Korona Kielce - Arka Gdynia 1:1. Tylko matematyczne szanse na utrzymanie

3 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Michał Nalepa strzelił kapitalnego gola z rzutu wolnego, ale to było za mało, by wygrać w Kielcach. Michał Nalepa strzelił kapitalnego gola z rzutu wolnego, ale to było za mało, by wygrać w Kielcach.

Arka Gdynia tylko zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 1:1 (1:0), mimo że prowadziła już od 6. minuty po kapitalnym golu z rzutu wolnego Michała Nalepy. Rywale już spadli z ekstraklasy, a szanse żółto-niebieskich na pozostanie są jedynie matematyczne. Jest tylko jeden pozytywny wariant dla podopiecznych Ireneusza Mamrota. Musieliby wygrać pozostałe do końca rozgrywek trzy mecze, a Wisła Płock w czterech grach nie może zdobyć żadnego punktu. Degradacja stać się może faktem nawet w poniedziałek, 6 lipca.

29 Zawada
  • 64' 19 Lioi Zmiany 35 Szelągowski
  • 75' 8 Radin Zmiany 29 Lisowski
  • 59' 29 Zawada Zmiany 91 Serrarens
  • 64' 8 Marcus Zmiany 46 Wawszczyk
  • 84' 35 Młyński Zmiany 18 Antonik
  • 81' Tzimopoulos
  • 6' Nalepa
  • 13' Radin
  • 26' Gardawski
  • 30' Bartoszek trener
  • 31' Bartoszek trener
  • 54' Gnjatić
  • 86' Kozioł
  • 86' Szymusik
  • 26' Marcus
  • 27' Młyński
  • 64' Marić
  • 80' Wawszczyk
  • 86' Marciniak

Arka dokonała pierwszego transferu. Pozyskała Mateusza Żebrowskiego, króla strzelców grupy drugiej III ligi

Arka Gdynia rozpoczyna budowę składu na nowy sezon. Pierwszy transfer

klub ma też nowego prezesa. Radomira Sobczaka zmienił właściciel pakietu większościowego Arka SSA

Michał Kołakowski nowym prezesem Arki Gdynia

są też odejścia m.in.: Michała Globisza, Janusza Kupcewicza i Jerzego Rumiana

Michał Globisz odszedł z Arki Gdynia. Mówi, dlaczego i od kiedy źle się dzieje

jubileuszowy mecz nr 200 w Arce czeka Marcusa. Po raz pierwszy od ponad roku 36-latek zagra w wyjściowej "11"

Marcus o historii i teraźniejszości Arki Gdynia

bramkarz Staniszewski zapewnia, że nikt nie odpuści, ale dziś między słupki po kontuzji wraca Steinbors

