• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Drugi mistrz świata w Lotosie Treflu. Piotr Nowakowski: Będziemy bić się o podium

Marcin Dajos
28 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 

Trefl Gdańsk

Piotr Nowakowski twierdzi, że nie robi kroku w tył w swojej karierze przenosząc się do Lotosu Trefla. Za takowy uważa ostatni sezon w Asseco Resovii. Piotr Nowakowski twierdzi, że nie robi kroku w tył w swojej karierze przenosząc się do Lotosu Trefla. Za takowy uważa ostatni sezon w Asseco Resovii.

To co zapowiadaliśmy od kilkunastu dni, w piątek stało się faktem. Piotr Nowakowski podpisał na rok kontrakt z Lotosem Treflem. Zadecydowały o tym tak względy sportowe jak i prywatne. Żona siatkarza jest bowiem gdańszczanką. Środkowego bloku nie trzeba bliżej przedstawiać kibicom. W 2014 roku z reprezentacją Polski został mistrzem świata, a w ostatnim klubie - Asseco Resovii Rzeszów zdobył pięć medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote. 30-latek liczy na wzbogacenie kolekcji w żółto-czarnych barwach, tym bardziej że pod okiem Andrei Anastasiego osiągał wcześniej sukcesy w kadrze.Marcin Dajos: Kiedy zrodził się pomysł przenosin z Rzeszowa do Gdańska? Czy jako pierwszy zadzwonił trener, Andrea Anastasi?

Piotr Nowakowski: Zrodził się on wcześniej. Prezes Dariusz Gadomski podszedł do mnie po jednym z meczów w zeszłym, czy dwa sezony temu i powiedział, że widziałby mnie w tej drużynie. Wtedy decyzja zaczęła powoli we mnie kiełkować. Nie będę jednak ukrywał, że osoba trenera także miała duży wpływ. Rozmawialiśmy przez telefon parę razy i udało się mu mnie przekonać.

PREZES LOTOSU TREFLA ODSŁANIA CZĘŚĆ KART ZWIĄZANYCH Z TRANSFERAMI

W końcu współpracował już pan z trener Anastasim w reprezentacji Polski, z której macie dobre wspomnienia, jak brązowy medal mistrzostw Europy, srebro w Pucharze Świata czy złoto w Lidze Światowej.

Okres pracy z trenerem Anastasim wspominam oczywiście w samych superlatywach. Wiem, jaki to typ szkoleniowca. Z całą odpowiedzialnością mogę mówić o nim dobre rzeczy. Lata 2011-2013 w kadrze zostaną mi w głowie do końca życia. Tak samo jak wspomnienia z Ergo Areny, w której będę miał okazję teraz grać w roli gospodarza.

MICHAŁ MASNY OPUŚCIŁ LOTOS TREFL

W kwietniu karierę sportową w Lotosie Treflu zakończył Piotra Gacek.A Mateusz Mika pomagał w podjęciu decyzji? W końcu on też przyszedł do Lotosu Trefla z Rzeszowa, podobnie zresztą jak Wojciech Grzyb.

Widocznie tak już jest, że chętnie wędrujemy z jednego końca Polski na drugi. Rozmawiałem z kilkoma chłopakami jak wygląda Lotos Trefl. Wszyscy wypowiadali się w superlatywach. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaufać im i dać z siebie wszystko.

A dla pana jest to krok w tył w siatkarskiej karierze?

Szczerze mówiąc, to krok do tyłu zrobiłem w ostatnim sezonie, spędzając go w Asseco Resovii. Był on kompletnie nieudany, przegraliśmy wszystko co mogliśmy. Mam nadzieję, że zmiana klimatu, otoczenia, klubu wpłynie na mnie pozytywnie. Osoba trenera jest tak charakterystyczna, że na pewno nakręci nas mocno do pracy. Może personalnie nie będziemy mocniejsi niż Resovia w tym sezonie, ale na pewno powalczymy o wszystko co się da, na każdym polu. Nie mogę powiedzieć, że od razu wskoczymy na podium, ale będziemy bić się o nie z całych sił.

Jak ocenia pan sześć lat spędzonych w Resovii?

Oczywiście pod względem sportowym i osiągnięć klubowych, a co za tym idzie sukcesów reprezentacyjnych, był to czas na prawdę udany. Osiągnąłem wszystko co się da w klubowej i reprezentacyjnej siatkówce. I na pewno będę wspominał te chwile bardzo dobrze. Były wzloty i upadki, ale ich nigdy nie brakuje w sporcie. Oczywiście tych pierwszych zdarzyło się dużo więcej. Czas spędzony w Resovii, czyli klubie bardzo dobrze zorganizowanym, dbającym o dobro siatkarza, będę pamiętam bardzo dobrze.

