stat
Impreza już się odbyła

Krew, pot i rywalizacja - czyli Kettlebell

W nadchodzący weekend w Gdańsku odbędą się zawody rangi Mistrzostw Polski Kettlebell w formule BOLT. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach oburęcznych.

Już po raz kolejny do Gdańska zjadą się najlepsi zawodnicy uprawiający sport jakim jest Kettlebell oraz Giriewoy. Tym razem na zawodników czekać będą dwie konkurencje oburęczne - podrzut oraz półtrwanie, które wyłonią Mistrzów oraz Mistrzynie Polski Kettlebell w formule BOLT.

Organizacja tych zawodów jest zasługą amerykańskiej federacja International Kettlebell Lifting Federation oraz Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness.

- Kettlebell formuły BOLT to łagodna, amatorska forma sportu odważnikowego. Wystartować może dosłownie każdy. W przeciwieństwie bowiem do profesjonalnych zawodów wolno tu startować z lekimi odważnikami i odpoczywać w trakcie 10-minutowego występu. Nie oznacza to jednak, że będzie łatwo - wysiłek jest ekstremalny i trudny do opisania. Dlatego jest to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, zawodnicy są niemal "na wyciągnięcie ręki" i publiczność dosłownie czuje ich ból - opisuje prezes Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness - Lech Leon Kledzik, który jednocześnie jest też trenerem zespołu z Gdańska.

- Gdańsk to Mekka polskiego sportu odważnikowego. Mieszkańcy Trójmiasta stanowią około połowy polskiej kadry narodowej kettlebell. Jesienią na Mistrzostwach Świata w Hamburgu, rywalizując z 545 sportowcami z 34 krajów zdobyliśmy 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. Również podczas rozgrywanego niedawno w Łodzi Pucharu Polski pokazaliśmy klasę i wróciliśmy do Gdańska z dwoma złotymi (Iza Sokalska i Seweryn Troka) oraz jednym srebrnym medalem (Kamila Kierznikiewicz) Liczę na to, że podtrzymamy dobrą passę i kolejne zawody zakończymy na czołowych miejscach, tym bardziej, że odbędą się one w naszym mieście - dodaje popularny Leon.

- Trenuję Kettle od ponad roku i szczerze mówiąc wiążę z tym rozwijającym się sportem swoją przyszłość - zdradza Aktualna Mistrzyni Polski i zarazem zawodniczka z Gdańska - Kamila Kierznikiewicz. - W Kettlebell i Giriewoy chyba najbardziej odpowiada mi ten moment spełnienia, kiedy widzę jak pokonuje kolejne bariery, a przy tym zdobywam kolejne tytuły. Rywalizacja jest czymś, czego na pewno szukałam i odnalazłam w tym sporcie - dodaje Kierznikiewicz.
Podobnego zdania jest tez drugi utytułowany zawodnik z Gdańska, który może pochwalić się aktualnym tytułem Mistrza Świata z 2014 roku z Hamburga.

- Dla mnie osobiście jest to sport któremu się poświęciłem i sprawia mi dużą radość. Z całą pewnością dużym plusem tej dyscypliny, która przywędrowała ze wschodu jest hart ducha, który z każdym treningiem rośnie. Poza tym świadomość, że Naszemu trenerowi pomaga utytułowany Ukraiński trener Artur Sasik jest tylko kolejnym plusem. Bez niego na pewno nie było by aż tak dobrze - wylicza Seweryn Troka.

Wstęp na zawody które odbędą się o niedziela 15.03. w Fitness LEON na ulicy Kartuskiej 422a o godzinie 12:00 jest bezpłatny.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
11.07 g.17.30
Jantar Ustka
12.07 g.17.30
Lech Poznań
08.07 g.20.00
Lech Poznań
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok