Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1. Jest wygrana u siebie w ekstraklasie w tym sezonie

Jacek Główczyński
14 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Kibice świętują pierwszego gola dla Lechii Gdańsk w meczu z Lechem Poznań

Lechia Gdańsk wygrała z Lechem Poznań 2:1 (2:1) w 8. kolejce ekstraklasy. Dla biało-zielonych to pierwsze ligowe zwycięstwo u siebie w tym sezonie. Gole zdobyli: Sławomir PeszkoMichał Nalepa. Duży wkład w sukces wniósł Dusan Kuciak. Miejscowy bramkarz w końcówce meczu popisał się dwiema kapitalnymi interwencjami, które pozwoliły jego drużynie utrzymać korzystny wynik do końca. Goście w doliczonym czasie gry stracili Dorde Crnomarkovicia, który dostał czerwoną kartkę.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

12 Kuciak - 19 Fila, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 21 Peszko, 6 Kubicki, 7 Gajos, 31 Udovicić - 90 Sobiech
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Wójcik, Kaszyński
Widzów: 14 008
1. Van Der Hart - 2 Gumny, 4 Rogne, 5 Crnomarković, 22 Kostewycz - 25 Tiba, 6 Muhar - 27 Puchacz, 10 Jevtić, 24 Amaral - 9 Gytkjaer
  • 55' 21 Peszko Zmiany 17 Haraslin
  • 73' 7 Gajos Zmiany 36 Makowski
  • 79' 31 Udovicić Zmiany 27 Wolski
Zmiany Zmiany
  • 46' 27 Puchacz Zmiany 7 Jóźwiak
  • 62' 22 Kostewycz Zmiany 13 Dejewski
  • 75' 10 Jevtić Zmiany 8 Tomczyk
  • 23' Peszko
  • 33' Nalepa
Bramki Bramki
  • 45' Gytkjaer
  • 52' Peszko
Kartki Kartki
  • 80' Crnomarković
  • 90+2 Crnomarković

Sławomir Peszko otworzył wynik meczu z Lechem Poznań, zdobywając gola w trzecim kolejnym spotkaniu ligowym. Sławomir Peszko otworzył wynik meczu z Lechem Poznań, zdobywając gola w trzecim kolejnym spotkaniu ligowym.

Ponad 14 tysięcy kibiców na trybunach w meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1

Lechia pokonała na wyjeździe Piasta 2:1 i musiała udać się na ligową przerwę. Czy 2 tygodnie treningów pozwoliły przygotować formę, która pozwoli biało-zielonym na odniesienie pierwszego zwycięstwa u siebie w tym sezonie?

Przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy mecz Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:2

nie wszyscy piłkarze byli do dyspozycji trenera Stokowca. Lechiści rywalizowali na międzynarodowej arenie. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Fila, który strzelił gola dla młodzieżowej reprezentacji Polski, jego drużyna dwukrotnie triumfowała

Sprawdź dorobek trójmiejskich piłkarzy na międzynarodowej arenie

w porównaniu z ostatnią "11" w Lechii dwie zmiany. Do składu weszli: Gajos i Sobiech

Przeczytaj, jak Bogusław Kaczmarek ocenia dotychczasową postawę Lechii Gdańsk

dla Gajosa mecz szczególny, gdyż przez 4 ostatnie sezony grał w Lechu

Przeczytaj wywiad z Maciejem Gajosem

nie jest on pierwszym piłkarzem, który podróżował między Gdańskiem a Poznaniem. Niegdyś drogę, ale z Lechii do Lecha przeszedł m.in. Wołąkiewicz. Hubert, wraz z całą rodziną, dziś na Stadionie Energa Gdańsk. 33-letni obrońca występuje obecnie w I-ligowej Chojniczance
na ławce rezerwowych m.in. nowy nabytek Lechii - Mihalik. Słowak przyjął nr 11

Przeczytaj wywiad z Jaroslavem Mihalikiem

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 4 Chrzanowski, 9 Lipski, 11 Mihalik, 17 Haraslin, 23 Maloca, 27 Wolski, 28 Paixao, 36 Makowski
Lech przed ligową przerwą przegrał u siebie z Cracovią 1:2. W porównaniu z "11" z tamtego spotkania trener Żuraw dokonał 2 zmian. Nowi piłkarze w podstawowym składzie to obrońca Rogne i pomocnik Amaral (Lech Poznań)
ławka rezerwowych Lecha: 33 Szymański, 7 Jóźwiak, 8 Tomczyk, 13 Dejewski, 15 Moder, 17 Makuszewski, 20 Skrzypczak
na trybunach liczna grupa przyjezdnych. Na sektorze gości zapewne około tysiąca kibiców
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Lech czarne stroje
piłkarze ustawieni od kilkudziesięciu sekund na murawie, gotowi do gry. Sędzia czeka do godziny 17:30
1'
od środka rozpoczął grę Lech
2'
pierwszy atak Lechii kończy nieudane dośrodkowanie Łukasika (LECHIA Gdańsk)
2'
głośny doping dla Lechii
3'
gra na razie na połowie gości
4'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) na spalonym Sobiech (LECHIA Gdańsk)
6'
"Lechia gol" - z trybun
8'
Lech stara się odsunąć grę z własnej połowy, goście wyżej wychodzą do pressingu
8'
próbował z tego skorzystać Peszko (LECHIA Gdańsk), który ruszył do kontry. Przegrał jednak pojedynek z Crnomarkoviciem (Lech Poznań)
10'
widać, że drużyny mają przed sobą respekt. Żadna nie rusza do zdecydowanego ataku, trwa badanie możliwości rywala
10'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) zdecydowanym wejściem i wybiciem piłki w aut nie pozwolił na rozwinięcie akcji skrzydłem Puchaczowi (Lech Poznań)
10'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę nad własną bramką po dośrodkowaniu Gumnego (Lech Poznań)
11'
Sobiech (LECHIA Gdańsk) wyręczył obrońców, wybijając piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jevticia (Lech Poznań)
12'
znów dobrze Augustyn (LECHIA Gdańsk), przed "16" wybił piłkę spod nóg Amarala (Lech Poznań)
12'
faul Peszko (LECHIA Gdańsk) na Muharze około 25 metrów przed własną bramką
13'
Amaral (Lech Poznań) z rzutu wolnego kopnął piłkę w mur
14'
Van Der Hart (Lech Poznań) łapie piłkę po strzale Peszki (LECHIA Gdańsk). Skrzydłowy doszedł do piłki zagranej z własnej połowy przez Kubickiego. Uderzał, mając przed sobą obrońcę. Gdyby kopnął piłkę mocniej, mógłby być gol, bo bramkarz w ostatniej chwili zauważył piłkę
18'
od kilku minut to Lech w ataku pozycyjnym, a Lechia czeka na kontry
18'
upadł Gajos (LECHIA Gdańsk), sędzia nakazał grać dalej, a po chwili odgwizdał faul Sobiecha (LECHIA Gdańsk)
19'
doskonały wślizg Augustyna (LECHIA Gdańsk). Wybił na róg piłkę, którą już w polu bramkowym zagrywał Kostewycz (Lech Poznań)
19'
zbyt mocne dośrodkowanie Amarala (Lech Poznań) z narożnika boiska
20'
po dośrodkowaniu Udovicicia (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował Peszko (LECHIA Gdańsk)
22'
rośnie przewaga w posiadaniu piłki Lecha. Obecnie 56:44 na korzyść gości
23'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Peszko. Szybki atak gospodarzy lewym skrzydłem. Po dośrodkowaniu Mladenovicia Sobiech i Peszko zamienili się pozycjami. Napastnik, zamknął akcję i zgrał piłkę, a skrzydłowy ze środka ataku, z 5. metra głową umieścił ją w siatce
24'
kibice skandują imię i nazwisko strzelca bramki
26'
Lechia próbuje pójść za ciosem, ale tym razem Peszko (LECHIA Gdańsk) źle dogrywał w pole karne
28'
Amaral (Lech Poznań) nieznacznie pomylił się przy strzale z rzutu wolnego. Mimo że kąt był dość ostry, starał się "wkręcać" piłkę do siatki
29'
mogło być 2:0, ale Udovicić (LECHIA Gdańsk) z kilku metrów kopnął mocno i nad poprzeczką. Do Serba podawał Peszko
30'
nieudany atak Lecha. Od bramki grę wznowi Kuciak (LECHIA Gdańsk)
30'
goście bez celnego strzału w tym meczu
32'
Rogne (Lech Poznań) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Udovicicia (LECHIA Gdańsk)
33'
Lech ma kłopoty by wybić piłkę z "16" po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego
33'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. I te kłopoty Lecha po rzucie rożnym Lechii skutkuje podwyższeniem wyniku. Nalepa został w "16" gości i gdy po raz kolejny piłka wróciła w pole karne gości po wrzutce Mladenovicia, nikt go już nie pilnował. Obrońca Lechii pewnie posłał piłkę do siatki
35'
powinno być 3:0. Udovicić (LECHIA Gdańsk) z kilku metrów spudłował głową po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk)
36'
Rogne (Lech Poznań) fauluje Sobiecha (LECHIA Gdańsk) około 25 metrów od własnej bramki. Trwa napór Lechii
37'
Van Der Hart (Lech Poznań) złapał piłkę po strzale z rzutu wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
37'
kontra Lecha zakończona niecelnym strzałem
38'
Gytkjaer (Lech Poznań) przed szansą na kontaktowego gola. W dogodnej sytuacji Duńczyk uderzył nad poprzeczką
40'
Rogne (Lech Poznań) wślizgiem wybił piłkę na korner spod nóg Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
40'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) doszedł do strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Udovicicia (LECHIA Gdańsk). Van Der Hart (Lech Poznań) obronił
43'
Fila (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg spod nóg Kostewycza (Lech Poznań)
44'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) najpierw wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska przez Amarala (Lech Poznań), a po chwili ją złapał po zagraniu głową Gumnego (Lech Poznań)
45'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
45'
po dośrodkowaniu Jevticia (Lech Poznań) z narożnika boiska zablokowany strzał Pychacza
45'
[2:1] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gytkjaer. Wydawało się, że Duńczyk nie doskoczy do wysokiego dośrodkowania Amarala z narożnika pola karnego. A jednak wrzutka była tak precyzyjna, że napastnik Lecha z 3. metra, głową pokonał Kuciaka, uderzeniem pod poprzeczkę bramki Lechii
45'
sędzia nie pozwala Lechii na rozpoczęcia gry od środka boiska
45'
Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi z Lechem 2:1
Lechia już do przerwy mogła rozstrzygnąć mecz z Lechem na swoją korzyść. Jednak zamiast wysokiego prowadzenia jest wynik korzystny tylko 2:1, co stwarza gościom nadzieje, iż nie muszą tutaj przegrać. Poza golami Peszki (LECHIA Gdańsk) i Nalepy (LECHIA Gdańsk) dwukrotnie doskonałe okazje na poprawienie rezultatu miał Udovicić (LECHIA Gdańsk)
w przerwie przedstawiane są elementy związane z promocją finału Ligi Europy, który 27 maja przyszłego roku odbędzie się w Gdańsku
w przerwie konkurs dla kibiców. Należy kopnąć piłkę do specjalnego koła, w którym są wyznaczone strefy z nagrodami.
Spiker podał oficjalną frekwencję - 14 008
46'
Lech Poznań przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Puchacz, w jego miejsce wchodzi Jóźwiak.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, która w przerwie nie zmieniła składu
46'
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
46'