DAMIAN SCHULZ TAKŻE PRZEDŁUŻYŁ UMOWĘ Z LOTOSEM TREFLEM

Mecz z kibicami na zakończenie sezonu
W sobotę, o godz. 16, w sali treningowej Ergo Areny rozpocznie się nietypowe starcie. Z siatkarzami Lotosu Trefla ramię w ramię staną kibice, a wszyscy wspólnie podsumują w ten sposób sezon 2016/2017 PlusLigi.

W każdym z dwóch zespołów zamelduje się po 10 kibiców oraz kilku siatkarzy. Drużyny stoczą mecz do dwóch wygranych setów. Pierwszy i drugi rozgrywany będzie do 15 punktów, a w przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje złoty set. Pierwszym sędzią starcia zostanie Andrea Anastasi, który świetnie w tej roli sprawdził się już rok temu, a pomagać mu będą pozostali członkowie sztabu szkoleniowego. W roli komentatora zadebiutuje natomiast Piotr Gacek.

Klub zaprasza także wszystkich kibiców do dopingowania zespołów, a po zakończeniu starcia do rozmów z zawodnikami i sztabem, zrobienia pamiątkowych zdjęć i zebrania autografów. Nie zabraknie oczywiście też specjalnych atrakcji, m.in. kilku konkursów. Całość zakończy się około godz. 18. Wstęp jest darmowy, wejściem C1.


A rozważał pan jakieś inne oferty kontraktowe?

Na pewno byłyby one, aczkolwiek rynki zagraniczne ruszają trochę później, ponieważ sezon jeszcze tam trwa. Rozmawiałem z moim managerem, a on dowiadywał się co nieco od prezesów innych klubów i wiedział, jakie byłyby to propozycje. Nie było to jednak nic oficjalnego. A Lotos Trefl górował na mojej liście dlatego też nie zastanawiałem się zbyt długo.

Patrząc na skład, który tworzy się w Lotosie Treflu wydaje się, że gorzej niż ósme miejsce, które klub zajął w minionym sezonie, być nie może.

MATEUSZ MIKA ZOSTAŁ W LOTOSIE TREFLU I TWIERDZI, ŻE ZESPÓŁ BĘDZIE MIAŁ CIEKAWY SKŁAD

Postaram się, żeby to ósme miejsce było najgorszym osiągnięciem Lotosu Trefla w ostatnim czasie, a teraz nadejdą tylko lepsze czasy.

Czy czynnik rodzinny również miał duży wpływ na to, że pojawił się pan w Gdańsku?

Nie jest tajemnicą, że moja rodzina się powiększa. Do tego moja żona pochodzi z Gdańska. Miało to wpływ, że podjąłem taką, a nie inną decyzję. Chcę, aby nasze dziecko mogło stawiać pierwsze kroki w spokojnym środowisku. W dużej mierze myślałem o tym, aby zapewnić spokój swojej rodzinie.

Jest pan w szerokim składzie reprezentacji Polski na mecze Ligi Światowej 2017. Jak zapatruje się pan na nowy sezon kadry oraz współpracę z trenerem Ferdinando De Giorgim?

Wolę się na razie na ten temat nie wypowiadać. Kiedy przyjdzie czas ogłoszenia ostatecznego składu, wtedy będę komentował.

Ruchy kadrowe w Lotosie Treflu przed sezonem 2017/18
Przeszedł: Piotr Nowakowski (środkowy, Asseco Resovia, roczny kontrakt)

Odeszli: Wojciech Serafin (asystent trenera), Michal Masny (Słowacja, rozgrywający), Bartosz Gawryszewski (środkowy), Dmytro Paszycki (Ukraina, środkowy) - wszyscy koniec umowy, Piotr Gacek (libero, koniec kariery)

Mogą przyjść: Aleksander Śliwka (przyjmujący, Asseco Resovia, ostatnio wypożyczony do Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Czunkiewicz (libero Łuczniczka Bydgoszcz), Artur Ratajczak (środkowy, MKS Będzin), Bartłomiej Kluth (atakujący, Espadon Szczecin) - wszyscy powroty z wypożyczenia

Mogą odejść: Miłosz Hebda )przyjmujący, koniec kontraktu), Szymon Romać (atakujący, wypożyczony z Cuprum Lubin)

Przedłużyli umowy: Mateusz Mika (przyjmujący, na kolejny rok), Andrea Anastasi (Włochy, trener), Damian Schulz (atakujący) - obaj na kolejny rok z opcją przedłużenia

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ LOTOSU TREFLA

Kluby sportowe

Opinie (16)

 • Nowakowski bez formy. (3)

  A pan W. zrobi z siatkowką męska to samo co z żeńską w Trójmieście, tylko rok później...

  • 19 17

  • gdyby nie Pan W. to większości drużyn w Trójmieście by nie było (2)

   siatkówka x2, koszykówka - dawny i nowy Trefl
   czapki z głów przed Panem W.

