Krzysiek celuje w złoto

5 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Bardzo dobrze rozpoczęły się dla Polski młodzieżowe mistrzostwa Europy w szermierce. W turnieju indywidualnym florecistów medal zdobył Krzysztof Pierusiak. 19-latek Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w chorwackim Porecu miał nawet szanse na coś więcej niż brąz. Jego klubowa koleżanka, Kasia Kryczało, zdobywczyni Pucharu Świata w tej kategorii wiekowej, twierdziła, że Krzysiek zdobędzie złoto!

Do rywalizacji przystąpiło 73 zawodników. w eliminacjach Pietrusiak wygrał pięć z sześciu walk. Przed pojedynkami pucharowymi został rozstawiony z numerem 10. - Krzysiek od początku był bardzo pewny siebie, oczywiście w tym dobrym tych słów znaczeniu. Na stres naraził nas tylko w pojedynku 1/8 finału. Wygrał jednym trafieniem, choć przegrywał już 13:14. Walka ćwierćfinałowa była tak szybka, że nawet nie wiem, kiedy się skończyła. Niewiele zabrakło, by w czołówce znaleźli się też inni nasi zawodnicy. Szkoda zwłaszcza Michała Majewskiego, który nie miał szczęścia także u sędziego - ocenia Katarzyna Kryczało, która wraz z inną gdańszczanką, Joanną Bórkowską o mistrzowskie laury walczyć będzie dzisiaj.

Zmagania pucharowe Pietrusiak rozpoczął o sukcesu nad Bassalem Orenem (Izrael). Następnie pokonał Davida Riseleya (W. Brytania), tego samego, któremu uległ przed tygodniem na zawodach Pucharu Świata w Londynie.

1/8 to był wspomniany pojedynek z Aleksandrem Jakinem (Rosja), wygrany 15:14, a w ćwierćfinale przyszedł sukces nad Saverio Laiaconą (Włochy) 15:5. W 1/8 odpadli Majewski i Łukasz Mandes, a w 1/16 finału - Stanisław De Bazelaire (AZS AWF Warszawa).

- Porec to typowo letniskowa miejscowość w pobliżu Rijeki. Sezon się skończył, hotele są pozamykane, praktycznie nie ma tutaj ludzi. Na zewnątrz jest 9-10 stopni, ale w hali jest raczej chłodno. Między ćwierćfinałem a półfinałem Krzysiek wróci do hotelu. Będzie odpoczywał, może coś przekąsi... O finał walczyć będzie z Giuseppe Alongi z Włoch - relacjonowała specjalnie dla "Głosu" z Chorwacji, Katarzyna Kryczało.

Opinie (4)

• Brawo Pietrucha

Brawo Pietrucha wierzylam ze zdobedziesz medal:)GRATULACJE:)

• 0 0

• No to fajnie;)

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego medalu. Byłem raczej przekonany, że Krzysiek będzie maksymalnie w najlepszej ósemce turnieju... A tu proszę... taka miła niespodzianka!!
    Gratuluję i życzę sukcesów w drużynówce!!

• 0 0

• No co ty? Nie wierzyles w Pietrka? Przeciez ostatnio Krzysiek az tryskal swietna forma. Ten medal (szkoda, ze nie zloty) nalezal mu sie.
    Tak przy okazji dzis sa urodziny Sylwii Gruchaly, wiec wszystkiego najlepszego Sylwio!