przypomnijmy, że wygrana pozwoliłaby się zbliżyć do lidera ekstraklasy na odległość 2 punktów
47'
Lechia zaatakowała, ale piłkę przejął Van Der Hart (Lech Poznań)
48'
niecelny strzał sprzed pola karnego Peszki (LECHIA Gdańsk)
49'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po zagraniu Amarala (Lech Poznań)
51'
celny, ale zbyt lekki strzał Peszki (LECHIA Gdańsk), który kończył ładną akcję Sobiecha (LECHIA Gdańsk) i Udovicicia (LECHIA Gdańsk)
51'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) bez kłopotu przejął piłkę, którą dośrodkował Gumny (Lech Poznań)
52'
Żółtą kartką został ukarany Peszko (LECHIA Gdańsk) za faul na Crnomarkoviciu
kontuzja
53'
zderzenie Peszki (LECHIA Gdańsk) i Kostewycza (Lech Poznań). Piłkarz gości potrzebuje pomocy medycznej
54'
Lech na razie w "10"
55'
i już 11 na 11, bo Kostewycz (Lech Poznań) wraca do gry
55'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
55'
"Sławomir Peszko" - skandują kibice
55'
zapewne trener Stokowiec dmucha na zimne i nie chce ryzykować czerwonej kartki Peszki (LECHIA Gdańsk). W ciągu kilku minut Sławek miał 2 ostre wejścia, a jedno okupił kartką
kontuzja
58'
znów masażyści Lecha na murawie i ponownie pomoc potrzebna Kostewyczowi (Lech Poznań)
59'
Lech w "10"
59'
zderzenie w polu karnym gości Sobiecha (LECHIA Gdańsk) z Rogne (Lech Poznań). Sędzia uznał, że to napastnik Lechii faulował
60'
będzie potrzebna zmiana w Lechu, choć Kostewycz (Lech Poznań) jeszcze wraca do gry
60'
Kostewycz (Lech Poznań) znów położył się na murawie
61'
sędzia tym razem wzywa nosze
61'
a do wejścia przygotowuje się Dejewski
61'
zabiegi Kostewycza (Lech Poznań) mają na celu umożliwienie dłuższej rozgrzewki zmiennikowi
61'
ostatecznie Kostewycz (Lech Poznań) bez pomocy noszy opuścił boisko
62'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Kostewycz, w jego miejsce wchodzi Dejewski.
62'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Jevticia (Lech Poznań)
66'
po dośrodkowaniu Udovicicia (LECHIA Gdańsk) Haraslin (LECHIA Gdańsk) próbował zgrać piłkę na strzał do Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale zrobił to niedokładnie
67'
spieszy się Lechowi. Coraz więcej wrzutek bezpośrednio w pole karne Lechii. Kuciak (LECHIA Gdańsk) jednak pewnie gra na przedpolu własnej bramki
69'
znów Lech może śrubować statystyki posiadania piłki. Lechia czeka na rywala na własnej połowie
69'
58:42 posiadanie piłki na korzyść gości
72'
od kilku minut spadło tempo gry
72'
dużo podań, ale głównie w poprzek boiska
72'
na rozgrzewce w obu drużynach po 3 piłkarzy
73'
zamieszanie w "16" Lechii. Piłkę wreszcie wybija Łukasik (LECHIA Gdańsk)
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Makowski.
74'
roszada Lechii na środku drugiej linii
75'
Lech Poznań przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Jevtić, w jego miejsce wchodzi Tomczyk. Opskę przejął Rogne
75'
Trener Żuraw wymienił pomocnika na napastnika, a ponadto zdjął z boiska kapitana
76'
zbyt mocne dośrodkowanie Amarala (Lech Poznań). Jóźwiak (Lech Poznań) zagrywał piłkę już za linią końcową boiska
77'
po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował Fila (LECHIA Gdańsk)
78'
a teraz dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk), ale Sobiech (LECHIA Gdańsk) nie zdołał złożyć się do strzału i piłkę przejął Van Der Hart (Lech Poznań)
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Udovicić, w jego miejsce wchodzi Wolski.
79'
środkowy pomocnik w miejsce skrzydłowego
79'