   • 6 6

   • (1)

    Łatwo ciągnąć kasę że spółek skarbu państwa (do niedawna) miast i miejskich spółek przy okazji promując swoją firmę i robic z siebie jednego, jedynego mecenasa. KW nie ma monopolu na sport i może w końcu ktoś to dostrzeże

    • 6 5

    • to zróbmy casting na nowego mecenasa sportu w 3mieście;0
     Kiedy wreszcie skończy sie w Polsce postkomunistyczne myślenie o biznesie
     ,że każdy kto ma firme to wstretny burżuj i oszust

     • 2 2

 • Nowakowski porażka? (1)

  Biedny Lotos tylko na Nowakowskiego go stać.

  • 17 11

  • Nowakowski jest świetnym zawodnikiem

   tyle że w Resovii wszystko siadło-tak samo Drzyzga, Schops, Dryja itd itd. Chyba jednak problemem był trener.
   Jestem pewien, że Piotrek w Treflu wróci do wielkiej formy, tak jak inni którzy przyszli tu za trenera Anastasiego-Gacek (przypomnijcie sobie jak on zmizerniał wcześniej w Zaksie, a jak wystrzelił w Treflu), Grzyb itd

   • 11 5

 • (1)

  jeśli Nowakowski to wzmocnienie, to już chyba znak, że światło gaśnie

  • 16 12

  • Piotrek da radę

   u Anastasiego odbuduje się jak inni

   • 5 8

 • (3)

  nie ma co ukrywać Lotos Trefl ma przeciętnych siatkarzy, poza Miką
  Nowakowski przyszedł do Lotosu bo Resovia z niego zrezygnowała, kluby z czołówki tabeli nie widzą już w nim potencjału co kiedyś, a że Lotos go chciał no to nie zastanawiał się długo

  Ogólnie słabo widzę następny sezon

  • 15 9

  • (2)

   w Resovii nie zagra już Fabian Drzyzga ..... dla Lotosu byłby idealny

   • 0 2

   • (1)

    za drogi. na prezesa pensje by zabrakło

    • 0 0

    • zawsze można na czymś zaoszczędzić i znajdzie się parę złotych dla Fabiana

     • 0 0

 • Trefl (2)

  Mika inwalida ze względu na kolana, Nowakowski inwalida po operacji kręgosłupa-nie przeszedł badań w Asecco. Jeszcze 5 inwalidów mistrzów świata i mamy mistrzostwo ligi :-)))

  • 15 4

  • (1)

   skład jest budowany na miarę wejścia do czwórki a nie walki o medal.Łatwo szafować nawzwiskami ,które by się chciało mieć w Treflu,ale realia są inne.Odstajemy finansowo od czołowych drużyn +ligi a oczekiwania kibiców rozbuchane na maksa.Spokojnie.Niech zbudują optymalny skład na miarę swoich możliwości finansowych .Przecież nie znamy kwoty transferów zawodników ani tak naprawde planowanego budżetu więc jak mozemy krytykować ruchy transerowe.

   • 5 3

   • kto kupuje rekonwalescentów z celownikiem w pierwszy skład ? przecież to zagadka, czy odpali, czy przesiedzi na ławce. Nowakowskim nie był nikt zainteresowany, wiec mam nadzieję, że chociaż za czapkę gruszek Go kupiono.

    • 3 2

 • no a ziomale z Pucka - Pliński , Wika nie mogli by szpilować u siebie ?...

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Renata Koczyńska 34 64 67.6%
2 Radosław Dymkowski 35 63 71.4%
3 Ada Bert 35 63 68.6%
4 Katarzyna Ziembicka 35 63 68.6%
5 Wojteks 23 35 63 65.7%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Bogdanka LUK Lublin
6 Trefl Gdańsk
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Ślepsk Malow Suwałki
12 Barkom Każany Lwów
13 GKS Katowice
14 KGHM Cuprum Lubin
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
 • Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, 3:1 oraz 0:3
 • Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
 • Asseco Resovia - Projekt Warszawa 0:3 oraz 0:3
 • O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 5. miejsce
 • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
 • o 7. miejsce
 • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
 • o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 9. miejsce
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
 • o 11. miejsce
 • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
 • o 13. miejsce
 • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
 • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
 • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 0 1
Asseco Resovia 3 3
TREFL GDAŃSK 2 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
PSG Stal Nysa 0 2
Projekt Warszawa 3 0*
Bogdanka LUK Lublin 1 3

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Asseco Resovia 2 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
Projekt Warszawa 0 1

Finał

Jastrzębski Węgiel 3 1 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0 3

Ostatnie wyniki Trefla

Bogdanka LUK Lublin
64% TREFL Gdańsk
36% Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane