Arka II nie zagra w Pucharze Polski

8 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Cartusia w sobotę pokonała rezerwy Arki w III lidze, a teraz wyrzuciła gdynian z rozgrywek pucharowych. Cartusia w sobotę pokonała rezerwy Arki w III lidze, a teraz wyrzuciła gdynian z rozgrywek pucharowych.

Rezerwy Arki Gdynia przegrały na własnym boisku 1:2 (0:1) z Cartusią w półfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski i straciły szansę na walkę o występ w tych rozgrywkach na szczeblu centralnym. Podopieczni Grzegorza Witta odpadli jako ostatnia z trójmiejskich drużyn.

Bramki: Patok 82 - Karasiński 21, Matys 70 samobójcza

ARKA II: Miszczuk - Sulewski, Kubowicz, Sztandar, Stolc - Nalepa, Matys - Szulc (72 Kowalczyk), Kreft (46 Fierka), Jankowski - Szubert (46 Patok)

CARTUSIA: S.Wenta - Kieruzel, Gładczuk, Karasiński (77 Urban), Dawidowicz - Grala (65 Nurek), Puczyński - Sz.Wenta (65 Hejden), Brzeski, Formela - Piceluk (46 Czychowski)

Gdynianie w sobotę przegrali z Cartusią na wyjeździe w ramach rozgrywek III ligi tracąc cenne punkty w walce o utrzymanie w grupie Bałtyckiej. Rewanż w pucharowych rozgrywkach na Narodowym Stadionie Rugby żółto-niebieskim się jednak nie udał. Gospodarze już w pierwszych minutach mieli okazję żeby otworzyć wynik spotkania, ale niecelne uderzenie oddał Przemysław Stolc, a do dośrodkowania Roberta Sulewskiego nie zdążył Michał Szubert.

DWIE BRAMKI NIE WYSTARCZYŁY ARCE II DO WYGRANEJ NAD CARTUSIĄ

Zespół z Kartuz prowadzenie objął po uderzeniu głową Piotra Karasińskiego po wrzutce ze stałego fragmentu gry. Również uderzeniem głową próbował wyrównać tuż przed przerwą Szubert i choć uderzał celnie, udaną interwencją popisał się Seweryn Wenta ratując przyjezdnych przed utratą gola "do szatni".

Po zmianie stron dobrej okazji nie wykorzystał wprowadzony przez trenera Witta z ławki Michał Fierka. Najpierw jego uderzenie zablokowali obrońcy i choć napastnik zdołał oddać strzał drugiej szansy, był on niecelny.

Cartusia podwyższyła wynik, a w zasadzie otrzymała drugiego gola w prezencie na skutek fatalnego zagrania Damiana Matysa. Obrońca zbyt mocno zgrał piłkę do Jakuba Miszczuka i golkiper nie zdołał dopaść do piłki, która przy słupku wpadła do bramki.

Arce zostało 20 minut na zdobycie dwóch goli i doprowadzenie do dogrywki, gdyż o awansie przesądzał ten jeden mecz. Gdynianie zdobyli jednak tylko honorowe trafienie. Ze środka pola Robert Sulewski zagrał do Filipa Patoka, a 20-letni napastnik nie dał szans Wencie uderzając w długi róg. Dla Patoka był to drugi gol z rzędu strzelony Cartusii, bowiem w sobotę trafił do siatki także w meczu ligowym.

Spotkanie zakończyło przygodę rezerw Arki z rozgrywkami pucharowymi. Oprócz Cartusii, z okręgu Gdańsk awans uzyskał GOSRiT Luzino. Te dwa zespoły w półfinałowych spotkaniach wojewódzkiego PP zmierzą się z najlepszymi zespołami z okręgów Słupsk i Malbork. Zwycięzca rozgrywek na Pomorzu zapewni sobie prawo gry w na szczeblu centralnym Pucharu Polski w sezonie 2014/15.

Oprócz Cartusii, awans do kolejnej rundy wywalczyły Brda Przechlewo, Żuławy Nowy Dwór Gdański i GOSRiT Luzino. Zwycięzca zagra w przyszłym sezonie w ogólnopolskim Pucharze Polski.

Opinie (5) 4 zablokowane

• szkoda, ale i tak brawo dla naszych chłopaków bo zaszli bardzo daleko w rozgrywkach (3)

Bałtyk i Lechia już dawno odpadły z gorszymi rywalami, co tylko potwierdza ze nasi juniorzy mają spory potencjał