Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:2. Jak Feniks z popiołów w Pucharze Polski

Flavio Paixao zapewnił zwycięstwo Lechii Gdańsk nad Zagłębiem Lubin 3:2

Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 3:2, choć do przerwy przegrywała na Stadionie Energa 0:2. Biało-zieloni awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, pozostali w grze w obronie trofeum, gdyż w ciągu kilku minut potrafili odrodzić się jak Feniks z popiołów. Dużo analogii był do pierwszego występu w tym sezonie podopiecznych Piotra Stokowca w tych rozgrywkach i sukcesu w Wejherowie. I wówczas, i 4 grudnia zwycięskiego gola zdobył Flavio Paixao. Termin losowania nie jest jeszcze znany. Kolejna runda planowana jest od 10 do 19 marca przyszłego roku.

1 Alomerović - 19 Fila, 25 Nalepa, 23 Maloca, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 17 Haraslin, 36 Makowski, 9 Lipski, 21 Peszko - 28 Paixao

Zagłębie Lubin

12 Forenc - 44 Czerwiński, 2 Kopacz, 33 Guldan, 55 Oko - 99 Slisz - 7 Żivec, 18 Starzyński, 8 Poręba, 39 Bohar - 21 Białek
    • 35 Łukasik [ICO] 90 Sobiech
    • 75' 21 Peszko [ICO] 27 Wolski
    • 87' 17 Haraslin [ICO] 18 Arak
[ICO] Zmiany
  • 33 Guldan [ICO] 5 Dąbrowski
  • 78' 8 Poręba [ICO] 17 Szysz
  • 79' 21 Białek [ICO] 9 Sirk
  • 53' Makowski
  • 55' Haraslin
  • 64' Paixao karny
[ICO] Bramki
  • 27' Żivec
  • 43' Bohar
    [ICO]Kartki:
    • 8' Oko
    • 78' Starzyński
      • 86' Żivec

dodaj swoją ocenę »

Oświadczyny w przerwie meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin. Ślub też ma być na Stadionie Energa

obaj trenerzy bardzo poważnie podchodzą do meczu. Nie ma wielkich różnic między składem ligowym a na Puchar Polski

Piotr Stokowiec: Wszystko dobrać z precyzją skalpela

w Lechii 2 zmiany oraz kolejna na pozycji. W porównaniu z meczem niedzielnym w Krakowie do gry wchodzą: Mladenović (LECHIA Gdańsk) i Lipski (LECHIA Gdańsk), a na ławce siadają Gajos i Makowski (LECHIA Gdańsk). Ponadto Makowski (LECHIA Gdańsk) z lewej obrony wraca na środek drugiej linii

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1 - relacja, możliwość wystawienia ocen dla piłkarzy i trenera

w Zagłębiu tylko jedna zmiana w porównaniu z piątkowym meczem ligowym, wygranym z Górnikiem Zabrze 2:0. Na boku obrony Oko (Zagłębie Lubin) zmienia Balicia
      ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak, 4 Chrzanowski, 7 Gajos, 11 Mihalik, 18 Arak, 27 Wolski, 30 Żuk, 55 Dymerski, 90 Sobiech
      ławka rezerwowych Zagłębia: 96 Zych, 5 Dąbrowski, 6 Soszyński, 8 Poręba, 9 Sirk, 11 Tajti, 16 Żyra, 17 Szysz, 27 Jończy
      Pozostałe mecze 1/8 finału Totolotek Puchar Polski
      Legia II Warszawa - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
      Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
      Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0:2 (0:1)
      GKS Tychy - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
      Cracovia - Raków Częstochowa
      Błękitni Stargard - Stal Mielec
      Miedź Legnica - Stomil Olsztyn
      [ICO]
      Lechia miała o 2 dni mniej na odpoczynek od Zagłębia. Zobaczymy, czy otrzyma mocniejsze wsparcie od kibiców, skoro bilety są tańsze od tych obowiązujących w ekstraklasie

Bilety na Puchar Polski tańsze niż na ekstraklasę

Lechia Gdańsk po raz pierwszy od ponad 5 lat w rozgrywkach Pucharu Polski zagra przed własną publicznością.
      W latach 2014-19 Lechia rozegrała łącznie 14 wyjazdowych meczów z rzędu w Pucharze Polski.
      W minionym sezonie sięgnęła po główne trofeum, wygrywając w finale z Jagiellonią Białystok 1:0

Puchar Polski - nieco historii

W bieżących rozgrywkach pucharowych Lechia odniosła dwa zwycięstwa. Rozpoczęła od dramatycznego pojedynku z II-ligowym Gryfem Wejherowo, który rozstrzygnęła na swoją korzyść 3:2, choć po 5. minutach przegrywała 0:2. Następnie, również na wyjeździe, pewnie pokonała III-ligową Chełmiankę Chełm 2:0.