Marcin Staniszewski - wywiad

dla Ireneusza Mamrota to setny mecz w ekstraklasie. Dotychczasowy jego bilans to: 45 zwycięstw, 23 remisy, 31 porażek, w tym w Arce po 2 zwycięstwa i remisy oraz 3 porażki
zły wynik dla obu drużyn, które zagrają w Kielcach na otwarcie 34. kolejki. Wisła Kraków pokonała na wyjedzie ŁKS Łódź
to oznacza, że Korona straciła szansę na utrzymanie i będzie drugim obok ŁKS klubem, który opuści ekstraklasę
natomiast Arka aby zachować szanse na utrzymanie ekstraklasy musi wygrać w Kielcach. Przegrana będzie oznaczać degradację, a remis to konieczność oczekiwania na wynik Wisły Płock, bo tej z Krakowa już nie da się dogonić
Trener Mamrot dokonał trzech zmian w "11" w porównaniu z przegranym meczem z Rakowem 2:3. Poza wspomnianymi: Steinborsem (ARKA Gdynia) i Marcusem (ARKA Gdynia) do gry wchodzi Vejinović (ARKA Gdynia)
91 Serrarens
w Koronie trzy zmiany w porównaniu z ostatnią porażką w Lubinie 1:2. Do gry wchodzą: Gardawski (Korona Kielce), Żubrowski (Korona Kielce) i Lioi (Korona Kielce)
78 Górski
piłkarze na boisku. Arka dziś niebieskie stroje, Korona żółto-czerwone koszulki oraz czerwone spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Korona
2'
Marciniak (ARKA Gdynia) z autu długo wrzut w pole karne Korony, ale nikomu nie udało się oddać strzału
4'
niecelnie główkował Kiełb (Korona Kielce), dośrodkował Lioi (Korona Kielce) z prawego skrzydła
6'
Marcus (ARKA Gdynia) faulowany około 25 metrów od bramki Korony przez Gnjaticia
6'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Kapitalne uderzenie Michała z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, następnie uderzyła w ziemię, ale została w siatce
10'
kolejny rzut wolny dla Arki, ale tym razem dalej od bramki
10'
tym razem dośrodkowanie Nalepy (ARKA Gdynia), ale nieudane. Od bramki zacznie Kozioł (Korona Kielce)
11'
Jankowski (ARKA Gdynia) dogrywał piłkę przed bramką do Zawady (ARKA Gdynia), ale Kovacević (Korona Kielce) wybił piłkę poza boisko
11'
po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z narożnika boiska Danch (ARKA Gdynia) próbował zgrać piłkę, ale nie doszła ona do partnerów
12'
Arka cały czas w ataku
13'
Żółtą kartką został ukarany Radin (Korona Kielce) za faul na Młyńskim
13'
Młyński (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy sztabu medycznego
15'
Lioi (Korona Kielce) dośrodkował z prawego skrzydła, a Kiełb (Korona Kielce) skiksował, próbując strzelać przewrotką
15'
zbyt mocne podanie Jankowskiego (ARKA Gdynia) w kierunku Zawady (ARKA Gdynia). najszybszy przy piłce bramkarz Korony, który interweniował poza własną "16"
15'
Młyński (ARKA Gdynia) kontynuuje grę
17'
rzut rożny dla Korony
18'
zderzenie Steinborsa (ARKA Gdynia) i Szymosika po dośrodkowaniu z narożnika boiska Forsella (Korona Kielce)
19'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
19'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni w sytuacji sam na sam z Forsellem (Korona Kielce). Poprawka Fina, atakowanego przez Dancha, wysoko nad poprzeczką. Akcja zaczęła się od zabrania piłki przez Żubrowskiego Nalepie
23'
23'
przez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Forsella (Korona Kielce)
24'
niecelny strzał Kiełba (Korona Kielce) z dystansu
24'
Korona poczyna sobie coraz odważniej
25'
zablokowany strzał Marcusa (ARKA Gdynia) w polu karnym Korony
26'
Żółtą kartką został ukarany Gardawski (Korona Kielce) za niesportowe zachowanie
26'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA Gdynia) za faul na Gardawskim
27'
Żółtą kartką został ukarany Młyński (ARKA Gdynia), który faulował Radina
27'
niecodzienna sytuacja, sędzia wzywa do siebie obu trenerów i upomina ich
27'
niecelny strzał Kiełba (Korona Kielce) z pola karnego Arki
27'
po dobrym początku zupełnie Arka pogubiła się w ostatnich minutach
28'
na boisku i przy ławkach rezerwowych coraz bardziej nerwowo
30'
Żółtą kartką został ukarany trener Bartoszek (Korona Kielce).
żółta i czerwona
31'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany trener Bartoszek (Korona Kielce). Musi się udać na trybuny
32'
więcej fauli i machania rękoma niż używania nóg do gry w piłkę
33'
Lioi (Korona Kielce) zablokowany przy dośrodkowaniu. Jeszcze korner dla rywali
34'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Forsella (Korona Kielce)
34'
zderzenie Szymusika (Korona Kielce) z Marciniakiem (ARKA Gdynia) w polu karnym Arki
34'
Szymusik (Korona Kielce) zdobył rzut rożny, ale wymaga pomocy medycznej
36'
Szymusik (Korona Kielce) na razie poza boiskiem, ale będzie kontynuował grę
36'
rzuty rożne bite przez Forsella (Korona Kielce) nie robią krzywdy Arce
37'
wrzut z autu Zbozienia (ARKA Gdynia) w pole karne rywali, ale bez zagrożenia dla Korony
40'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Gardawskiego (Korona Kielce)
41'
sędzia techniczny napomina trenera Mamrota
42'
słaba gra Arki od kilkunastu minut. Korona z optyczną przewagą, ale też robi dużo błędów
42'
kolejny korner dla Korony
43'
Forsell (Korona Kielce) z narożnika boiska znów nie zagroził Arce
44'
Młyński (ARKA Gdynia) niecelny strzał z dystansu po kontrze Arki
45'
Gnjatić (Korona Kielce) wysoko nad bramką po uderzeniu z 30. metra
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
kontra Arki zakończona w polu karnym niecelnym podaniem Zbozienia (ARKA Gdynia)
45+3
Forsell (Korona Kielce) wyłożył piłkę na strzał do Szymusika (Korona Kielce). Obrońca najpierw jednak zwlekał z uderzeniem, a gdy już to zrobił został zblokowany i jest tylko rzut rożny
45+3
znów dośrodkowanie Forsella (Korona Kielce) z narożnika boiska nie zaskoczyło Arki, choć próbował Szymusik (Korona Kielce) dojść do strzału
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. KORONA KIELCE ARKA GDYNIA 0:1
Arka bardzo dobrze weszła w mecz. Atakowała, a Nalepa (ARKA Gdynia) strzelił pięknego gola z rzutu wolnego. Czym jednak dłużej trwał mecz, tym gdynianie spisywali się coraz gorzej. Poprzestali na tym jedynym celnym strzale, a na bramkę Korony przed przerwą oddali jeszcze tylko 2 niecelnie uderzenia.
