Kibice zdegustowani piłkarzami i zarządem

Arko! To czas najwyższy, aby się podnieść!
Arko! To czas najwyższy, aby się podnieść! fot. Piotr Pędziszewski / trojmiasto.pl

Piłkarze Arki po 26. kolejce są na ostatnim miejscu w ekstraklasie. Gdynianie przegrali na własnym boisku z Ruchem Chorzów 0:2 (0:1). Po meczu pod adresem piłkarzy i zarządu klubu padały niewybredne okrzyki publiczności. -Rozumie kibiców. Gdyby był na ich miejscu, to być może sam zareagowałby podobnie na taką grę - przyznał Maciej Szmatiuk, kapitan żółto-niebieskich. Natomiast Frantisek Straka nie ukrywał, że gol stracony już w piątej minucie był szokiem dla jego drużyny

ARKA

Moretto - Bruma, Rozić, Szmatiuk, Noll - Ivanovski, Zawistowski, Burkhardt, Bożok, Glavina - Labukas

RUCH

Perdijić - Jakubowski, Djokić, Grodzicki, Szyndrowski - Grzyb, Komac, Lisowski, Janoszka - Jankowski, Piech
    • 46' Glavina [ICO] Duarte
    • 67' Burkhardt [ICO] Siemaszko
    • 77' Zawistowski [ICO] Skela
[ICO] Zmiany
  • 68' Grzyb [ICO] Zieńczuk
  • 85' Janoszka [ICO] Olszar
  • 89' Jankowski [ICO] Malinowski
[ICO] Bramki
  • 5' Janoszka
  • 66' Jankowski
  • 50' Bożok
  • 90+1 Ivanovski
[ICO]Kartki:
  • 62' Djokić
  • 82' Zieńczuk
    • 89' Zieńczuk

.

