Korsarze stracili pozycję wicelidera II ligi

22 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi

Trefl II Sopot powtórzył swój wyczyn z rozgrywek pucharowych i po zaciętym meczu tym razem w II lidze, zaledwie jednym punktem pokonał w hali GOSiR zespół GTK Gdynia. Dla rezerw wicemistrzów Polski było to pierwsze ligowe zwycięstwo. Z kolei pierwszej ligowej porażki doznało Wybrzeże Korsarz Gdańsk, które uległo liderowi rozgrywek, SMS Władysławowo.

GTK Gdynia - Trefl II Sopot 83:84 (15:22, 19:19, 26:28, 23:15)

GTK: Kolka 21, Put 20, Derkowski 18, P.Żołnierewicz 10, Komarowski 2 - M.Żołnierewicz 5, Pietkiewicz 3, Wróbel 2, Ponitka 2, Włodarczyk 0.

TREFL II: Lebiedziński 20, Brembly 16 (11 zb.), Jaśkiewicz 11 (8 zb.), Piechaczek 8, Dzierżak 6 - Szymański 12, Brenk 4, Bauza 4, Morawiec 3, Hanke 0.

Rezerwy Trefla po dwóch ligowych porażkach znajdowały się na dnie tabeli, ale wysokie wyjazdowe zwycięstwo nad GTK w rozgrywkach o Puchar PZKosz będących jednocześnie kwalifikacjami do Pucharu Polski (czytaj więcej) najwyraźniej przełamało nieszczęśliwą passę. Podopieczni Marcina Lichtańskiego choć już ze znacznie większymi trudnościami, powtórzyli swój wyczyn w lidze.

Znakomity początek spotkania zaliczył Łukasz Jaśkiewicz, który w niespełna cztery minuty rzucił 8 punktów, a żółto-czarni prowadzili 12:4. W połowie drugiej kwarty sopocianie prowadzili już 31:20 i choć po przerwie gospodarze próbowali gonić wynik, prawdziwe emocje zaczęły się w ostatnich pięciu minutach spotkania.

Po akcji dwa plus jeden Jakuba Derkowskiego i celnym rzucie Marcela Ponitki gdynianie zdołali zniwelować straty do dwóch punktów (73:75). Za trzy punkty celnie rzucił Robert Kolka, a na prowadzenie 83:81 wyprowadził gospodarzy celny lay-up Derkowskiego.

W przedostatniej akcji meczu zwycięstwo Treflowi II zapewnił jednak rzut zza łuku Aleksandra Lebiedzińskiego. Losy meczu mógł odwrócić jeszcze Kolka, ale rzucił niecelnie z dystansu i GTK po raz drugi z rzędu przegrało derbowy pojedynek.

Wybrzeże Korsarz Gdańsk - SMS PZKosz Władysławowo 57:83 (7:26, 7:22, 27:18, 16:17)

WYBRZEŻE KORSARZ: Chudy 14, Grujić 5, Ziębiński 2, Skiba 2, Specyalski 0 - Nitsche 9, Strychalski 8, Gołębiewski 7, Załucki 6, Sadowski 2, Ossowski 1, Konsek 1.

Rewanż za pucharowe rozgrywki nie powiódł się gdańskim Korsarzom, którzy po wyjazdowej porażce we Władysławowie w lidze przegrali także we własnej hali. Powtórzył się identyczny scenariusz jak w poprzednim meczu - podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego w pierwszych dwóch kwartach zagrali jeszcze gorzej niż we Władysławowie zdobywając zaledwie 14 punktów w ciągu 20 minut przegrywając do przerwy 14:48!

Pozostałe dwie kwarty były tylko formalnością, a gdańszczanie skończyli mecz z zaledwie 40-procentową skutecznością (18 celnych na 45 rzutów z gry). Końcowy wynik bardzo rozczarował jak na pojedynek dwóch czołowych zespołów w tabeli. SMS z kompletem zwycięstw umocnił się na pierwszej pozycji natomiast gdańszczanie spadli na 5. lokatę.

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy A II ligi:
Basket Junior Suchy Las - Wilki Morskie Szczecin 50 :71 (10:24, 6:16, 18:18, 16:13), Stawiński Basket Piła - Noteć Inowrocław 90:80 (19:14, 24:19, 21:20, 26:27), KS Księżak Łowicz - MKS Skierniewice 86 :77 (19:24, 23:16, 23:24, 21:13).