Natomiast Zagłębie Lubin pucharową rywalizację rozpoczęło od wygranej na wyjeździe z przedstawicielem ekstraklasy - Koroną Kielce 1:0, a w drugim meczu rozgromiło w Gorzowie Wielkopolskim IV-ligowy Stilon 5:1.
      Stawką meczu z Zagłębiem Lubin jest awans do ćwierćfinału. Gdyby po 90 minutach nie było rozstrzygnięcia, sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut, a gdyby wciąż nie było zwycięzcy, następnie będą strzelane rzuty karne.

Lechia Gdańsk. Tydzień prawdy i stara strategia - zagłosuj

[ICO]
      Piłkarskim kibicom przypominamy, że dziś ruszyła druga tura sprzedaży biletów na Euro 2020

Wszystko o biletach na Euro 2020 - ceny, zasady sprzedaży, terminy płatności itp.

[ICO]
      mimo że Lechia broni Pucharu Polski to niezbyt duża frekwencja na meczu, który może otworzyć biało-zielonym drogę do ćwierćfinału. Oficjalne dane podamy w przerwie, gdyż na tym stadionie wówczas ogłaszane są statystyki w tym względzie
      piłkarze wychodzą na murawę. Lechia biało-zielone koszulki i białe spodenki. Zagłębie całe pomarańczowe stroje
      [ICO]
      doping tylko dla Lechii, sektor gości pusty
      losowanie przez kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Guldana (Zagłębie Lubin)
      drużyny zostają na połowach boiska, na których przeprowadzały rozgrzewkę
      [ICO]
      "Gdańska Lechia" - z trybun
      1'
      od środka mecz rozpoczęło Zagłębie
      1'
      Peszko (LECHIA Gdańsk) faulowany w pobliżu pola karnego
      1'
      ostro zagrana piłka z rzutu wolnego przez Haraslina (LECHIA Gdańsk) w pole bramkowe nie zaskoczyła defensywy Zagłębia
      4'
      spokojna gra z obu stron
      [ICO]
      4'
      "Lechia dzisiaj gra" - z trybun
      5'
      na razie inne od niedzielnego ustawienie skrzydłowych. Haraslin (LECHIA Gdańsk) gra na prawej, a Peszko (LECHIA Gdańsk) na lewej stronie drugiej linii
      6'
      Białek (Zagłębie Lubin) próbował rozpocząć szybszy atak Zagłębia, ale sędzia przerwał akcję, uznając że napastnik przy przyjęciu piłki pomógł sobie ręką
      8'
      Lechia przyjmuje rywala na własnej połowie, a po przejęciu piłki już drugi raz próbowała długiego przerzutu. Podania jednak nie dochodzą do Paixao (LECHIA Gdańsk)
      [ICO]
      8'
      Żółtą kartką został ukarany Oko (Zagłębie Lubin) po faulu na Fili
      10'
      widać, że drużyny mają przed sobą respekt, na razie żadna nie ryzykuje ofensywnej gry, nie chce się odsłaniać
      10'
      goście, jeśli mają piłkę, to starają się rozegrać ją w ataku pozycyjnym
      10'
      Mladenović (LECHIA Gdańsk) faulował Czerwińskiego (Zagłębie Lubin) na wysokości własnego pola karnego
      11'
      wybita piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Strazyńskiego. Od razu sprzed pola karnego, z woleja przymierzył się do niej Bohar (Zagłębie Lubin), ale kopnął wysoko nad bramką
      [ICO]
      12'
      pierwszy celny strzał tego meczu. Sprzed pola karnego uderzył Makowski (LECHIA Gdańsk). Forenc (Zagłębie Lubin) pewnie złapał piłkę
      15'
      zagęszczona środkowa strefa boiska z obu stron, nie ma miejsca i czasu na dokładne zawiązanie akcji
      17'
      dynamiczny rajd Bohara (Zagłębie Lubin), ale niecelne podanie do Poręba (Zagłębie Lubin) w polu karnym Lechii
      19'
      częściej przy piłce Zagłębie, ale nic z tego nie wynika. Lechia dobrze zorganizowana w destrukcji na własnej połowie
      [ICO]
      21'
      pierwsze gwizdy zniecierpliwienia z trybun, bo gra delikatnie pisząc jest niezbyt atrakcyjna
      22'