piłkarze są na rozgrzewce, na razie na trybunach niewielu ludzi, organizatorzy ze względu na wczesną porę spotkania spodziewali się góra 5-6 tysięcy widzów, wniosek klubu o opóźnienie meczu został przez Ekstraklasę odrzucony
    w sektorze gości ponad 300 kibiców, po przyjeździe do Gdyni sympatycy Ruchu poprosili policjantów ani najpierw zaprowadzili ich na... plażę, dopiero po kąpieli i plażowym relaksie zostali przyprowadzeni na stadion
    drużyna gości została bardzo odważnie ustawiona, trener Fornalik wpisał do składu dwóch napastników Piecha i Jankowskiego oraz grającego ofensywnie lewoskrzydłowego Janoszkę
    w obronie Ruchu zagra wychowanek Polonii... Gdańsk, Jakubowski oraz były piłkarz Arki - Szyndrowski, na ławce jest jeszcze Zieńczuk, który zimą przeniósł się do Chorzowa z Lechii
    w Arce nie ma zaskoczenia, jeśli chodzi o "11", doszli do pełni sił poturbowani w Bełchatowie Bruma i Zawistowski, a po pauzie za kartki miejsce w składzie odzyskali Burkhardt i Bożok
    o wadze spotkania dla gdynian nie trzeba przypominać, po wtorkowych meczach Arka spadła na ostatnie miejsce, ale wystarczy, że pokona Ruch, a wyrwie się ze strefy spadkowej, przeskakując Polonię Bytom i Cracovię
    na trybunach kibiców niewiele, a ponadto będzie kontynuowany protest, to co widzieliśmy w ostatniej kolejce, będzie realizowane i Gdyni, około dziesiątej minuty kibice mają zejść z trybun i wstrzymać doping
    piłkarze wyszli do prezentacji, Arka na niebiesko z żółtymi dodatkami, Ruch na biało
    mimo że w Gdyni jest upalna pogoda i doskonała widoczność to na masztach zostały zapalone... jupitery
    niczym przed derbami Trójmiasta, drużyny zamieniły się stronami boiska, które zajmowały na rozgrzewce, Arka atakować będzie na bramkę od strony trybuny GOSiR
    1'
    mecz rozpoczął od środka Ruch
    1'
    pierwszy atak Arki, prawym skrzydłem Brumy został przerwany
    2'
    Rozić wyjaśnił sytuację po dograniu w pole karne Piecha
    4'
    w polu karnym upadł Ivanovski, ale sędzia słusznie nakazał grać dalej
    4'
    w Ruchu najbardziej wysuniętym napastnikiem jest Piech, a za jego plecami ustawiony jest Jankowski
    [ICO]
    5'
    [0:1] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janoszka. Fatalny błąd defensywy, a następnie Moretto. Szyndrowski uciekł lewym skrzydłem i wycofał piłkę w pole karne do Janoszki, strzał chorzowianina nie był trudno do obrony, ale brazylijski bramkarz Arki nie złapał piłki!
    8'
    indywidualna akcja Bożoka, ale bez strzału
    8'
    niebezpieczna kontra Ruchu, po stracie Brumy Piech zagrał do Jankowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale mając "na plecach" aż trzech piłkarzy Arki nie zdołał pokonać Moretto, bramkarz odbił piłkę ręką
    10'
    skandowanie "piłka nożna dla kibiców", a po chwili skandowanie "wszyscy wychodzimy z sektorów", wcześniej ochrona zerwała z sektora Arki transparent, o treści, które widzieliśmy już wcześniej na innych stadionach
    12'
    zablokowany strzał Labukasa, a dobitka Zawistowskiego nad bramką
    15'
    po akcji Glaviny lewym skrzydłem strzał Bożoka po ziemi, ale niecelny
    16'
    na murawie leży Piech po starciu z Bożokiem , Szmatiuk nie czekając na gwizdek wybił piłkę w aut
    18'
    Perdlijć obronił z kłopotami strzał Ivanovskiego, ale nawet gdyby nie złapał piłki gola by nie było, bo Macedończyk był na spalonym
    20'
    kibice wrócili na trybuny i ruszył doping
    21'
    po dośrodkowaniu Burkhardta z wolnego strzelał głową Szmatiuk, ale obok słupka
    22'
    sędzia zastosował przywilej korzyści po faulu Grodzickiego, z tej akcji Arka nie stworzyła zagrożenie, pewnie groźniej byłoby gdyby gospodarze dostali wolnego 20 metrów od bramki
    23'
    seria zwodów przed pole karnym Labukasa, ale stracił piłkę zanim zdążył wyrobić sobie pozycję strzelecką
    23'
    zablokowany strzał Bożoka
    23'
    pojawiły się nowe transparenty, aby nie były znów zrywane przez ochronę kibice nie wieszają ich a trzymają w dłoniach
    23'
    w centrum transparent o treści "Zamknijcie stadiony na Euro"
    25'
    róg dla Arki po dobrej akcji prawym skrzydłem Ivanovskiego
    25'
    fatalnego dośrodkowanie z rogu Zawistowskiego, piłka od razu opuściła boisko
    25'
    już siedem transparentów o różnej treści na sektorze Arki
    27'
    niecelny strzał Piecha
    28'
    koniec protestu, transparenty zniknęły, ruszył mocny doping dla Arki
    29'
    za wysokie dośrodkowanie Bożoka, Ivanovski nie doskoczył do piłki
    30'
    strzał z dystansu Rozicia mocno niecelny
    30'
    osamotniony Labukas nie miał do kogo dograć, piłkę po zagraniu Litwina wyłapał Perdijić
    30'
    Bruma powstrzymał Janoszkę, który szykał pozycji do wbiegnięcie w "16" Arki
    32'
    strzał z dystansu Grzyba, piłka po nogach obrońców Arki, piłka długo leciała, Moretto powinien ją złapać, ale przepuścił nad poprzeczką, będzie róg dla Ruchu
    33'
    drugi róg z rzędu, tym razem z drugiej strony
    33'
    piłkę z własnego przedpola wyprowadził wreszcie Noll
    33'
    Ivanovski zmienił się z Glaviną stronami boiska, Macedończyk gra teraz z lewej, a Chorwat z prawej strony
    34'
    Bożok dobrze dośrodkował, ale Szyndrowski wybił piłkę sprzed nóg Glaviny
    35'
    strzał Burkhardta, celny, ale za słaby, aby liczyć na gola
    35'
    Djokić leży na boisku, gra przerwana, ale stoper Ruchu nie musiał schodzić z murawy
    36'
    zablokowany strzał Glaviny
    37'
    bardzo niedokładnie rozegrany rzut rożny, ostatecznie Arka straciła piłkę po niecelnym podaniu Glaviny do Rozicia
    38'
    znów piłkę stracił Glavina
    39'
    Labukas nie opanował piłki podawanej przez Glavinę, szybszy był Perdijić
    39'
    tym razem bramkarz Ruchu dobrze interweniuje poza polem karnym, znów uprzedzając Labukasa
    40'
    strzał z dystansu Burkhardta, ale niecelny
    41'
    Labukas tym razem wyprzedzony przez Grodzickiego w polu karnym Ruchu
    43'
    z dystansu uderzał Burkhardt, za słabo aby liczyć na powodzenie
    45'
    koniec pierwszej połowy, sędzia nic nie doliczył, ale nie było też przerw w grze
    PO PIERWSZEJ POŁOWIE ARKA PRZEGRYWA 0:1
    46'
    drugą połowę rozpoczęła Arka
    [ICO]
    46'
    ARKA przeprowadziła zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Glavina, w jego miejsce wchodzi Duarte.
    47'
    po dośrodkowaniu z wolnego strzelał Labukas, ale niecelnie
    47'
    dłuższa przerwa na opatrzenie Piecha
    [ICO]
    50'
    Żółtą kartką został ukarany Bożok (ARKA) po faulu na Janoszce.
    52'
    Labukas zgrał głową do Duarte, ten nie zdołał oddać strzału, przerzucił na drugą stronę boiska, ale zamykający akcję Zawistowski źle uderzył
    54'
    Arka próbuje zyskać teren długimi podaniami, Ruch nie jest w stanie przejąć piłki na dłużej, wychodzi z tego kopanina, mało składnej gry
    54'
    ostre stracie Nolla i Lisowskiego, sędzia nakazał grać dalej
    55'
    z "klepki" zagrali Piecha i Jankowski, Noll zdołał wybić piłkę na róg
    56'
    Arka wybiła piłkę po dośrodkowaniu z rogu i próbowała wyprowadzić kontrę, niestety Duarte nie dał rady dwóm obrońcom Ruchu
    57'
    Jakubowski nie ryzykował starcia z Duarte i wybił piłkę na róg
    57'
    akrobatyczna parada Perdijicia wyjaśniła sytuację po dośrodkowaniu Arki z rogu
    57'
    Bożok nie doszedł do piłki, bo był dobrze blokowany przez Djokić
    58'
    na spalonym Janoszka po podaniu Lisowskiego
    [ICO]
    62'
    Żółtą kartką został ukarany Djokić (RUCH) po faulu na Ivanovskim
    63'
    chorzowianie nie patyczkują się, gdy stracą piłkę daleko od własnej bramki od razu przerywają akcję faulami
    64'
    bardzo dobre podanie Burkhardta do Ivanovskiego, gdy Macedończyk szykował się do pojedynku sam na sam z bramkarzem, sędzia odgwizdał spalonego, choć chyba to była błędna decyzja
    65'
    Arka podała, że na trybunach jest 6390 kibiców
    [ICO]
    66'
    [0:2] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski, który strzałem głową pokonał Moretto, dośrodkował Piech
    [ICO]
    67'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Burkhardt, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
    [ICO]
    68'
    RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzyb, w jego miejsce wchodzi Zieńczuk.
    68'
    z trybun mocne: "Arka grać, ku... mać!"
    69'
    coraz swobodniej atakuje Ruch, po akcji Janoszki niewiele brakowało, aby do strzału doszedł Zieńczuk
    71'
    strzelał Labukas, przy uderzeniu poślizgnął się i piłka ledwo doleciała do bramkarza
    73'
    Głośne "zapie..." z sektora Arki pod adresem piłkarzy
    [ICO]
    77'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zawistowski, w jego miejsce wchodzi Skela.
    80'
    Ruch zagrał w popularnego "dziadka" w polu karnym Arki, strzał Janoszki został zablokowany, a uderzenie Zieńczuka złapał Moretto
    81'
    "Arkowcy, zero ambicji" - skandują kibice
    [ICO]
    82'
    Żółtą kartką został ukarany Zieńczuk (RUCH).
    83'
    po dośrodkowaniu Skeli spalony przerwał akcję Arki
    84'
    "W Gdyni bez zmiany, tym klubem rządzą barany" - skandowanie z trybun
    85'
    przerwa w grze, aby udzielić pomocy Lisowskiemu
    [ICO]
    85'
    RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janoszka, w jego miejsce wchodzi Olszar.
    86'
    odważna akcja i strzał Siemaszko, będzie róg
    88'
    strzał Duarte, obronił Perdijić
    [ICO]
    89'
    RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Malinowski.
    [ICO]
    89'
    Zieńczuk (RUCH) otrzymał czerwoną kartkę po drugiej żółtej
    90'
    sędzia doliczył pięć minut
    [ICO]
    90+1
    Żółtą kartką został ukarany Ivanovski (ARKA).
    piłkarzy pożegnały gwizdy
    "Jeszcze jeden mecz przegracie, murowany wp... macie" - to kibice pod adresem piłkarzy jeszcze z trybun, potem na kilkanaście minut ludzie zeszli z trybun i zgromadzili się pod szatnią piłkarzy, tego typu okrzyk był powtarzany