Arka stopniowo coraz bardziej oddawała inicjatywę rywalom, ale ci też byli kiepsko usposobieni w ofensywie. Kolekcjonowali rzutu rożne (7) i niecelne strzały (8). Steinbors (ARKA Gdynia) musiał interweniować poważnie tylko raz, kiedy kapitalnie obronił strzał Forsella (Korona Kielce). I było to jedyne celne uderzenie gospodarzy.
Na boisko iskrzyło. Sypały się kartki, a na trybuny odesłany został trener Korony.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
dobry początek tej połowy Arki. Gra głównie na połowie rywali
49'
Kozioł (Korona Kielce) piąstkuje po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
50'
Nalepa (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Forsellowi (Korona Kielce) we własnym polu karnym
50'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po strzale Kovacevicia (Korona Kielce)
51'
kolejny atak gospodarzy. Kiełb (Korona Kielce) zagrywał wzdłuż pola bramkowego. Marciniak (ARKA Gdynia) ryzykował golem samobójczym, ale zdołał wybić piłkę
52'
Danch (ARKA Gdynia) zablokował strzał Kiełba (Korona Kielce)
53'
już nic nie ma z przewagi Arki na początku tej połowy. Atakuje Korona
54'
Żółtą kartką został ukarany Gnjatić (KORONA Kielce) po faulu na Marcusie
54'
Marcus (ARKA Gdynia) wymaga pomocy medycznej
55'
Marcus (ARKA Gdynia) kontynuuje grę
56'
na spalonym Gardawski (Korona Kielce)
59'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zawada, w jego miejsce wchodzi Serrarens.
59'
zmiana Arki w ataku
61'
dużo strat i niecelnych podań z obu stron
61'
Arka czeka na to co zaproponują rywale
62'
Steinbors (ARKA Gdynia) przygotowuje się do wybicia piłki od własnej bramki, a w tym czasie zarówno Marciniak (ARKA Gdynia) jak i Danch (ARKA Gdynia) wiążą sznurowadła w butach piłkarskich
63'
Kovacević (Korona Kielce) wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
63'
do wejścia przygotowuje się Wawszczyk
63'
zamieszanie w "16" Korony po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia), ale bez strzału
64'
Żółtą kartką został ukarany Marić (ARKA Gdynia).
64'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lioi, w jego miejsce wchodzi Szelągowski.
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Wawszczyk.
64'
w obu drużynach zmiany na skrzydłach, z tą tylko różnicą, że w Arce za pomocnika wszedł nominalny obrońca
65'
Żubrowski (Korona Kielce) wyłożył piłkę na strzał Kiełbowi (Korona Kielce), ale ten strzelił wysoko nad poprzeczką
67'
atakuje Korona
70'
dość ryzykowna taktyka Arki, broni nikłego prowadzenia. Nadal poza golem Nalepy (ARKA Gdynia) nie było innego celnego strzału z gdyńskiej strony
71'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA Gdynia), ale zakończona faulem na Tzimopoulosie (Korona Kielce)
72'
kiks Nalepy (ARKA Gdynia) i Steinbrs musiał ratować drużynę przed rzutem rożnym
75'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radin, w jego miejsce wchodzi Lisowski.
76'
strzał Kovacevicia (Korona Kielce) wysoko nad bramką
79'
Młyński (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej, łapią go skurcze
80'
Żółtą kartką został ukarany Wawszczyk (ARKA Gdynia) po faulu na Szymusiku
81'
[1:1] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tzimopoulos. Do dośrodkowaniu z rzutu wolnego Forsella gospodarze doszli w polu karnym Arki aż do trzech zagrać głową. Akcję sfinalizowali środkowi obrońcy. Asystował K0ovacević, a z pola bramkowego strzelił Tzimopoulos
81'
Steinbors (ARKA Gdynia) podnosi wysoko rękę i sygnalizuje, że gol nie był prawidłowy. Sędzia konsultuje się z VAR
82'
gol uznany, Korona - Arka 1:1
83'
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Młyński, w jego miejsce wchodzi Antonik.
85'
przepychanki niemal wszystkich piłkarzy, a zaczęło się od faulu Marciniaka (ARKA Gdynia)
86'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA Gdynia).
86'
Żółtą kartką został ukarany Kozioł (Korona Kielce).
86'
Żółtą kartką został ukarany Szymusik (Korona Kielce).
87'
Steinbors (ARKA Gdynia) wybił piłkę po strzale Kiełba (Korona Kielce)
88'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Forsella (Korona Kielce) z narożnika boiska
88'
Kovacević (Korona Kielce) leży w polu karnym Arki, bo ucierpiał w pojedynku z Serrarensem (ARKA Gdynia)
89'
kapitan Korony może kontynuować grę
90'
na spalonym Forsell (Korona Kielce)
90'
Arka nie potrafi przejąć inicjatywy, nadal w ataku Korona
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
po dośrodkowaniu Jankowskiego (ARKA Gdynia) Vejinović (ARKA Gdynia) nie trafił w bramkę
90+3
Arka nadal atakuje
90+3
w polu karnym Korony zablokowany Wawszczyk (ARKA Gdynia)
90+3
Wawszczyk (ARKA Gdynia) leżał jeszcze w polu karnym, a sędzia nasłuchiwał podpowiedzi z VAR, czy było wszystko w porządku
90+4
gra wznowiona
90'
znów przepychają się niemal wszyscy piłkarze obu drużyn
90+4
wulgarnie z trybun
90+5
tym razem bez kartek, sędzia nakazał, by Nalepa (ARKA Gdynia) i Kovacević (Korona Kielce) podali sobie ręce
90+6
Gardawski (Korona Kielce) wyraźnie czekał aż Antonik (ARKA Gdynia) sfauluje go blisko własnego pola karnego
90+6
Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale z dystansu Żubrowskiego (Korona Kielce)
90+6
Antonik (ARKA Gdynia) przedryblował w polu karnym dwóch rywali i strzelił. Kozioł (Korona Kielce) wybił piłkę
90+6
sędzia już nie pozwolił na wznowienie gry od rzutu rożnego
90+6
KONIEC MECZU. KORONA KIELCE - ARKA GDYNIA 1:1
Arka w drugiej połowie tylko broniła korzystnego wyniku i tego zadania nie zrealizowała. W całym meczu tylko przez 38 procent piłka była w posiadaniu gdynian. Przegrywali także we wszystkich innych statystykach z wyjątkiem przebiegniętych kilometrów. Tu byli lepsi, ale większość przebytego dystansu było w pogoni piłki niż przy jej posiadaniu.
Korona strzelała 17 razy, Arka trzykrotnie mniej. Zryw w końcówce i okazje Vejinovicia (ARKA Gdynia) i Antonika (ARKA Gdynia) nie zmieniły remisu w wygraną.
Tym samym szansę na utrzymanie Arki są tylko teoretyczne. Wisła Płock musiałaby przegrać wszystkie mecze, a żółto-niebiescy wygrać wszystko do końca. To jedyny warunek, który utrzymuje Gdynię w ekstraklasie.