      niecelne podania i dośrodkowania zdarzają się też Starzyńskiemu (Zagłębie Lubin), który od kilku miesięcy przymierzany jest do Lechii
      [ICO]
      23'
      kibice próbują sobie umilić czas "meksykańską falą"
      23'
      na boisku nadal niewiele się dzieje
      25'
      bardzo wolne tempo tego meczu
      [ICO]
      27'
      [0:1] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żivec. Słoweniec znalazł kilka wolnych metrów przed polem karnym Lechii. Tym razem miał czas, aby przymierzyć, gdyż zgubił Łukasika. Precyzyjnie dosłał piłkę w lewe "okienko" bramki Alomerovicia
      [ICO]
      27'
      "Puchar jest nasz" - śpiewają kibice Lechii po stracie gola
      29'
      niecelny strzał Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z około 30 metrów z rzutu wolnego po faulu na Fili (LECHIA Gdańsk)
      33'
      Lechia nadal nie przyspiesza gry, nie przechodzi do ataku
      [ICO]
      33'
      gwizdy z trybun po zagraniu Lechii w aut
      [ICO]
      34'
      "Lechijko wygraj mecz" - z trybun
      35'
      Guldan (Zagłębie Lubin) wyskoczył najwyżej i wybił piłkę po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z własnego pola bramkowego
      36'
      dośrodkowanie kolejnego bocznego obrońcy Lechii, ale i piłka od Fili (LECHIA Gdańsk) nie dochodzi do Paixao (LECHIA Gdańsk)
      36'
      zablokowany strzał Makowskiego (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym gości
      37'
      wreszcie Lechia przejmuje inicjatywę, Zagłębie cofa się na własną połowę
      38'
      niecelny strzał Paixao (LECHIA Gdańsk)
      [ICO]
      38'
      "Lechijko wygraj mecz, Ty puchar musisz mieć" - śpiewają kibice
      [ICO]
      39'
      nie wykorzystana szansa sam na sam z bramkarzem. Broni Forenc (Zagłębie Lubin) strzał Paixao, do którego podawał Haraslin
      39'
      rzut rożny dla Lechii
      40'
      krótko rozegrany rzut rożny, a następnie nieudane dośrodkowanie Haraslina (LECHIA Gdańsk)
      41'
      kontra gości i Bohar (Zagłębie Lubin) wywalczył rzut rożny
      41'
      po rzucie rożnym gości niecelnie strzelał Żivec (Zagłębie Lubin)
      42'
      Makowski (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Poręby (Zagłębie Lubin)
      [ICO]
      43'
      "Lechia gol" - z trybun
      [ICO]
      43'
      [0:2] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bohar. Szybka kontra gości. Bohar wpadł w pole karne i strzelił piłkę pomiędzy nogami, próbującego blokować uderzenie Nalepy. Alomerović, być może zasłonięty, nie zdążył z interwencją. Tym razem piłka w lewym rogu, ale dolnym jego bramki
      [ICO]
      43'
      gwizdy z trybun
      45'
      niecelny strzał Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
      45'
      2 minuty doliczone do 2 połowy
      [ICO]
      45'
      "My jesteśmy gdańską Lechią..." - z trybun
      45+1
      nerwowo w obronie Maloca (LECHIA Gdańsk). Piłkę spokojnie złapałby Alomerović (LECHIA Gdańsk), ale stoper zdecydował się ją wybijać. Dośrodkowywał Bohar (Zagłębie Lubin)
      45+2
      KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE LUBIN 0:2
      [ICO]
      pojedyncze gwizdy żegnają piłkarzy schodzących do szatni
      [ICO]
      Obie drużyny zaczęły ten mecz tak jakby nastawiały się na grę dogrywki. Tempo akcji było wolne, niewiele się działo. Zagłębie ustawiło mecz na własną korzyść dość nieoczekiwania dzięki indywidualnościom. Tę rundę mają kapitalną Żivec (Zagłębie Lubin) i Bohar (Zagłębie Lubin). Potwierdzili to w Gdańsku, pięknymi strzałami zdobywając gole.
