym ustawieniu jeszcze nie grały. Tym bardziej debiut dobrze rokuje na przyszłość.

W półfinale Wrzochol, której partneruje Ewa Kalinowska, wygrała z aktualnymi mistrzyniami kraju, Magdaleną Michoń i Dorotą Wojtczak 2:1 (18:21, 21:17, 15:10). Te ostatnie w boju o trzecie miejsce ograły również Kucypera i Lademan. Agnieszka i Justyna zwyciężyły 2:1 (21:15, 21:19, 15:12).

Poza zasięgiem Tatarek były w Kołobrzegu jedynie ekssiatkarki Gedanii, Joanna Kuchczyńska i Anna Białobrzeska. Szczecinianki w finale okazały się lepsze od Wrzochol i Kalinowskiej 2:0 (21:17, 24:22. W drugiej partii Dorota z Ewą doprowadziły do walki na przewagi, choć przegrywały już 2:8.

O wiele większy opór Kuchczyńskiej i Białobrzeskiej stawiły Kucypera i Lademan. Wygrały nawet pierwszego seta 21:19. Dwa kolejne padły jednak łupem szczecinianek: 21:18, 15:12.

Opinie (3)

• Wow

Laski rewelacja!!! Tak trzymac. Szkoda, ze nie moge tego ogladac :(

• 0 0

• To chyba nie debiut???

troszeczkę sie nie zgadzam ponieważ to nie jest debiut siatkarek na plaży. Z tego co sie orientuje jest to 5 turniej siatkówki plażowej wcześniejesze były w głebi lądu i nasze pary wypadły w nich jeszcze lepiej. Aga i Justa o ile sie nie mylę wygrały dwa turnieje a Ewa i Dorota też stawały na podium chyba były drugie również dwa razy