Knitter trzeci w Pucharze Europy Kadetów

16 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Aż 138 florecistów wystartowało w Bratysławie w Pucharze Dunaju. Doskonale spisali się Polacy. Na trzecim miejscu uplasowali się Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Damian Koper (AZS AWF Poznań). Zawody były zaliczane do cyklu Pucharu Europy Kadetów (do lat 17)

.

Gdańszczanin odniósł życiowy sukces. Drogę na podium podopieczny Łukasza Szymańskiego utorował sobie zwycięstwem nad Hadrienem Monodem (Szwajcaria), którego pokonał 13:6. Dopiero w półfinale Mateusz przegrał z Thomasem Allenem (Wielka Brytania) 11:15.

Niewiele brakowało, aby w finale wystąpił Koper. Poznański florecista decydującą walkę przegrał jednym trafieniem (11:12). Później jego zwycięzca - Gabor Nemeth sięgnął po sukces w całym turnieju. W pojedynku o pierwsze miejsce Węgier pokonał Allena 13:12.