Klęska w Sosnowcu

22 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec po czterech ligowych zwycięstwach z rzędu zostali pokonani. W Sosnowcu przegrali z Zagłebiem aż 1:7 (0:1, 0:2, 1:4). Gdańszczan tłumaczy tylko kolejna absencja. Piątym zawodnikiem z podstawowego składu, który wypał ze składu jest Marcin Słodczyk.

Bramki: T. Kozłowski (5.), M. Kozłowski (34.), Puzio (37., 53.), Horny (42.,56.), T. Da Costa (60.) - Rzeszutko (58.).

STOCZNIOWIEC: Odrobny (41. Soliński) - Leśniak, Wróbel, Jurasek, Hurtaj, Urbanowicz - Skrzypkowski, Rompkowski, Jankowski, Zachariasz, Rzeszutko - Młynarczyk, Benasiewicz, Kostecki, Poziomkowski, Drzewiecki.

Gdańszczanie od początku w Sosnowcu grali źle, ale jeszcze w połowie meczu mieli swoje szanse na korzystny wynik. Wystarczyłoby, aby Filip Drzewiecki wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a chwilę później Maciej Młynarczyk lepiej przymierzył zamiast posłać krążek w słupek, a przyjezdni objęliby prowadzenie. Niestety, to raz kolejny potwierdziła się zasada, że niewykorzystane okazje się mszczą. Drugiego gola "Stocznia" straciła po błędzie Przemysława Odrobnego. Na trzecią tercję wyjechał zatem Sylwester Soliński, ale aż czterokrotnie przyszło mu sięgać do siatki. Honorowego gola dla gdańszczan zdobył na dwie minuty przed ostatnią syreną Jarosław Rzeszutko. Wówczas było już 0:6.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-6: TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - Cracovia Comarch Kraków 6:4 (4:1, 1:1, 1:2), GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 1:4 (1:2, 0:2, 0:0). o miejsca 7-10: Unia Oświęcim - KTH Krynica 6:2 (2:1, 2:0, 2:1), KH Sanok - Akuna Naprzód Janów (przełożony).

Opinie (6)

• no rewelacja! przesilili siem w meczu z Tychami.

• 0 0

• a tam, trudno się mówi, czasem musi być też porażka, wszyscy wiemy, ile serca chłopaki włożyli w mecz z Tychami, a że jeszcze jakies wirusy ich trawią, to nic dziwnego, że im nie poszło. Najważniejsze to wygrać teraz z Podhalem, a potem z Cracovią i utrzymać 3 pozycję w tabeli. Naprzód Stocznia, naprzód!!!!!!