16 ŁKS Łódź 34 5 6 23 28:61 21
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-07-06

Wyniki 34 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - Cracovia 0:3 (0:0)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1 (2:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • Korona Kielce - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
  • ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
  • Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:2 (0:2)
  • Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Opinie (318) ponad 50 zablokowanych

• Fajny mecz pierwszoligowców ogladaliśmy w ekstraklasie (14)

No cóż ŁKS, Korona i Arka spadek do 1 ligi

• 179 4

• Tylko ŁKS-u szkoda (8)

Grał futbol na tak, bez takiej padliny jak arczany, szczurkowa duma

• 45 12

• zakompleksioną mewą jedzie od ciebie (6)

Arka wróci i to szybko do e klapy, teraz trzeba wywalić 90% obecnego składu, zgrać nowych piłkarzy i za dwa sezony jesteśmy w e klapie znowu. należał się Arce ten spadek bo drużyna marna.
        wrócimy silniejsi!!!
        a ty smutna mewo możesz płakać dalej.

• 7 29

• za 40 lat

• 19 4

• Jak na razie to ty marny śledziu płaczesz i wymawiasz pobożne życzenia buahahahaa (2)

• 10 5

• Dumny po zwycięstwie (1)

Wierny po porażce.
            Tylko Arka Gdynia!!!

• 4 8

• Durny po zwycięstwie, mierny po porażce!

Tylko Przekręt Gdynia!

• 3 3

• Teraz

jak nasza arka spadła z ekstraklasy, to za sprawą naszej drużyny obniży się poziom sportowy pierwszej ligi.

• 9 4

• W Katowicach tez tak mówili, przykro mi.

Nie jest łatwo wygrzebać się z gnojówki, dlatego najlepiej nie wpadać.

• 0 0

• ŁKS grał futbol pierwszoligowy, a nie na tak.

Co to za gra na tak, jeśli kończysz z drugą najmniejszą liczbą strzelonych bramek?

• 7 1

• Ja

I.......?

• 0 1

• (1)

Ku tyle milionów ładować w takich cieniasów. To jest niepojęte.