Gumny (Lech Poznań) uciekł Wolskiemu (LECHIA Gdańsk), który ustawiony jest na pozycji fałszywego skrzydłowego. Dośrodkowanie obrońcy Lecha nad bramką Lechii
80'
Żółtą kartką został ukarany Crnomarković (Lech Poznań) po faulu w pojedynku powietrznym na Sobiechu
82'
"Gdańska Lechia" - głośne skandowanie z trybun
83'
Dejewski (Lech Poznań) z najwyższym trudem wybił piłkę na róg z własnego pola bramkowego, a za plecami już miał Sobiecha (LECHIA Gdańsk)
84'
Wolski (LECHIA Gdańsk) dośrodkowywał dwa razy. Najpierw z rzutu rożnego, a potem jeszcze do niego trafiła piłka wybita przez rywali. Pomocnik Lechii zagrał jednak nad bramką
86'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Tomczyka (Lech Poznań)
87'
gwizdy, gdy Lech rozgrywa atak pozycyjny na połowie Lechii
88'
drybling Tomczyka (Lech Poznań) w polu karnym Lechii przynosi gościom rzut rożny. Dobra interwencja Fili
88'
kapitalnie broni Kuciak (LECHIA Gdańsk) po strzale głową Tiby. Z rzutu rożnego dośrodkował Amaral
89'
kolejna parada Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Tym razem nie dał się pokonać Gytkjaerowi (Lech Poznań)
89'
z trybun skandowanie imienia i nazwiska bramkarza Lechii, któremu gospodarze zawdzięczają, że nadal prowadzą
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
obraz gry bez zmian. Lech w ataku pozycyjnym, Lechia broni się i próbuje jeszcze wyjść z kontrą
żółta i czerwona
90+2
Crnomarković (Lech Poznań) otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Tuż przed własnym polem karnym przerwał faulem na Wolskim kontrę Lechii
90+4
Lechia utrzymuje piłkę na połowie Lecha
90+4
gospodarze nie atakują, by nie narazić się na kontrę, trzymają jak najdłużej się da piłkę przy nodze
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 2:1
Dwie kapitalne interwencje u schyłku meczu pozwoliły Lechii zachować korzystny wynik. W drugiej połowie była to gdańska drużyna z poprzedniego sezonu, która nastawiła się na szczelną defensywę i utrzymanie korzystnego wyniku.
Z przebiegu gry 3 punkty dla gospodarzy są jednak zasłużone. To bowiem biało-zieloni mieli więcej korzystnych okazji na gole i zwłaszcza w pierwszej połowie nie wykorzystali szans na poprawienie wyniku. Dla podopiecznych Piotra Stokowca to pierwsza wygrana w tym sezonie w ekstraklasie przed własną publicznością.
spiker informuje kibiców gości, że w dwóch grupach zostaną wyprowadzeni ze stadionu. Najpierw jedna z nich odjedzie do Gdyni, a druga do Poznania

Wyniki 8 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Lech Poznań, 2:1 (2:1)
  • Raków Częstochowa - ARKA GDYNIA 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0
  • Zagłębie Lubin - Wisła Płock 5:0 (3:0)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:0
  • Cracovia - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
  • Zaległy mecz z 4. kolejki
  • Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Opinie (156) 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• (9)

Tylko Lechia Gdańsk Panowie można brawo

• 154 9

• Peszko zrobił różnicę. Paixo niewidoczny (7)

Błaszczykowski powinien Peszkinowi buty wiązać

• 20 5

• Paixao był niewidoczny bo nie grał przecież... (6)

• 24 2

• To może jego brat grał....

• 5 5

• nawet jakby grał to by był niewidoczny (2)

• 4 5

• Zobaczysz śledziu, (1)

że pyknie wam brameczki w derbach i wtedy zobaczysz. Potem już miękki zjazd na płetwach do 1 ligi

• 18 2

• Zobacz makrelo ze nie jestem śledziem

• 3 2

• (1)

Skoro był niewidoczny to skąd wiesz, że nie grał?