Killerzy przegrali w Kielcach

22 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarzom ręcznym AZS AWFiS nie udało się zgromadzić na "rozkładzie" kompletu medalistów z poprzedniego sezonu. Bogdan Wenta mówił o gdańszczanach jako o "kilerach faworytów", ale jego siódemka nie pozwoliła na niespodziankę. W Kielcach Vive triumfowało 25:21 (18:11).

VIVE: Kotliński, Kubiszewski - Grabarczyk, Chodara 1, Krieger 2, Zaremba 1, Podsiadło 1, Kuchczyński 5, Jachlewski 4, Piwko 3, Żółtak 2, Rosiński 5, Konitz 1.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 1, Chrapkowski 1, Ćwikliński 1, Suwisz, Fogler 3, Olęcki, Pilch 3, Wysokiński 3, Masiak 4, Sulej, Kostrzewa 3, Ringwelski 2.

Gospodarze wygrali zasłużenie, gdyż prowadzili niemal od początku, ale gdyby nie ostatnie pięć minut przed przerwą, to kto wie, czy akademicy wracaliby na tarczy. Od 25. minuty spotkania do końca pierwszej połowy gdańszczanie zdobyli jedną bramkę, a sami stracili aż pięć.

Rozpoczęło się od bramki Marcina Pilcha, na którą gospodarze odpowiedzieli aż pięcioma skutecznymi akcjami. Po kwadransie to jednak Bogdan Wenta prosił o przerwę. Szkoleniowca gospodarzy zirytowało zmniejszenie przewagi przez jego podopiecznych do 7:5. Końcowe minuty przed przerwą do popis w bramce Kazimierza Kotlińskiego oraz zabójcze kontry eksgdańsczan, Patryka Kuchczyńskiego i Mateusza Jachlewskiego.

Tym samym po zmianie stron musieli odrabiać aż 7 trafień. Już na niewiele ponadt kwadrans przed końcem meczu udało im się zbliżyć na dwie bramki (19:17). Ta różnica utrzymywała się do wyniku 23:21. Niestety, dwie ostatnie akcje należały do kielczan.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: SPR BRW Stal Mielec - MKS Zagłębie Lubin 32:27 (16:11), Wisła Płock - Reflex Miedź-96 Legnica 33:18 (16:9), SPR AMD Chrobry Głogów - Azoty Puławy 34:28 (16:13), MMTS Kwidzyn - AZS AWF Gorzów 33:23 (16:12), Traveland-Społem Olsztyn - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków 28:25 (16:9).