Lechia Gdańsk - Wisła Płock 2:0. Są wygrane, gdy strzela Flavio Paixao

Jacek Główczyński
7 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Płock 2:0 (1:0) w 18. kolejce ekstraklasy. Dla biało-zielonych to czwarte zwycięstwo z rzędu, a dla Flavio Paixao czwarte kolejne spotkanie, w którym wpisał się na listę strzelców. Doskonała passa zespołu i jego kapitana zaczęła się 23 listopada. W sobotni wieczór na Stadionie Energa Portugalczyk dwoma trafieniami uczcił 150. oficjalny występ w gdańskich barwach.

1 Alomerović - 19 Fila, 25 Nalepa, 23 Maloca, 22 Mladenović - 36 Makowski, 9 Lipski, 21 Peszko, 28 Paixao, 27 Wolski - 90 Sobiech
Sędziowie: Szczech (Warszawa) oraz Listkiewicz, Rosa
Widzów: 7021
30 Daehne – 20 Stefańczyk, 18 Uryga, 2 Michalski, 7 Tomasik - 6 Rasak, 8 Furman - 10 Merebashvili, 9 Szwoch, 44 Sahiti, – 11 Kuświk
  • 77' 21 Peszko Zmiany 18 Arak
  • 86' 27 Wolski Zmiany 7 Gajos
  • 11' 7 Tomasik Zmiany 3 Marcjanik
  • 50' 44 Sahiti Zmiany 28 Ambrosiewicz
  • 60' 11 Kuświk Zmiany 88 Nowak
  • 34' Paixao
  • 57' Paixao karny
  • 82' Alomerović

Flavio Paixao 150. mecz w barwach Lechii Gdańsk uczcił 2 golami. Flavio Paixao 150. mecz w barwach Lechii Gdańsk uczcił 2 golami.

w środę Lechia z Zagłębiem zagrała w myśl zasady: "jak Feniks z popiołów". Co przygotowała na Wisłę Płock?

Lechia Gdańsk Zagłębie Lubin 3:2 - relacja, video, foto, możesz wystawić oceny piłkarzom i trenerowi biało-zielonych

trener Stokowiec zdecydował się na dwie składy w porównaniu z ostatnim meczem. Nie gra pauzujący za kartki Haraslin, a także Łukasik, a ich miejsce zajmują Wolski (LECHIA Gdańsk) i Sobiech (LECHIA Gdańsk)

zwraca uwagę w "11" obecność zarówno Wolskiego, jak i Lipskiego. Można będzie ich porównać do tego co gra Starzyński, który od lata jest przymierzany do Lechii

Filip Starzyński o transferze do Lechii Gdańsk i kontrakcie w Zagłębiu Lubin

ofensywnych pomocników w środku pola asekurować będzie Makowski, który zagra na pozycji nr 6, czyli zazwyczaj zarezerwowanej dla Łukasika

