Komplet wyjazdowy

15 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Łączpolu nie zawodzą na wyjazdach. Beniaminek ekstraklasy po raz drugi zainkasował komplet punktów. Na inaugurację gdynianki ograły Słupię, a w sobotę triumfowały nad Ruchem w Chorzowie 25:21 (13:9). Naprzeciw siebie stanęli, którzy niebawem będą wspólnie prowadzić młodzieżową reprezentację Polski.

RUCH: Kaczmarek, Wasiuk - Kucharska 2, Kręciała, Radoszewska, Samsel 1, Echolc 3, Szyszkiewicz 2, Maroń, Kopala, Czaplińska, Grudka 8, Brodowska, Lipko 5.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Górecka - Sulżycka 2, Andrzejewska 4, Stachowska 2, Piewcewicz 3, Wasak 6, Całużyńska 6, Szott 2, Aleksandrowicz.

Pierwsze minuty upłynęły na wzajemnym badaniu i zmiennym wyniku. W dziesiątej minucie Ruch prowadził 4:2, a osiem minut później dwa trafieni przewagi były po stronie Łączpolu (7:5). O zwycięstwie gdynianek zadecydowało pięć ostatnich minut przed przerwą. Od remisu 9:9 przyjezdne zdobył cztery bramki z rzędu!

Po zmianie stron Ruchowi udało się wyrównać na 18:18 (47. min). W odpowiedzi trafiły Kamila Całużyńska i Karolina Sulżycka. Gospodynie jeszcze trzykrotnie zdobywały kontaktowe trafienie (18:19, 19:20, 20:21), ale Łączpol nie wypuścił prowadzenia. Co więcej w końcówce jeszcze je powiększyły. W ostatnich pięciu minutach gdynianki zdobyły cztery bramki, w tym dwie Agnieszki Piewcewicz, a straciły tylko jedną.

- Obie drużyny popełniły dużo błędów. Zagraliśmy co najwyżej średnio. Byliśmy przede wszystkim lepsi w obronie - ocenił Grzegorz Gościński, trener Łączpolu. Jest szansa na to, że wyjazdowa passa gdynianek będzie kontynuowana. Kolejny występ poza domem będzie wszak w Szczecinie. Tamtejszy Łącznościowiec popadł w tarapaty finansowe i latem został "rozebrany" m.in. przez Łączpol, a zatem powinien być kolejny komplet punktów.

Niebawem Gościński będzie współpracował z Krzysztofem Przybylskim, trenerem Ruch w młodzieżowej reprezentacji Polski. Nie tylko z racji wygranej Łączpolu pan Grzegorz będzie pierwszym szkoleniowcem tej kadry, a chorzowianin drugim.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Słupia - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 23:26 (8:15), Interferie Zagłębie Lubin - Start Elbląg 34:27 (19:15), Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin - Piotrcovia 15:29 (8:15), Zgoda Ruda Śląska - AZS Politechnika Koszalińska 32:27 (16:13), SPR Safo Lublin - Finepharm-Carlos Jelenia Góra 34:27 (20:16).