opinie kibiców w trakcie relacji (386)

Trenerski dwugłos pomeczowy:
    FRANTISEK STRAKA: - Jestem bardzo rozczarowany wynikiem i przebiegiem spotkania. Straciliśmy gola już w piątej minucie, po pierwszym strzale Ruchu. To był dla nas szok! Potem nie potrafiliśmy kontrolować meczu. Nerwy wzięły górę. Było za dużo niecelnych podań, złych dograń i znów indywidualnych błędów. Piłkarze zaczęli za bardzo myśleć, co będzie, jeśli się nie uda? To tylko potęgowało presję. Nie mieliśmy też dużo sił na regenerację przed tym meczem, gdyż Ruch miał dwa dni więcej na odpoczynek. Mimo przegranej, proszę nas jeszcze nie skreślać.

WALDEMAR FORNALIK: -Chcieliśmy samo sobie udowodnić, że potrafimy dobrze grać po słabszym meczu z Lubinem. Ponadto widząc Arkę w
    meczach z Lechią i Cracovią uczulałem podopiecznych, że czeka nas bardzo trudny mecz, gdyż rywal zagra z nożem na gardle i nie możemy liczyć na żadną taryfę ulgową. Od początku zagraliśmy solidnie, a mecz w piątej minucie ustawił to spotkanie. Trudniejszy okres mieliśmy od 15. minuty, ale potem powinniśmy znacznie szybciej poprawić wynik, bo były ku temu sytuacje

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 2:3 (0:1)
    , Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 (0:0), Polonia Bytom - Cracovia 1:2 (0:0), Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0), Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0), Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Wisła Kraków - Lech Poznań 1:0 (0:0)