Tomasz Makowski kolejny piłkarz niezniszczalny w Lechii Gdańsk

trener Stokowiec pomieścił dziś w składzie Sobiecha (LECHIA Gdańsk) i Paixao (LECHIA Gdańsk). Zobaczymy czy zagra na dwóch napastników, czy też Flavio zajmie pozycję na boku pomocy?
ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak, 4 Chrzanowski, 7 Gajos, 11 Mihalik, 18 Arak, 30 Żuk, 35 Łukasik, 55 Dymerski, 77 Kobryń
w tym roku w Lechii nie zagra już Vikri. Pomocnik strzelił gola i zaliczył asystę w meczu Indonezji z Mjanmą. Jego drużyna wygrała 4:2 i awansowała do finału Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej. Finał odbędzie się 10 grudnia w stolicy Filipin - Manili
Wisła, która dziś gości w Gdańsku, to spora niewiadoma tych rozgrywek. Po kiepskim początku, zmianie trenera zespół z Płocka wybił się aż na pozycję lidera ekstraklasy. Teraz ma znów gorszy okres - 4 ligowe mecze bez zwycięstwa
po porażce w ostatniej kolejce u siebie z Lechem 0:2 trener Sobolewski zdecydował się na 2 zmiany w "11". Miejsce w składzie stracili byli piłkarze m.in. trójmiejskich klubów: Ricardinho i Marcjanik.
jednak w ataku jest zmiana były piłkarz Lechii za... byłego piłkarza Lechii, gdyż w miejsce Brazylijczyka zagra Kuświk (Wisła Płock). Ponadto do "11" wszedł Sahiti (Wisła Płock)
ławka rezerwowych Wisły: 22 Wrąbel, 3 Marcjanik, 16 Zawada, 23 Fojut, 28 Ambrosiewicz, 88 Nowak, 89 Pawlak, 95 Stępiński
obecnie obie drużyny dzielą 7. miejsce, mając po 27 punktów. Zwycięzca zakończy dzień 2. lokaty wyżej
na razie kibiców jeszcze chyba mniej niż w środę, gdy na 1/8 finału Pucharu Polski przyszło nieco ponad 6200 kibiców według oficjalnych danych
nie ma kibiców Wisły
oficjalną frekwencję podamy w przerwie meczu, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy dane w tym względzie
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Wisła niebieskie stroje
"Tylko BKS" - z trybun
minuta ciszy przed meczem. To na cześć Jacka Zagórskiego, ostatniego zmarłego członka klubu Lechia Lwów, do którego to tradycji nawiązuje gdańska Lechia
1'
od środka mecz rozpoczęła Wisła
1'
już w 40. sekundzie pierwszy celny strzał Lechii. Daehne (Wisła Płock) odbija piłkę do boku po uderzeniu Paixao
2'
pierwsze minuty pokazują ustawienie Lechii 1-4-2-3-1 z Paixao (LECHIA Gdańsk) ustawionym za plecami Sobiecha (LECHIA Gdańsk) oraz Wolskim (LECHIA Gdańsk) jako fałszywym lewym skrzydłowym. Makowski (LECHIA Gdańsk) i Lipski (LECHIA Gdańsk) asekurują ofensywniej ustawionych kolegów
4'
pomocy medycznej wymaga Tomasik (Wisła Płock)
5'
lewy obrońca Wisły opuszcza boisko. Goście na razie w "10"
6'
dwaj piłkarze Wisły skierowani na rozgrzewkę, Tomasik (Wisła Płock) nadal poza boiskiem
7'
dwa kolejne ataki Lechii kończą się w pobliżu pola karnego gości
8'
trener Wisły zwleka ze zmianą, choć nie wygląda, aby Tomasik (Wisła Płock) wrócił do gry
8'
Tomasik (Wisła Płock) utykając, przy pomocy sztabu medycznego, schodzi na ławkę rzeerwowych
9'
warto byłoby wykorzystać grę z przewagą jednego zawodnika. Jednak dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) w pole karne nie doszło do jego kolegów
9'
na sektor gości dopiero teraz wchodzą kibice Wisły
10'
zablokowane dośrodkowanie Szwocha (Wisła Płock). Rzut rożny dla gosci
10'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę poza boisko po dośrodkowaniu z narożnika boiska Furmana (Wisła Płock). Kolejny korner
11'
Wisła Płock przeprowadza dopiero teraz zmianę. Na boisko nie wraca Tomasik, w jego miejsce wchodzi Marcjanik.
11'
co ciekawe były piłkarz Arki zastępuje byłego piłkarza Arki
11'
po drugim dośrodkowaniu z narożnika boiska Furmana (Wisła Płock), w walce o górną piłkę faulowany Nalepa (LECHIA Gdańsk)
