Kawiecki triumfatorem PPST

17 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Tradycji stało się zadość. W szóstej edycji Pucharu Polski Sietom Tour we florecie mężczyzn mamy szóstego triumfatora. W czterech zawodach sezonu 2007/08 najwięcej punktów uzbierał Paweł Kawiecki. Gdańszczanin zarobił cztery tysiące złotych, mimo że w kończącym zmagania turnieju był dopiero dziesiąty.

W tym sezonie w skład PPST wchodziły następujące zawody: Wrocław - Puchar K&K, Gdańsk - "O buzdygan Rektora AWFiS", Poznań - Memoriał Pieczyńskiego oraz Warszawa - "O Złoty Floret Rektora AWF". Pierwszy turniej wygrał Kawiecki, dwa następne Radosław Glonek, którego zabrakło w inauguracyjnym starcie. Przed rywalizacją w stolicy aż czterech zawodników (Kawiecki, Sławomir Mocek, Paweł Osmański i Glonek) miało szanse na triumf w klasyfikacji generalnej. Mieścili się oni bowiem w przedziale 30 punktów, a zwycięzca z Warszawy mógł zdobyć aż 65.

Ostatecznie żaden z tego kwartetu nie awansował do półfinału, a trzech z nich przepadło przed szerokim finałem! Najszybciej odpadł z walki najmłodszy. Gdańszczanin Osmański nie zmieścił się nawet w "16". Glonek poprzestał na 12, a Kawiecki na 10 miejscu.

O pierwszej lokacie w klasyfikacji generalnej rozstrzygnęła ćwierćfinałowa walka Mocka z Marcinem Zawadą (AZS AWF Warszawa). Gdyby wygrał lesznianin, byłby po raz pierwszy w bogatej karierze zwycięzcą PPST. Jednak kolega z reprezentacji nie ustąpił. Stołeczny florecista wygrał 15:11 i tym samym Sławkowi zabrakło dwóch punktów, aby wyprzedzić Kawieckiego!

2007/08 - Paweł Kawiecki

W warszawskim turnieju z gdańskich florecistów najlepiej bił się Krzysztof Pietrusiak. Po wielu miesiącach nieudanych startów akademik na koniec sezonu wreszcie trafił z formą. W sobotę był trzeci (wspólnie ze Stefan Roszkowski AZS AWF Warszawa), a w półfinale tylko jednym trafieniem 14:15 uległ Zawadzie.

Finał przyniósł niespodziankę. Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) pokonał Zawadę 15:13. Dla podopiecznego Krzysztofa Głowackiego to debiutanckie w karierze zwycięstwo w zawodach pucharowych seniorów.