"Katecheci" skarceni

23 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec mają najwyraźniej patent na beniaminków. Drugi sukces w tym sezonie odnieśli nad drugim nowicjuszem w krajowej elicie. Podopieczni Henryka Zabrockiego zwyciężyli KTH Krynica 7:1 (3:0, 3:1, 1:0). Trzy gole dla miejscowych zdobył Roman Skutchan. W trzeciej tercji Sylwester Soliński obronił rzut karny. W niedzielę "Stocznia" zagra w Sanoku.

Bramki: Roman Skutchan 3 (14 min, 23, 56), Wojciech Jankowski (17), Mateusz Rompkowski (18), Bartosz Wróbel (33), Marcin Słodczyk (33) - Viliam Chovanec (34)

STOCZNIOWIEC: Odrobny (50 Soliński) - Ryabenko, Rompkowski - Wróbel, Smeja - Benasiewicz, Leśniak - Skrzypkowski, Młynarczyk - Kostecki, Zachariasz, Jurasek - Rzeszutko, Hult, Jankowski - Skutchan, Hurtaj, Słodczyk - Poziomkowski, Drzewiecki, Urbanowicz.

Kary: Stoczniowiec 34 minuty (w tym 10 dla Łukasza Zachariasza), Krynica 32 (w tym 10 dla Dawida Kruczka). Sędziował: Marczuk (Toruń). Widzów: 1200.

- Początek meczu nie wskazywał, że taki padnie wynik. Mieliśmy swoje szanse, ale brakowało skuteczności - podkreślał Peter Kremen, szkoleniowiec pokonanych. - Znam ten ból. My graliśmy w pierwszym meczach podobnie. Też brakowało snajpera. Jednak cwanictwo, wyrachowanie pod bramką przeciwnika przychodzi wraz z rutyną. Dzisiejszy pojedynek wygraliśmy w ciagu pięciu minut - ocenił Henryk Zabrocki, szkoleniowiec "Stoczni".

Między minutami 13:11 a 17:38 gdańszczanie zdobyli trzy gole. Rejestr bramkowy otworzyli, gdy grali w przewadze. Gola uzyskał trzeci atak. Asytowali Peter Hurtaj i Słodczyk, a pierwszą z trzech bramek tego dnia strzelił Skutchan. Czech później został uznany najlepszym zawodnikiem w gdańskiej drużynie. To on ustalił m.in. końcowy wynik, gdy Stoczniowiec grał w... osłabieniu, bo na ławce kar siedział Bartosz Leśniak.

Na ostatnie dziesięć minut gdański szkoleniowiec dokonał zmiany w bramce. Soliński udowodnił, że jest godnym zastępcą Przemysława Odrobnego. Poza odbiciem krążka po strzale Tomasza Koszarka z karnego, Sylwek miał jeszcze kilka wysokiej klasy interwencji. Raz zaś uratowała go poprzeczka.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 6:5 (2:2, 1:2, 3:1), Zagłębie Sosnowiec - KH Sanok 7:4 (1:0, 2:1, 4:3), Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:4 (1:1, 1:3, 0:0), TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - Cracovia Comarch Kraków 3:4 (1:1, 2:1, 0:1, 0:1) po dogrywce.

10. KH Sanok 5 1 0 4 12-30 3

• W tym sezonie patent na zdobywanie kar jakiś mamy, czy co? Osobiście wybrałem wczoraj żużel jednak.

• 0 0

• Z Crakowią będzie dobry meczyk ,mam nadzieje że publiczność zjawi się w komplecie i będzie super atmosfera. A kobiety powinny wchodzić na mecz za darmo !!!

• 0 0

• Nie no coś trzeba zrobić żeby więcej ludzi chodziło, choć wczoraj i tak nie było źle(jak na ostatnie lata)....Pomysł z kobietami dobry, może prezes podchwyci :D

• 0 0

• a kiedy następny mecz w Olivii? ja chciałam przyjść w piątek, ale zasiedziałam się w robocie..

• 0 0

• bilety

wpuscic kobiety za darmoche lub za pare zlotych!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• następny już we wtorek, jak zwykle o 18.00 a gościmy tym razem Cracovię, bedzie dobry mecz, oby zwycięski...
    Hej STOCZNIA Gooooool!!!!!! lalalalalaaaaa

• 0 0

• laseczki

wpuście laski za darmoche ale tylko taki co będą mieć na sobie miniówe oraz pańczochy !!!! stocznia wtedy napewno wygra !!!!!

• 0 0

• policjant ma rację

siemion gówno wie o prawdziwym kibicowaniu
    swojej drużynie,o hockeyu i o sporcie nie,a wogle pojęcia !!! Ciekawe czy był kiedyś chociaz na jednym meczu stoczniowca i widział jak to wygląda ???!!!