12'
zmiana w ustawieniu obrony Wisły. Marcjanik (Wisła Płock) wszedł na środek tej formacji, a Michalski (Wisła Płock) przesunięty z tej pozycji na lewą obronę, czyli tam gdzie grał Tomasik (Wisła Płock)
13'
Lipski (LECHIA Gdańsk) wrzucił piłkę w pole karne, próbował do niej dojść Paixao (LECHIA Gdańsk), ale upadł po starciu z rywalem. Mimo że Lipski (LECHIA Gdańsk) sugerował, że był faul, sędzia nakazał grać dalej
14'
"Lechia gol" - z trybun
14'
na razie jednak częściej przy piłce Wisła. Lechia przyjmuje rywala na własnej połowie i czeka na okazję do kontry
15'
kolejny rzut rożny dla Wisły
15'
Merebashvili uderzył przewrotką po dośrodkowaniu Furmana (Wisła Płock) z narożnika boiska. Piłka nie została jednak skierowana w kierunku bramki
16'
Peszko (LECHIA Gdańsk) podał w pole karne do Sobiecha (LECHIA Gdańsk), ale Artur uderzył nad bramką
18'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z około 40 metrów na spalonym Maloca (LECHIA Gdańsk), a ponadto i tak główkował niecelnie
19'
Na razie dziwne nieco statystyki przewaga Wisły w posiadaniu piłki, rzutach rożnych i liczbie fauli, ale to Lechia częściej strzela
21'
chwila przerwy w grze, bo Marcjanik (Wisła Płock)... wiązał buty piłkarskie
22'
rzut wolny dla Lechii niespełna 30 metrów od bramki
23'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) uderzył głową po dośrodkowaniu Wolskiego (LECHIA Gdańsk). Wydawało się, że Daehne (Wisła Płock) dotknął piłki i będzie rzut rożny, ale sędzia nakazał wznowić grę od bramki
24'
ostatnie kilka minut już przy przewadze Lechii
24'
i teraz nie ma wątpliwości, że Lechii należy się korner. Dahne odbił piłkę po strzale Paixao
25'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
25'
próbowali doping rozpocząć goście, ale szybko zagłuszeni przez skandowanie "Lechia Gdańsk"
26'
"W Wolnym Mieście..." - teraz z trybun
27'
po uderzeniu Wolskiego (LECHIA Gdańsk) piłka straciła impet, grzęznąc miedzy Sobiechem (LECHIA Gdańsk), a Marcjanikiem (Wisła Płock), by następnie paść łupem bramkarza Wisły
29'
pierwszy od dłuższego czasu atak Wisły zakończył się na zablokowany dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock) i rzucie rożnym
30'
Rasak (Wisła Płock) faulował w polu karnym Lechii, próbując dojść do piłki bitej z narożnika boiska przez Furmana (Wisła Płock)
32'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) znów nie pozwolił dośrodkować Stefńczykowi i ponownie rzut rożny dla gości
32'
i kolejny stały fragment wykonany przez Furmana (Wisła Płock) kończy się faulem jednego z jego kolegów. Tym razem przewinił Merebashvili (Wisła Płock)
32'
sztab medyczny Lechii na boisku, by udzielić pomocy Lipskiemu
34'
Lipski (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
34'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao. Piłkarze Wisły chcieli wznowić piłkę od rzutu wolnego we własnym polu karnym, ale sędzia zdecydowanie pokazał, że jest bramka i należy zacząć od środka. Daehne odbił piłkę po strzale Fili, ale wobec dobitki Flavio był bezradny
35'
Paixao (LECHIA Gdańsk) strzelił gola w 4 kolejny meczu, a tę serię zapoczątkował 2 trafieniami w spotkaniu z ŁKS 23 listopada. I od tego meczu trwa też zwycięska passa biało-zielonych. Dzis Portugalczyk rozgrywa 150. mecz w barwach Lechii
37'
przerwa w grze, aby doszedł do siebie Daehne (Wisła Płock)
38'
niemiecki bramkarz gości zostaje między słupkami
40'
rzut rożny dla Wisły
40'
tym razem Furman (Wisła Płock) z narożnika boiska zagrał krótko do Szwocha (Wisła Płock), ale i dośrodkowanie tego drugiego nie zaskoczyło defensorów Lechii
41'
"Ten mecz musimy wygrać" - to z sektora gości
41'
a z miejscowych trybun... kolęda
43'