      Lechia prezentowała się słabo. Nawet przy niekorzystnym wyniku nie potrafiła zdecydowanie narzucić swoich warunków gry i zaatakować. Była jednak doskonała szansa na gola, której nie wykorzystał Paixao (LECHIA Gdańsk).
      Obrońcy Pucharu Polski są zatem w bardzo trudnym położeniu. Trener Stokowiec ma kwadrans, aby popchnąć zespół do walki o odrobienie strat i przedłużenie nadziei na kolejną majówkę w Warszawie.
      [ICO]
      w przerwie oświadczyny na trybunach. Krzysztof zapytał Sabinę, czy zostanie jego żoną. Otrzymał twierdzącą odpowiedź. Ponadto Krzysztof zadeklarował, że: "ślub także będzie na stadionie"
      [ICO]
      Oficjalna frekwencja, którą ogłosił spiker - 6213 kibiców
      zmiany w obu zespołach przed rozpoczęciem drugiej połowy
      [ICO]
      "Tylko BKS" - na wyjściu piłkarzy z szatni
      [ICO]
      LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Sobiech.
      [ICO]
      Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guldan, w jego miejsce wchodzi Dąbrowski.
      46'
      drugą połowę rozpoczęła Lechia
      47'
      rzut wolny dla Zagłębia metr od linii bocznej pola karnego Lechii po faulu Nalepy na Białku
      [ICO]
      47'
      Alomerović (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę nad poprzeczką po strzale Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) z rzutu wolnego
      48'
      i będzie kolejny korner. Tym razem Sobiech (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
      48'
      bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
      48'
      Starzyński (Zagłębie Lubin) przejął opaskę kapitana po zejściu Guldana (Zagłębie Lubin)
      48'
      co do zmian to w Zagłębiu roszada na środku obrony, w Lechii napastnik za defensywnego pomocnika
      49'
      kolejny rzut rożny dla gości
      50'
      od początku drugiej połowy przewaga Zagłębia
      50'
      krótko rozegrany korner przez gości nie zaskoczył Lechii
      51'
      kolejny rzut rożny
      51'
      główkował Kopacz (Zagłębie Lubin) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Starzyńskiego (Zagłębie Lubin). Pewnie piłkę po tym lekkim strzale złapał Alomerović (LECHIA Gdańsk)
      [ICO]
      52'
      "Lechia grać, kur... mać" - z trybun
      [ICO]
      53'
      [1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makowski, który popisał się równie precyzyjnym strzałem jak w pierwszej połowie piłkarze gości. Piłka uderzona sprzed pola karnego po ziemi, tuż przy słupku. Pierwszy praktycznie energiczniejszy atak gospodarzy przyniósł gola, a asystę zaliczył Haraslin
      [ICO]
      55'
      [2:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haraslin. Skrzydłowy wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie pokonał Forenca. Kapitalny przerzut Paixao, który wyprowadził Lukasa do sytuacji bramkowej
      [ICO]
      55'
      Lechia wraca do gry o awans w Pucharze Polski
      58'
      Lechia nadal naciera
      60'
      w polu karny gości pada Fila (LECHIA Gdańsk). Sędzia nakazał grać dalej
      60'
      sędzia czeka na podpowiedź z VAR
      [ICO]
      61'
      [ICO]
      61'
      arbiter biegnie do monitora, by osobiście ocenić, czy Lechii nie należy się rzut karny
      [ICO]
      62'
      rzut karny dla Lechii! Sędzia Musiał zmienia decyzje po analizie video
      [ICO]
      62'
      62'
      sędzia uznał, że Oko (Zagłębie Lubin) faulował Filę (LECHIA Gdańsk). Piłkę na 11. metrze od bramki ustawia Paixao
      [ICO]
      64'