powinno być 2:0, ale Sobiech (LECHIA Gdańsk) spudłował z 4. metra. Dobrze odegrał do niego piłkę głową Peszko (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Wolskiego
45'
dobra interwencja Malocy (LECHIA Gdańsk) przerwała kontrę gości
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
sztab medyczny Lechii gotowy, by udzielić pomocy Lipskiemu (LECHIA Gdańsk), ale Patryk wstał o własnych siłach
45+2
rzut wolny dla Lechii z wysokości pola karnego gości
45+3
zablokowany strzał Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - WISŁA PŁOCK 1:0
Lechia prowadzi zasłużenie. W pierwszej połowie celnie strzelali tylko gospodarze. W światło bramki skierowali 4 uderzenie, w tym trzykrotnie uczynił to Paixao (LECHIA Gdańsk). I właśnie Flavio strzelił jak na razie jedynego gola. Doskonałą okazję na poprawienie wyniku miał Sobiech (LECHIA Gdańsk), który spudłował z pola bramkowego.
Odnosiło się wrażenie, że Wisła grała do przerwy nie na gole, ale rzutu rożne. I w tej ostatniej statystyce prowadzi 6:1.
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję. Według niego jest 7021 kibiców
spiker informuje także, że można zapisać się na wyjazd na mecz ligowy Lechii w Białymstoku
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
w przerwie nie zaszły zmiany w żadnej z drużyn
46'
"Tylko zwycięstwo" - skandują miejscowi kibice
47'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Furmana (Wisła Płock) celnie główkował Uryga (Wisła Płock). Alomerović (LECHIA Gdańsk) nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
48'
Daehne (Wisła Płock) przejął piłkę po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk)
49'
Daehne (Wisła Płock) interweniuje poza własną "16". Gdyby został w polu karnym, piłkę przejąłby Sobiech (LECHIA Gdańsk)
50'
Wisła próbuje pressingu na połowie Lechii
50'
Wisła Płock przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Sahiti, w jego miejsce wchodzi Ambrosiewicz.
51'
Daehne (Wisła Płock) znów poza własną "16". Tym razem wybił piłkę w aut, by nie doszedł do niej Peszko (LECHIA Gdańsk)
51'
bramkarz Wisły przejął piłkę po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
52'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) na rzut rożny wybił piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock)
53'
Paixao (LECHIA Gdańsk) wyskoczył najwyżej we własnym polu karnym i to on wybił piłkę do dośrodkowaniu z narożnika boiska Furmana (Wisła Płock)
55'
czasem opłaca się "pokłócić" z sędzią. Zrobił to Mladenović (LECHIA Gdańsk) i boczny arbiter zmienił decyzję. Najpierw pokazywał aut dla Wisły, a jest dla Lechii
56'
a teraz nic nie dały protesty Paixao (LECHIA Gdańsk), który uważał, że był faulowany przez Furmana (Wisła Płock), bo sędzia puścił grę
56'
rzut karny dla Lechii. Daehne (Wisła Płock) fauluje Wolskiego (LECHIA Gdańsk). Inteligentne zagranie Rafała. Widząc szykującego się do interwencji bramkarza zagrał piłkę przed siebie i został "ścięty" przez wystawioną nogę Daehne
57'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao z rzutu karnego. Flavio strzelił w lewy róg bramki, tam też rzucił się bramkarz Wisły, ale nie zdołał sięgnąć precyzyjnie i mocno uderzonej piłki
57'
znów radość na trybunach
57'
Paixao (LECHIA Gdańsk) w ekstraklasie strzelił już 71 goli, w tym 47 ligowych w barwach Lechii
60'
Wisła Płock przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi Nowak.
61'
niecelny strzał Szwocha (Wisła Płock) sprzed pola karnego
64'
Lechia nie cofa się po podwyższeniu wyniku. Stara się prowadzić grę na połowie rywali
65'
trener Stokowiec cały czas przy linii bocznej "gra" razem z drużyną. Trzech piłkarzy odesłał na rozgrzewkę
66'
Flavio nie doszedł do piłki, którą dośrodkował Mladenović (LECHIA Gdańsk)
69'
poprzeczka ratuje Wisłę po strzale Wolskiego, a chwilę wcześniej w polu karnym upadł Peszko, ale sędzia nakazał grać dalej
70'
Daehne (Wisła Płock) bardzo dobrze interweniował i piłka po strzale głową Sobiecha (LECHIA Gdańsk) nie znalazła drogi do siatki. Dośrodkowywał Mladenović (LECHIA Gdańsk). Będzie jeszcze rzut rożny
71'
Daehne (Wisła Płock) faulowany przy piąstkowaniu piłki, którą dośrodkował Mladenović (LECHIA Gdańsk)
72'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) dobrze zablokował strzał Ambrosiewicza, któremu piłkę wyłożył Szwoch. Kończy się na kornerze
73'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) faulowany, gdy skakał do piłki dośrodkowywanej przez Furmana (Wisła Płock) z narożnika boiska
74'
Lechia szuka kolejnych goli, a i Wisła nie zamierza wracać do domu bez bramki. Stąd ofensywna gra z obu stron
74'
Wisła ma kolejny korner
74'
chyba już 10. tego dnia
75'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) spokojnie głową wybił piłkę po wrzutce Furmana (Wisła Płock)
75'
piłka wraca w pole karne Lechii i teraz Alomerović (LECHIA Gdańsk) doskonale broni po strzale głową Urygi (Wisła Płock). Znów rzut rożny dla Wisły
75'
bez zagrożenia dla Lechii po kolejnym dośrodkowaniu z narożnika boiska Furmana (Wisła Płock)
75'
Arak przygotowuje się do wejścia
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Arak.
77'
kibice skandują imię i nazwisko schodzącego piłkarza
77'
obecnie w Lechii trzech nominalnych napastników na boisku
79'
na spalonym Wolski (LECHIA Gdańsk)
81'
będzie kolejna zmiana w Lechii. Kończy rozgrzewkę Gajos
81'
od kilku minut na boisku dużo chaosu, dużo żywiołowych, a mało składnych i przemyślanych akcji
82'
akcja bocznych obrońców Wisły. Po dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock) niecelnie główkował Michalski (Wisła Płock)
82'
Żółtą kartką został ukarany Alomerović (LECHIA Gdańsk) za opóźnianie wybicia piłki od własnej bramki
85'
sędzia zatrzymał grę, czekał na podpowiedź z VAR, czy nie było faulu na czerwoną kartkę
86'
ostatecznie bez kar, gramy dalej
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Gajos.
87'
już 20 przewinień Wisły i 11 rzutów rożnych
88'
niecelny strzał sprzed pola karnego Paixao (LECHIA Gdańsk)
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Gajos (LECHIA Gdańsk) faulowany niedaleko linii bocznej pola karnego Wisły
90+2
"Gdańska Lechia" - chóralne śpiewy z trybun
90+2
Gajos (LECHIA Gdańsk) uderzył z wolnego, lot piłki próbował jeszcze zmienić Sobiech (LECHIA Gdańsk), ale Daehne (Wisła Płock) odbił piłkę
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - WISŁA PŁOCK 2:0
Lechia w drugiej połowie poprawiała wynik i podążyła pewnie po 3 punkty. Natomiast Wisła nadal w ofensywie kolekcjonowała tylko rzuty rożne. Miała ich aż 11. Dla biało-zielonych to czwarte zwycięstwo z rzędu.

• Korona Kielce - ARKA GDYNIA 0:1 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 4:2 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
  • Lech Poznań - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
  • Cracovia - Raków Częstochowa 3:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3 (0:1)

Opinie (166) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Gratki! (3)

Drugi raz w tym tygodniu gratuluję. Tak trzymać! Flavio-the best! :-)

• 133 8

• My Arkowcy gratulujemy Wielkiej Lechii Gdańsk zwycięstwa

Uciekaliśmy z Żabianki przed Kibicami Wielkiej Lechii

• 11 6

• (1)

Flavio, jak Ty mi zaimponowałeś. Brawo drużyna! Jednak pokazaliście charakter! Ja się dobrze bawiłem na Jarmarku, zajadałem się pasztecikami z barszczykiem. Polecam! Miłego dnia Lechiści.