      [3:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao z rzutu karnego. Bramkarz rzucił się w prawy róg bramki i tam też uderzył Flavio, ale jego uderzenie było mocne i precyzyjne
      [ICO]
      65'
      z trybun o dobiciu i słowo wulgarne
      [ICO]
      66'
      Alomerović (LECHIA Gdańsk) nie dopuścił do remisu. Wybił piłkę na róg
      67'
      wreszcie zrobić się mecz, teraz już żadna drużyna nie myśli o obronie, a jest chęć strzelania kolejnych goli. O nudach z pierwszej połowy zapominamy
      67'
      68'
      niecelny strzał w dobrej sytuacji Haraslina (LECHIA Gdańsk)
      [ICO]
      70'
      "Tak się bawią ludzie..." - z trybun
      72'
      Zagłębie stara się otrząsnąć z przewagi Lechii i dłużej utrzymywać się przy piłce
      [ICO]
      73'
      "Puchar jest nasz" - śpiewają kibice Lechii
      75'
      była szansa pójścia kontrą 2 na 1, ale Paixao (LECHIA Gdańsk) zdecydował się lobować Forenca (Zagłębie Lubin). Bramkarz gości zdążył złapać piłkę
      [ICO]
      75'
      LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Wolski.
      76'
      dobrze defensorzy Lechii, wybijają piłki po serii dośrodkowań gości
      76'
      w Zagłębiu będzie podwójna zmiana
      [ICO]
      77'
      przypomnijmy, że w Pucharze Polski w ciągu 90 minut trener może dokonać 3 zmian, a gdyby była dogrywka to w jej trakcie może wymienić czwartego zawodnika
      [ICO]
      78'
      Żółtą kartką został ukarany Starzyński (Zagłębie Lubin).
      [ICO]
      78'
      Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poręba, w jego miejsce wchodzi Szysz.
      [ICO]
      79'
      Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Białek, w jego miejsce wchodzi Sirk.
      82'
      niecelny strzał Bohara (Zagłębie Lubin)
      84'
      Żivec (Zagłębie Lubin) dryblował i zwlekał ze strzałem w polu karnym Lechii. W końcu sfaulował próbującego odebrać mu piłkę Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
      84'
      Żółtą kartką został ukarany Żivec (Zagłębie Lubin).
      [ICO]
      84'
      Makowski (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy masażystów
      [ICO]
      85'
      sędzia udaje się do monitora, aby zobaczyć jeszcze tę sytuację
      [ICO]
      86'
      Żivec (Zagłębie Lubin) otrzymał czerwoną kartkę. Taka jest decyzja sędziego po analizie VAR. Wcześniej pokazana żółta kartka została anulowana
      86'
      Zagłębie kończyć będzie w "10"
      [ICO]
      87'
      LECHIA Gdańsk przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Arak.
      [ICO]
      89'
      "Puchar jest nasz" - skandowanie kibiców Lechii
      90'
      3 minuty doliczone do drugiej połowy
      90+1
      teraz nikt nie narzeka na Lechię, choć zwalnia grę, ale czyni to na połowie gości
      90+2
      i rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego gości także krótko rozegrany, bo czas pracuje na korzyść Lechii
      90+2
      Zagłębie wyszło z kontrą. Strzał Bohara (Zagłębie Lubin) sprzed pola karnego pewnie broni Alomerović (LECHIA Gdańsk)
      [ICO]
      Lechia w drugiej połowie odrodziła się jak Feniks z popiołów, choć początek tej odsłony także należał do Zagłębia. Wystarczyło jednak, że z trybun zaśpiewano: "Lechia grać, kur... mać", a gdańszczanie w ciągu 3 minut strzelili 2 gole, a następnie podążyli i po trzeciego zwycięskiego. Z karnego zdobył go Paixao (LECHIA Gdańsk). W pewnym stopniu powtórzyła się zatem historia z pierwszego pucharowego meczu tego sezonu, kiedy biało-zieloni przegrywali w Wejherowie 0:2, a wygrali 3:2, a zwycięskiego gola strzelił też Paixao (LECHIA Gdańsk)